Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen politikai irányzat az,...

Milyen politikai irányzat az, amely politikai kérdésekben liberális-individualista, gazdasági kérdésekben pedig az állami beavatkozást támogatja?

Figyelt kérdés

Az egyénnek maximális jogokat (szólásszabadság, gyülekezés stb.), a gazdaság felett erős állami kontrollt akarok (erős fogyasztóvédelem, szigorú versenyszabályok stb.)


Ezt melyik "oldal" hirdeti?


2011. dec. 26. 01:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Amerikában a Demokrata Párt
2011. dec. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bumbi02 ***** válasza:
54%

egyrészről liberalizmus (liberalizmusnak több vállfaja van, ez a kultúrális liberalizmus) a maximális jogokra tekintve


gazdaság feletti erős állami kontroll?:)


tervgazdálkodás a szocializmusból:)

2011. dec. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Liberálkommunista. Nem tudom, hogy létezik-e ilyen egyáltalán, a Google azért adott pár találatot rá.
2011. dec. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bumbi02 ***** válasza:
konkrétan ilyen ideológia szerintem nincs:) vagy elenyésző jelentőséggel van jelen.. de lényegében ezzel lehet legkönnyebben összefoglalni a kérdésre a választ... liberálkommunista..:))
2011. dec. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ilyen különálló JELENTŐS irányzatról nem tudok, de hátha jön valaki okosabb.

összességében ez a jobboldali liberalizmus.

Akik azt írták, hogy liberálkommnista: ti tudjátok, hogy miről beszéltek és hogy miről szól a kérdés? az, hogy valaki az erős állami beavatkozást támogatja, nem azt jelenti, hogy tervgazdaságot szeretne...

Nálunk nagyobb és vezető szerepet játszó országokban is erős az állami kontroll a gazdaság felett és mégsem komcsik...

2011. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bumbi02 ***** válasza:

a tervgazdálkodás is erős állami beavatkozást jelent szerintem.. erről kár vitatkozni...


a jobboldal kevesebb állami beavatkozást támogat, mint a bal. Inkább a baloldal az aki az állami beavatkozást preferálja... pl jobboldali liberalista - konzervativ liberalista - a Német Szabaddemokrata Párt aki szabadpiacos gazdaság hive...



De ha nézzük Magyarországon a szocializmus korszakát, erős állami beavatkozás volt a gazdaságba, más dolog hogy akkoriba az emberi jogok senkit se érdekeltek..

Tehát tartom magam ahhoz hogy egyrészről liberális vagy, másrészről pedig inkább baloldali gazdaságot támogatod...

2011. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"a tervgazdálkodás is erős állami beavatkozást jelent szerintem.. erről kár vitatkozni...

"


igen, valóban.

de kár össze keverni a tervgazdálkodást az állami kontrollal, mert a kettő nem ugyanaz.

gondolom nem sokat értesz a témához, ha így érvelsz.

2011. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Állami kontroll alatt ugyanúgy nem tervgazdálkodást értettem, ahogy egyéni jogok alatt sem anarchiát.
2011. dec. 26. 19:56
 9/12 bumbi02 ***** válasza:

gondoltam hogy nem a tervgazdálkodást preferálod, de az is erős állami kontroll..


amit te leírtál az alapján baloldali és liberális vagy.. de senkit se lehet beskatulyázni ilyen könnyen két szóval. csak ezek alapján amiket írtál, ezek alapján ezek illenek rád... liberális vagy mert fontosnak tartod az egyéni jogokat, és baloldali mert a baloldalnál jelentősebb az állami kontroll a gazdaságban...(látható kéz, láthatatlan..) A jobboldali gazdaságban pedig inkább gyengébb az állami jelenlét...Gondolom te se értesz sokkal többet a témához, ha teljesen az ellenkezőjét írtad a balnak. De nem akarok itt személyeskedni egy rossz válasz miatt.. Te se tedd.

2011. dec. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bumbi02 ***** válasza:
az utolsó két mondat 48%osnak szólt.
2011. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!