Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, lehetséges,...

Mit gondoltok, lehetséges, hogy 50-100 év múlva az Iszlám fogja uralni a világot?

Figyelt kérdés
Ez előnyös vagy hátrányos dolog lenne szerintetek?
2011. dec. 6. 00:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

A kérdés megfogalmazása olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a kereszténység uralja-e majd a világot.


Jelenlegi világ vezető hatalmainak jó része (USA, EU országok, Oroszország) pl. keresztény gyökerekkel vagy hagyományokkal bír, de a hatalomgyakorlásnak aligha van köze a valláshoz. És a kereszténység - ahogy az iszlám - sem egységes.


Szóval nem gondolom.

2011. dec. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha fogadnom kéne, arra tenném a tétem, hogy az iszlám 50-100 év múlva teljesen jelentéktelen lesz.


Az iszlám kb. olyan összeomlás előtt áll, mint a kereszténység a 19.-20. században.

2011. dec. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
A civilizát nyugati világban beözönlő arabok, és a többi iszlám gyökerű csak kis stázalékban gyakorolja a vallását, csak kis százalékuk fanatikus iszlám követő. Ezek az utóbbiak építenek mecseteket ész nélkül. A bigott katolikusok ugyanolyan károsak a haladó világra, magyarországon is teret nyer a klerikális befolyás kiterjesztése, bár nagyon kevés a templomjáró katolikus. A klerus rá akarja tenni a kezét a szociális ellátásokra, iskolákra, hogy minél többen szoruljanak arra, hogy szívességet kérjenek tőlük, meg a hatalom kiterjesztése a legfontosabb számukra, hogy aztán sütögethessék a pecsenyéjüket, meg fenik a fogukat az állami pénzekre.
2011. dec. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
... kiegészítem, tehát a magyar katolikus klerus az egészségügyre is rá akarja tenni a kezét. Tehát rá akarja tenni a kezét az oktatásra, szociális ellátásokra, egészségügyre. Mint ahogy volt a Hortista rendszerben, meg a középkori szellemiségű Monarchiában. Ez az álmuk, ezt a rendszert akarják hosszú távon restaurálni. Állami hivatalnokok voltak a papok, ha a szegény ember nem tudta befizetni az egyházi adót a Horthy rendszerben, végrehajtóval az utcára rakták családostul, gyerekestül. A papok meg jó kövérek voltak.
2011. dec. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Azt ugyan nem tudom 50-100 év múlva az iszlám fogja e uralni a világot, de egyetlen dologban biztos vagyok, nem a kereszténység.
2011. dec. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
káros keresztényeknek én a neoprotestáns ágakat tartom válaszadó, például a hitgyüli, vagy amerikában a nagyobb testvérei (Pat Robertson-féle szemfényvesztés, stb), beleértve a cionistabarát felekezeteket.
2011. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Őszintén remélem, hogy nem.

Sajnos ők elvetik a technikai fejlődést és még mindig rabszolgaként tartják a nőket stb. (nem vagyok egy feminista típus, de akkor is...)

2011. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

ma 03:54


egyébként meg itt a pont

2011. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Nem fogja, ahogyan egyik vallás sem uralja majd.


Az iszlám világ előtt is csak egyetlen járható út marad: a szekularizálódás és a vallás visszaszorulása oda, ahova való; a kulturális- és a magánszféra területére.

2011. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy fogja, lehet, hogy nem fogja. A problema ebben a temaban az egyertelmuseget biztosito ATMENET.
2011. dec. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!