Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ilyen sivár bolygón élünk,...

Ilyen sivár bolygón élünk, amely nem képes ellátni minden lakóját?

Figyelt kérdés
bőségesen energiaforrással és kényelmes élethez szükséges feltételekkel? Minden kor színvonalának megfelelően? Megette a fene az egészet.
2011. nov. 30. 22:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Nem kell az IMF-nek akkora jelentőséget tulajdonítani, persze lebecsülni se. Az IMF-et konkrét emberek képviselik, akik konkrét országok (kölcsönadók) érdekeit képviselik, többnyire azok állampolgárai. Természetes, hogy a hitelezők érdekeit képviselik. Ez néha baj, ha olyasmit akarnak az adott országban, amely az ottani mentalitástól nagyon idegen, máskor meg jó, mert nem engedi a korrupt, hozzá nem értő vezetőiket bármilyen disznóság elkövetésére.

De ők nem érzelemből, hanem hideg racionalitásból cselekszenek.

2011. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

"Miért ne ?tiltja valamilyen nemzetközi jogszabály?Nem hinném hogy bárki megakádályozza"


Igen, tiltja. Az olajkitermelés monopóliumok kezében van John D. Rockefeller, és a Standard Oil vállalat óta, [link] máshol pedig "állami monopólium, azaz csak kizárólag az állam termelheti ki."


Ezt tudom nem is arra kérdeztem hanem arra amire egyik állam sem tart igényt ...


Egyébként a Standard Oil cég egy icipicit szétesett így nem is monopolkodhat már ma A cégek amik a haldokló oroszlánból kiváltak kiváltak azok már nem olyan erősek mint a régi...


Mellesleg még látszólag még egymást sem kedvelik nagyon,különben nem akadályoznák egymást.


Ezzel még mindig nem bizonyítottad hogy kié pl a Csendes-ócéán déli sarkkörnél található része....


Erről jut eszemben az erőforrásokban és édesvízben gazdag Antarktisz kié?Mert egyenlőre senki nem stoppolta le.Ahogy az ócéánok nem államok közelében található részeit sem sajátította ki senki (nyíltan legalábbis).


Vagy ha igen bizonyítékot rá és egy térképet arról hogy melyik része kié!



"A kormányok viszonylag önállóak amíg nem jelent fenyegetést a többi országra addig rendben van.Legfeljebb nem tetszik a "bankhatalomnak" vagy le se tojja. "


"Amelyik országnak államadóssága van (szinte az összesnek) azok nem tudnak önállóak lenni, mert jön pl az IMF és kikényszeríti a neki megfelelő belpolitikát."


Hadd világosítsalak fel az IMF csak a csőd előtt nem sokkal avatkozhat be addig a kormány önálló.


"Globális bankrendszerre bizonyíték?"


A videóban Dr. Robert Shapiro, IMF tanácsadó a globális bankrendszer összeomlására figyelmeztet. De gondolom ő, és az összes közgazdász is csak egy nem létező dologról beszél.

http://www.youtube.com/watch?v=E1w6edjD-Q0&feature=youtube_g..


Elírtam : "Mea cupla ,mea cupla maxima !"


Az összesküvéselméletek által preferált globális pénzuralomról hogy minden bank ,cég összejátszik az emberek ellen.a globális bankrendszer persze létezik de ez nem egyenlő a "háttérhatalommal"


Remélem kicsit tisztult a sötétség a fejedben.

2011. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

A Standard Oil-al kezdődött az olajmonopólium, és a mostani nagy vállalatokkal folytatódik.

Jelentős olajmezőket pedig már évek óta nem fedeztek fel, amiket pedig felfedeztek az már valakié-tehát fel van osztva.

Az Antarktiszt védi az Antarktisz-egyezmény (1961) környezetvédelmi jegyzőkönyve, ami: "A tudományos kutatás kivételével megtilt mindenfajta, ásványi anyagokkal kapcsolatos tevékenységet."


"Remélem kicsit tisztult a sötétség a fejedben." Ezt meg tőlem loptad, de látom nem tisztul, annak ellenére hogy az összes kérdésedet megválaszoltam.

A témát törlöm, mert nincs értelme olyannal vitázni aki szerint a feltárt olajmezők nincsenek felosztva, nem létezik globális háttérhatalom, amit egy globális elit [link] irányít, és az Antarktisz is fel kéne legyen osztva.

Arról nem is beszélve, hogy ott a kőzet felett a több kilométeres jégréteg átfúrását is meg kéne oldani, több gép nem működne az időjárás miatt, így az Antarktiszon nincs olyan hogy "gazdaságosan kitermelhető" olaj.


Kicsit olvass mielőtt ökörségeket állítasz, vagy legalább figyelj a földrajzórákon!

2011. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

"A videóban Dr. Robert Shapiro, IMF tanácsadó a globális bankrendszer összeomlására figyelmeztet. De gondolom ő, és az összes közgazdász is csak egy nem létező dologról beszél. "


Ezek vélemények és lehetséges forgató könyvek. Sokan sokféleképpen látják.

