Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen lenne a "tökéletes"...

Milyen lenne a "tökéletes" társadalmi rendszer?

Figyelt kérdés
Konkrét dolgokra vagyok kíváncsi, nem arra, hogy a politikusok ne lopjanak, magasabb fizetés stb. Több szempontból is hozzá lehet szólni, vallási, kultúrláis. Magára a működésre vagyok kíváncsi.
2011. szept. 5. 11:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Bevezetésre kerülne a kommunizmus. Szerintem ezt részletezni sem kell, mindent magában foglal. Ilyen lenne a tökéletes társadalmi rendszer.
2011. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
42%

Minél több bevándorlót kell Magyarországra behoznunk és támogatnunk kell a cigányságunk szaporodását, mert attól egyre tökéletesebbé válik a rendszer.


Én nem látok benne túl sok értelmet, de biztos működik, hiszen a legtöbben támogatják.

2011. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
22%

"Bevezetésre kerülne a kommunizmus. Szerintem ezt részletezni sem kell, mindent magában foglal. Ilyen lenne a tökéletes társadalmi rendszer."


Szerintem pedig az lenne a tökéletes rendszer, hogy ha lecsapolnánk a tavakat és a folyókat és gyümölcslével töltenénk fel őket, a hegyeket kicserélnénk óriástortákra, a fákat mind kivágnánk és égetett cukorból készült színes másolatokat tennénk a helyükre, plusz mézeskalács házikókban laknánk és az emberek képesek lennének mindent megteremteni a gondolataikkal.


Ez szerintem mindenképpen tökéletesebb a kommunizmusnál, legalábbis az én szívemet jobban megdobogtatja. A véleményem, hogy erre a rendszerre kell törekednünk, mert sokkal jobban hangzik minden másnál, még a kommunizmusnál is.

2011. szept. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
erről nekem két dolog jutott eszembe: A demokrácia nem jó, de nem tudunk jobbat. (Churcill), a másik, hogy nézd meg az Equilibrium című filmet, ami hatalmas kedvencem nekem. abból megkapod azt a válsazt, amit talán sejtesz is,hogy nem nagyon van tökéletes rendszer. Ezzel rengeteg filozófus és író foglalkozott már, nem kell messzire menni irodalmi művekért sem, ha ezen szeretnél gondolkozni... nem vagyok egy nagy irodalmár, nem is olvastam sokat sajnos, reál beállítottságú vagyok, de amikben jó kis társadalomkritikák vannak, ill. el lehet gondolkodni rajtuk: MAdách: Ember tragédiája, Orwel: 1984 (ez filmben is van, és nekem nem tetszett sem a könyv sem a film), Platón: Állam (ez elég száraz, de ennek nagyon érdekes a tartalma), stb. Itt még találsz: [link]
2011. szept. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Sajnos utópia nem létezik, és nem is nagyon fog, egyesek hisznek benne, hogy valahol létezik, tán a halál után, én is ezek közé tartozom. Nem vagyok bigott katolikus, de hiszek benne.

Én írtam korábban a műveket, és eszebe jutott közben a kedvencem: Star Trek. Ott a Föld egy paradicsom, megoldottak minden gondot a replikátorok felfedezésével, amivel mindent elő tudnak állítani, amire szükségük van, és a pénz intézményének megszüntetésével sikerült minden problémát megoldani, és ezentúl csak a világegyetem felfedezése lenne a cél...

Ha felfedeznék a tudósok a Hidegfúziót, amiről nagyon jó film az Angyal (eredeti cím: The Saint), akkor egy köbméter vízből hatalmas energiákat lehetne előállítani, akkor megvalósulna a tökéletes társadalom, ami nem pénz alapú. Nagyon különbözőek vagyunk, és mindig lesz olyan, akinek nem érdeke egy jobb társadalom, emiatt sztem nem lesz soha. Ja és még valami, a hidegfúzió mai elméleteink szerint nem lehetséges sajnos, pedig nagyon jó lenne egy olyan Föld, mint a Star Trekben. Bocsi, filmb'zi vagyok

2011. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

12:00

Köszöntem

Ha már mindenkinek baja van a pártokkal, és egyesek el sem mennek szavazni (én sem), akkor kíváncsi vagyok, hogy ki mit szeretne és a legfontosabb: hogyan?

2011. szept. 5. 12:09
 7/25 anonim ***** válasza:

"a pénz intézményének megszüntetésével sikerült minden problémát megoldani"


Őszintén szólva én nem hiszek benne, hogy a pénz léte lenne az oka minden problémánknak.

Nézd meg az állatvilágot. Ott sincs pénz, mégis halomra gyilkolják egymást, ráadásul nem igazán hoznak létre olyen alkotásokat, mint az emberiség.

2011. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Én az örök elégedetlenkedőket kizárnám az összes támogatási lehetőségből - ha egyszer semmi sem jó nekik, akkor oldják meg maguk.
2011. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen igazad van, amiatt írtam, hogy nem hiszek benne, de továbbra is, Churchillt tudom csak idézni, amit korábban megtettem, nem tudunk jobbat. Abban azért hiszek, hogy valahova tartunk talán, és fejlődni képesek vagyunk, nézzétek csak meg, hogy mi volt 1000 éve, egyre kevesebb azért az olyan diktatúra, amiket a történelemben láttunk mondjuk a középkorban... NEm akarok újabb filozófiai vitát kezdeni másról, de azért az állatokat ne keverjük ide, mert az egy eléggé más dolog, de akülönben a véleményem az, hoyg igenis vannak állatfajok, ahol jobban működik a társadalom, mint nálunk. Azt is mondják, hogy a létező kommunizmus nem működik, a működő komunizmus meg nem létezik, ezt egy jó kis vicckönyvben olvastam, de ha itt tartunk, nézd meg pl. a hangyákat, ők megvalósították a létező kommunizmust. Hányok amúgy a kommunizmus eszmétől, de a hangyáknál akkor is működik, nálunk nem, és még lehetne sorolni a példákat.
2011. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

"Én az örök elégedetlenkedőket kizárnám az összes támogatási lehetőségből - ha egyszer semmi sem jó nekik, akkor oldják meg maguk."


Ezzel csak azt érnéd el, hogy kizárólag olyan emberek maradnának a társadalomban, akik mindent szó nélkül elfogadnak, amit tesznek velük. Ez tényleg szép világ lenne - a vezetőknek.

2011. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!