Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy világkormányban milyen...

Egy világkormányban milyen gazdasági rendszer lenne működőképes?

Figyelt kérdés
Ugyebár világkormány esetén a kormány hozzáfér a Föld létező összes erőforrásához, tehát ezek nem jelentenek szűk keresztmetszetet olyan értelemben, hogy másoktól kelljen drágán megszerezni. Meg hát a kereskedelem sem játszana, így a jelenlegi gazdasági hajtóerő, a masszív export eltűnik, tehát a növekedésnek más forrása kellene, hogy legyen. Szóval most ez jutott eszembe és el nem tudom képzelni, hogy egy ilyen gazdasági rendszer, hogy működhetne nagyvonalakban. Ti mit gondoltok? Nem kell részletekbemenően kifejteni csak dióhéjban. Előre is kösz.
2011. dec. 27. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Obama féle szociális piacgazdaság...
2011. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A folyamatos növekedésre építő gazdaság alapból fenntarthatatlan hosszútávon, tehát onnantól baromság :)
2011. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ma 20:45


Miből gondolod, hogy fenntarthatatlan? Nyilván a népesség növekedése meg fog állni az évszázad végére 8-10 milliárd főn. A nyersanyagokat újra lehet hasznosítani. És nem sértésből, de miért gondolod, hogy növekedés csak materiális dolgok értékesítéséből származhat? A szellemi termékekben úgyis sokkal magasabb a hozzáadott érték így magasabb áron lehet értékesíteni. Amúgy, ha szerinted nem fenntartható, akkor milyen rendszert valószínűsítesz helyette? Vénusz-projekt féle erőforrás-alapú gazdaságot? (egyébként én még Frescotól egy tisztességes leírást sem láttam erről a rendszerről) - egyébként tisztelem az öreget... Vagy valamiféle neokommunista, közösségi tulajdonon alapulót?

2011. dec. 27. 20:52
 4/8 rémuralom ***** válasza:

A folyamatos növekedés nem azért fenntarthatatlan, mert esetleg fogy a népesség, vagy mert csak, hanem azért, mert az erőforrások végesek! Amíg az erőforrások átcsoportosíthatók úgy, hogy növekedjen a termelés, addig lehet növelni. Ha már teljesen hatékonyan használjuk ki az erőforrásokat (munkaerő, nyersanyagok, minden ide tartozik), akkor már nem növelhető tovább a termelés. Elméletben.

Gyakorlatban meg néhány évente recesszió van, ez a kapitalizmus sajátossága.

2011. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ma 21:09


Mondd, elolvastad te az előző hozzászólásom? Ha igen, akkor értelmezted-e? Én azt írtam, hogy az IS kitolja az erőforrások végességét, hogy csökken a népesség. Egyszer. Másrészt írtam, hogy a növekedés nemcsak fizikai javak megtermelésével teremthető, hanem szellemi termékek előállításával IS, ez tény. És harmadszor írtam, hogy az újrahasznosítás is csökkenti a nyersanyagéhséget! Ettől függetlenül lehet fenntarthatatlan a mai rendszer, de amit írtam az igaz, az meg egy másik dolog, hogyha össze is jönne sem lenne biztos, hogy ezzel biztosítható az egyensúly.

2011. dec. 27. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Kizárólag a kommunizmus.
2011. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a maffia!!!
2011. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A rablókapitalizmus. Mint, ami most van.
2013. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!