Nagy kár, ha te ebből arra következtetsz, hogy 100%-ig biztos, hogy így lesz.

2011. dec. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

"A témát törlöm, mert nincs értelme olyannal vitázni aki szerint a feltárt olajmezők nincsenek felosztva, nem létezik globális háttérhatalom, amit egy globális elit [link] irányít, és az Antarktisz is fel kéne legyen osztva. "


Akkor én is törlöm a témát, mert nincs értelme olyannal vitázni, aki szerint minden pár tucat ember kezében van, aki nem fogja fel, hogy a pár tucat ember teóriák azért nem érnek semmit, mert nem a pár tucat ember végzi a munkát, hanem az összes többi, ezáltal tehát csak a munkavégzés elismerése (munkabér stb formájában) kérdés és lényeges, nem az, hogy kik kezében van a hatalom.

A Wikipédián ezt a szócikket, csak egy anon szerkesztette, elfogult forrásokkal. Csak azért hagyták meg, mert kissé disztingváltan fogalmazta a szócikket.

Az Antarktiszra pedig területi igények vannak, de számos együttműködési egyezmény miatt ez nem egy fajsúlyos probléma.

2011. dec. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

"Ezek vélemények és lehetséges forgató könyvek. Sokan sokféleképpen látják.

Nagy kár, ha te ebből arra következtetsz, hogy 100%-ig biztos, hogy így lesz."


Bocs, de te valamit iszonyatosan félreértettél. Ezt a videót azért linkeltem, mert azon ment a vita hogy létezik-e globális bankrendszer egyáltalán. És ha az IMF tisztviselője az összeomlásáról beszél, akkor csak létezik, mert nem omolhat össze ami nincs.

Nem írtam 1 szóval sem hogy én következtetek bármire is abból amit mond.

2011. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

A Standard Oil-al kezdődött az olajmonopólium, és a mostani nagy vállalatokkal folytatódik.

Jelentős olajmezőket pedig már évek óta nem fedeztek fel, amiket pedig felfedeztek az már valakié-tehát fel van osztva.

Az Antarktiszt védi az Antarktisz-egyezmény (1961) környezetvédelmi jegyzőkönyve, ami: "A tudományos kutatás kivételével megtilt mindenfajta, ásványi anyagokkal kapcsolatos tevékenységet."


""Remélem kicsit tisztult a sötétség a fejedben." Ezt meg tőlem loptad, de látom nem tisztul, annak ellenére hogy az összes kérdésedet megválaszoltam."


Rajtafelejtettem de ezen ne akadj fent....


A témát törlöm, mert nincs értelme olyannal vitázni aki szerint a feltárt olajmezők nincsenek felosztva, nem létezik globális háttérhatalom, amit egy globális elit [link] irányít,


Ha nem tűnt volna fel én a az (esetlegesen) még fel nem tárt mezőkről beszéltem ,szimplán nem tudtad/akartad megérteni.Azzal pédálóztam hogyha valahol az óceán közepén fúrogatok és egy új olajmezőt találok az kié?Erre te benyögd hogy háttérhatalomé. Erre kértem én forrást.


Kár hogy a Wiki szerkesztői sem hisznek benne különben nem lenne ott az elméletek szó!


A háttérhatalomnak akiknek állati sok pénzük van egy ilyen jelentéktelen országot csesztetnek mint Magyarország? Miért pont Magyarország ?Miért nem a nagyobb halra mennek?Miért ilyen fontos ez a kis ország?A vizünk miatt ?Mondtam lehet az Antarktiszra menni jeget törni mivel a jég még csak ásványi anyagot sem tartalmaz

www.geo.u-szeged.hu/~rjanos/kornyezet_minoseg/korny-kemia.doc



A tudományos kutatás kivételével megtilt mindenfajta, 'ásványi' anyagokkal kapcsolatos tevékenységet."


A megállapodás nem tiltja, Komolyabb ellenállásba se ütköznének.Az esetleges környezeti következmények szerinted érdeklik a világ urait?


A tudományos kutatás kivételével megtilt mindenfajta, 'ásványi' anyagokkal kapcsolatos tevékenységet."



www.geo.u-szeged.hu/~rjanos/kornyezet_minoseg/korny-kemia.doc



" és az Antarktisz is fel kéne legyen osztva.

Arról nem is beszélve, hogy ott a kőzet felett a több kilométeres jégréteg átfúrását is meg kéne oldani, több gép nem működne az időjárás miatt, így az Antarktiszon nincs olyan hogy "gazdaságosan kitermelhető" olaj."


Nem is most gondoltam ,az emberiség amikor már rákényszerült.hogy azokat használja,akkor századrangú dolog lesz a környezetvédelem.Mellesleg ki mondta hogy csak olaj van ott?


