Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Számomra furcsa csak, hogy...

Számomra furcsa csak, hogy megint adományokat kéregetnek az Egyiptomban megsérültek javára?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék szívtelennek tűnni, mert adakoztam pl a vörösiszap károsultjaiért is. De akik kint voltak az őszi szünetben Egyiptomban nyaralni, azok éppen nem szorulnak rá a kisemberek kevés pénzére. Olyan családok, akik nem milliomosok, hanem több milliárdosok. Akkor miért kéreget a állam pénzt az adományvonalon azoktól, akiknek nagyon kevés pénzük van? Azoktól akik nem tehetik meg, hogy kiruccanjanak a tavaszi szünetben nyaralni. Számomra furcsa csak?
2011. nov. 9. 08:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Persze, hogy túlzás, ezen akadtam ki én is.


A kérdező vagy a létminimum alatt él (de akkor hogy futja netre??), vagy tényleg ennyire irigy.

2011. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Azt hiszem irigy vagyok :)

De jó,hogy ilyen jól ismersz!! :)


Hagyjuk is!! A biztosító fizeti a kezelésüket, az utazási iroda hazahozza őket, sajnos az áldozatokat nem lehet feléleszteni a pénzzel sem. Akkor? Mire kell adakozni? Naponta itt hazánkban is sokan meghalnak az utakon, az Ő hozzátartozóiknak miért nem adakozunk? Vagy meghal egy fiatal anya 33évesen tüdőembóliában és ott marad a kicsi gyereke. Neki miért nem nyitnak számlát? Vagy 29 évesen elütött az autó egy fiatalembert, munka közben, 2 picike gyerek maradt utána. Neki miért nem adakozunk? Látom Ti rosszindulatúak vagytok és csak a rosszat akarjátok észrevenni a válaszaimban. Bármit is írhatok. Akkor ki is a rossz? Amikor volt a vörösiszap katasztrófa az érthető volt, hogy adakozni kell, mert elvesztették mindenüket az ott élők, de itt miért? Mint írtam nagyon sajnálom Őket, mert rettentő tragédia.

2011. nov. 9. 13:20
 13/20 anonim ***** válasza:

Igyekszem nem csak a rosszat észrevenni, csak kicsit dühített ez a "aki nyaral, az milliárdos" duma. Ez a mondatod számomra szinonímája az irigy szónak. Érdekelne, hogy ha félretennél havi 8000 ft-ot, majd jövő ilyenkor elmennél Egyiptomba, akkor is ezt gondolnád-e?


Egyébként igen, igazad van. Sokan meghalnak naponta az utakon, akiknek nem adakoznak. De számtalan olyan esetet találsz, hogy a közösségi oldalakon segítséget kérnek és kapnak. A kisvárosi önkormányzatnál segítséget kérnek, és kapnak (segélykoncert, gyűjtés, stb...)

Nem lehet mindenkinek segíteni, annak meg főleg nem, aki nem kéri.

Egyébként sem kötelező. Mellesleg nem több ezer forintról van szó, hanem 250-ről.


Tömeges tragédia mindig nagyobb port kavar, ez "természetes".


Abban is egyetértek, hogy talán nem jut el minden pénz a célba. Hát...ez már nem az adakozókon múlik. Az biztos, ha kiderülne, hogy valaki lenyúl ilyen adományt, azt minimum felnégyelném.

2011. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 asmosys ***** válasza:

Nem kötelesség, lehetőség. Ha megteheted, és úgy érzed, segítesz. Ha nem, nem.

Ennek kapcsán nem kell mások zsebeiben kutatni. Egyébként Egyiptomban, buszon, kevés milliomost találsz. Milliárdost meg egyet sem.

Kívánom hogy legyen lehetőséged tapasztalni, hova, és hogy utazik akinek valóban van pénze.

2011. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

kérdező, te bizonyára pontos adatokkal rendelkezel minden Egyiptomban nyaraló ember bankszámlájáról, ezért tudod, hogy milliárdos az összes.


nem az állam kéreget pénzt, hanem különböző segélyszervezetek, akik majd a balesetet szenvedett emberekhez fogják eljuttatni a pénzt.


nem kötelező adni, nem adóként emelik le a számládról a pénzt, öncélúan adakozhatsz, ha szeretnél segíteni.


+ a balesetben egy 12 éves gyerek árvult el, elvileg sokkot kapott, amikor megtudta, hogy a szülei meghaltak. ha valaki egy ilyen embertől sajnál 250 Ft-ot... egyszer én is felhívtam a segélyvonalat, és egyáltalán nem éreztem furcsának.

ha te maradnál árván 12 korodban, hidd el, neked is jól jönne az a 1-200E Ft.

2011. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 doboszoli ***** válasza:
Most jól jönne a "Lovasroham 2006" című förmedvény ára!!
2011. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
kérdező, ismered a számokat, tudod mi a különbség a milliomos és a milliárdos között (forintban)?
2011. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egy dologban igaza van a kérdezőnek, ez az adománygyűjtés nagyon nagy buli. Engem is bele akartak vonni régebben ilyen bizniszbe alapítvány tulajdonosként, de gusztustalan ügynek tartom. A lényeg, hogy a működési költségeket levonod az adományból és a maradékot kiosztod. Na most a működési költségből nagyon jól meg lehet élni.
2011. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként a mécsesekkel körberakott házak finoman szólva sem vályogtéglás viskók...de tényleg nem ez a lényeg. Szerintem nincs szükségük adományokra (rengetegen sokkal jobban rászorulnának, akiknek minden napjuk egy tragédia) - nekem legalábbis egy ilyen tragédia után a pénz lenne az utolsó gond(olat)om (pedig nem dúskálok benne), de azt hiszem ez talán nem is a családok ötlete volt.
2011. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
74%

Kérdező!

Teljesen egyetértek veled. Olyan kis emberektől koldultak a gazdagabbak (mert igenis azok, ha Egyiptomra telik), akiknek egy buszjegy megvétele is nehézségekbe ütközik. Nagyon sok ember nemhogy nyaralni nem tud elmenni országon belül sem, de arra sem telik, hogy a távolabbi, az ország más részein élő rokonait, barátait meglátogassa.


A tragédia szörnyű, de ezek a családok nem voltak a kis ember pénzére rászorulva. A halottakat pedig a pénz nem hozza vissza. Sokuknak mutatták a házát, hát mit mondjak... Sokan csak álmodozhatunk hasonlóról.


Inkább olyanoknak adakozom, akiken segít a pénzem. Szegény emberek, állatmenhelyek.

2012. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!