Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Eredményes lenne-e a csendőrsé...

Eredményes lenne-e a csendőrség munkája a mai rendőrség mellett?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Elég valószínűtlen. Rendőrből sincs elég, ehhez képest nem hinném sokan akarnának korlátozottabb jogkörrel, felelőséggel és kisebb fizetéssel bíró munkahelyet, mint a rendőröké. Emellett még egy új állami szervezet a rendőrségtől külön nagyon drága lenne (saját vezetés, székház, belső ellenőrzés... stb.). Ráadásul a jelenlegi közállapotok mellett ez még egy durva korrupciós fellegvár lehetne az aktuális kormány kezében.
2009. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

[VIGYÁZAT, SZARKAZMUS]


Aki ilyet kérdez, az bizonyára nem is magyar, hanem idegenszívű hazaáruló. A Jobbik nagyon jól tudja, mi kell a magyarság felemelkedéséhez, és aki ezt kétségbevonja, annak itt nincs keresnivalója.


[SZARKAZMUS OFF]

2009. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Magyar vagyok,magyarszívű.Az én válaszom:igen!Nem provokáció volt a célom,hanem frappáns válaszokat vártam/várok,ugyanis a rendőrség munkáját nevetségesnek tartom.
2009. máj. 22. 20:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok teljesen tisztában a csendőrök jogkörével,de amit tudok róluk az alapján úgy gondolom:kellenének!
2009. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

a múltkor megállított egy rendőr. A haver odaadta a forgalmit és a jogsit, a rendőr kérte a személyit is a lakcímigazloló mellé. Mondja haver hogy személyi nincs mert ugyen ott a jogsi és az igazolja. Erre a zsaru hogy de ezen nincs rajta az anyja neve!!!!!!!!!!!!!!! A jogsi hátulsó oldalán MEGTALÁLHATÓ!!!!! A haver mondja neki hogy ott van a másik oldalon erre elkezdett furcsán össze vissza nézelődni visszadobta a jogsit meg a lakcímet és forgalmit, és sürgetett, hogy húzzunk el.

Ilyen REND-ŐRÖK vannak ma nálunk!!

Szerintem mindenki nézzen magába, hátha újra nekileselkedik a sulinak!!!

2009. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
uccsó válaszoló vagyok, módosítani szeretnék, nem is a rendőrökkel van baj, inkább az oktatással, mert ma már mindenki lehet rendőr, de ezt ki engedi meg???????
2009. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Nincs elég jelentkező rendőrnek se, a fiatalok számára abszolút nem vonzó ez a pálya. Akkor mégis ki a tökömből képeznél ki csendőrséget? Minden hülyének nem adhatunk fegyvert, és rendőri jogköröket, csak mert ő "hazafi". Ez nem rendhez, hanem anarchiához vezetne. Vonzóvá kell tenni a rendőri pályát a fiatalok számára, hogy pl ne kelljen az olyan idiótákat is felvenni akikről az egyik válaszoló írt. Még így is, hogy ma már nagyon enyhék a felvételi feltételek, nagy a létszámhiány a rendőröknél. Ha csak ezt feltöltenék értelmes emberekkel, valamint a kisebb településekre képzett polgárőrséget hoznának létre, máris fele ennyi gond nem lenne.
2009. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Csendőrnek elegen jelentkeznének, ne félj. A másodiknak meg üzenem, hogy kotródjon le egy kicsit Borsodba vagy Baranyába egy olyan másfél-két hónapra és utána óbégasson.
2009. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

Kösz, baranyai vagyok (második), úgyhogy ezek szerint nyugodtan óbégathatok.


Ahogy fentebb is nagyon helyesen leírták, egyszerűen a rendőrséget kell megerősíteni, normális jogkörökkel és cselekvési lehetőséggel felruházni, és kész, probléma megoldva. Csak ugye ha a kormány merészelné erősítené a rendőrséget, akkor máris óbégat a Fidesz meg a Jobbik, hogy jaj, a brutális rendőrök verik a mi "békés tüntetőinket"... Most így hogy erősítsen rendőrséget az ember?


Talán nem kéne lezülleni ama bizonyos nemzetiség színvonalára, és akkor a rendőrség is több figyelmet fordíthatna ama bizonyos nemzetiségre, plusz még erősíteni is lehetne őket, mert nem panaszkodnának a "békés tüntetők" támogatói.

2009. máj. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

"Csendőrnek elegen jelentkeznének, ne félj"

Aha, és persze adjunk is fegyvert+jogkört mindnek, csak mert ők éppen csendőrök akarnak lenni? Ezt még talán Te se gondolod komolyan... Ha valakinek rendőri jogkört adunk akkor a minimum, hogy teljesítse azokat a feltételeket ami ehhez szükséges. Akkor meg minek? Újabb rendőröket képzünk ki, csak hívjuk őket csendőrnek, mert az jobban hangzik? Ne vegyetek már be minden kampánydumát b*szki. Ti birkáztok le mindenkit, közben nálatok nagyobb birkákat keresve se találnánk, csak ti másnak bégettek.

2009. máj. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!