Mondom várom a bizonyítékot hogy nem a különböző államokhoz tartozó részt kik és hogyan osztották fel [az óceánt és ami alatta van ,nem a FELTÁRT olajmezőket]....,mert addig csak egy teória.


Mellesleg a 63% válaszoló véleményével értek egyet


"Az Antarktiszra pedig területi igények vannak, de számos együttműködési egyezmény miatt ez nem egy fajsúlyos probléma."


Én is csak azt mondtam hogy igény van rá ha létezik a háttérhatalom,de egyenlőre még nincs probléma belőle.



"Kicsit olvass mielőtt ökörségeket állítasz, vagy legalább figyelj a földrajzórákon!"


Köszi ,de figyeltem amikor kellett,de egy szó nem volt arról hogy a háttérhatalom hogyan osztotta fel volna a

egymás között az óceánok bizonyos részeit. Az Antarktiszra meg nem holnap akartam egy fúróhadat vezetni a 2-3 ezer méter vastag jég ellen .


És még egyszer elmondom nehogy elfelejtsd a feltárt olajmezők nem egyenlők az óceánnal ....még lehet újakat (elméletileg) találni,és azokra még nem él a "háttérhatalom" tulajdonjoga.Ezt szajkózom neked nem pl. Shell olajfúró helyeit akartam közös tulajdonná tenni.

2011. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Hol írtam olyat hogy ha találnak egy olajmezőt az a "globális háttérhatalomé" lesz?? Másold már be légyszives.

Ezek szerint magával a fogalommal nem vagy tisztában. A globális háttérhatalom nem egy cég, vagy kormány, akik olajfúrással foglalkoznak.


Az Antarktiszt meg nyugodtan elfelejtheted bármiféle energiahordozó kitermelése szempontjából.

1. Egyezmény tiltja.

2. Fizikai akadályok.

Az o.k., hogy nem csak olaj van ott, de basszus! Minden más is a több kilométer vastag, évezredek alatt betonkeményre tömörödött jégréteg alatt van! A másik meg hogy tartósan -23, -40 fokos a hőmérséklet, ami technikailag szinte kivitelezhetetlenné teszi a dolgot.

A 3.-dik pedig az infrastruktúra teljes hiánya, azaz nincs áram a gépek működtetéséhez, nincs úthálózat, meg semmi ahol el lehetne szállítani a kitermelt nyersanyagot.

Ez egy olyan drágán kitermelt dolog lenne, hogy gyémánt áron kéne értékesíteni ahhoz hogy megtérüljön, ez pedig szintén egy akadálya a kitermelésének, mert eladhatatlanul drága volna.

2011. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

"Hol írtam olyat hogy ha találnak egy olajmezőt az a "globális háttérhatalomé" lesz?? Másold már be légyszives.

Ezek szerint magával a fogalommal nem vagy tisztában. A globális háttérhatalom nem egy cég, vagy kormány, akik olajfúrással foglalkoznak."


Te mondtad ,hogy nagy olajcégek levédették. akik biza szeretnék a pénzüket gyarapítani ezért kartellekbe szerveződnek és többek között ők is tagjai a "háttérhatalomnak"...



Az Antarktiszt meg nyugodtan elfelejtheted bármiféle energiahordozó kitermelése szempontjából.

1. Egyezmény tiltja.

2. Fizikai akadályok.

"Az o.k., hogy nem csak olaj van ott, de basszus! Minden más is a több kilométer vastag, évezredek alatt betonkeményre tömörödött jégréteg alatt van! A másik meg hogy tartósan -23, -40 fokos a hőmérséklet, ami technikailag szinte kivitelezhetetlenné teszi a dolgot.


Alaszkában meg Szibériában is megoldották a hőmérséklet kérdését nem egy legyőzhetetlen akadály már most sem.


A 3.-dik pedig az infrastruktúra teljes hiánya, azaz nincs áram a gépek működtetéséhez, nincs úthálózat, meg semmi ahol el lehetne szállítani a kitermelt nyersanyagot.

Ez egy olyan drágán kitermelt dolog lenne, hogy gyémánt áron kéne értékesíteni ahhoz hogy megtérüljön, ez pedig szintén egy akadálya a kitermelésének, mert eladhatatlanul drága volna."


Látom nem futottad át az előző kommentet figyelmesen!

Mondom nem most akarnák megfúrni a jeget hanem pár tíz év múlva amikor talán már képesek gazdaságosan kitermelni.Most csak a terület kell nekik [állítólag]


Most is azért akarják megszerezni hogy kiépíthessék rajta az infrastruktúrát hogy majd később fúrogassanak rajta....

2011. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Soha nem fogják az Antarktisz jegét olajért fúrni, ne aggódj, mert annyira gazdaságtalan a kitermelése. Jóval kevesebbért jóval nagyobb hatásfokú energiahordozókkal is kiváltható az amit ott iszonyat pénzekért termelnének ki.


Viszlát!

2011. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!