Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csökkenti a közgazdász...

Miért csökkenti a közgazdász szakokat ennyire drasztikusan a kormány?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Ha megnézitek, arányaiban véve kb fele annyi annyi pénzügyest keresnek ezeken a honlapokon, mint mérnököt.

És tegyük fel, hogy 150 főből mondjuk 50 lesz pénzügyön, számvitelen, a többi managementen meg hasonlókon, amik nem is túl keresettek. De pü-esből csak ezen a 3 weblapon látható kb 1000 állást hogy fogják betölteni? Meg persze egy csomó nincs ezekben benne.

persze még ide jönnek a költségtérítésesek is, meg azok akik eddig végeztek, de akkor sem tudom hova tenni ezt a drasztikus csökkentést. Ennek egyszerűen nincs értelme.


2012. jan. 5. 21:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Ezeknek a pénzügyes szakmáknak a többsége egy piti OKJ-s tanfolyammal is betölthető. Felesleges ennyi közgazdászpalántát kinevelni. Az utóbbi évtizedben rengeteg közgazdászt kiképeztek mert összetévesztettük magunkat Dániával és azt hittük hogy mi vagyunk a kis és középvállalkozások hazája, de ez nem igaz, így aztán nincs is szükség arra a sok naplópóra.
2012. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
19%
Mert sokan csak léhűtüők és mert okoskodni azt lehet, de nekik még papír is kell :D
2012. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Megnéztem találomra 15-t és abból 12-höz diplomát kérnek.
2012. jan. 5. 22:08
 4/27 bumbi02 ***** válasza:
93%

Egy leendő naplopóválasza


EGyszerűen a kormány spórolni akar ugyanúgy mint minden más szektorban így a felsőoktatásban is. Én egyelőre azt veszem észre hogy elég erős közgazdász hiány van, legalábbis abból ítélve hogy a kormányban nem lehet túl sok közgazdász ezt a gazdaságpolitikát tekintve...

Amúgy meg érdekes hogy 2700 bölcsészt támogat az állam, de államügyisből, vagy közgazdászból alig 100 illetve 250et támogat...Nem szólom le a bölcsész szakmát, van rájuk is kereslet. De ha felütünk egy jobline-t, vagy workania-t... Nem hemzsegnek az állásajánlatok számukra.. Könyvelő, gazdasághoz értő ember pedig mindig kell, hiszen mindig vannak új cégek, mindig vannak olyan cégek ahol el kell egy új könyvelő, vagy gazdaságis...De ez az egyéni véleményem. Lehet jön egy bölcsész és megcáfolja nekem, és leírja hogy hol kell 2700 bölcsész évente..

2012. jan. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 bumbi02 ***** válasza:
95%
Hozzátenném hogy inkább emelték volna fel a minimum ponthatárt 240 helyett 340re... Ne a tetejéből vágjunk, hanem az aljából szerintem.
2012. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Igen. Azt elhiszem, hogy aki bekerül 250 ponttal valamelyik nevesincs közgazdászképzőbe, annak nem lesz állása.

De mondjuk olyanról is elég ritkán hallani, hogy Corvinusos, vagy BGF-es pénzügyes nem talál állást, pedig nem 50-et képeznek évente.


Mindegy nem sírok, örülök, hogy egy évvel ezelőtt felvételiztem, legalább könnyebben lesz állásom. :D

2012. jan. 5. 22:15
 7/27 bumbi02 ***** válasza:
94%

Nekem is az a szerecsném hogy idén kezdtem el BGF-et.. nem most felvételizek...



Amúgy érdekesség:

Workanián ajánlott munkák


Információs technológiák (374)

Menedzsment (296)

Értékesítés, kereskedelem (283)

Közgazdaság, pénzügyek, könyvelés (218)

Gépipar (215)

Gyártás, termelés (187)

Adminisztráció (159)

Oktatás, képzés, tudomány, kutatás (147)



[link]


Gazdasági irányvonalon: 2000 állást ajánlanak évente 250 közgazdász kifogja elégíteni ezt...:D

2012. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%
azért, h ne továbbra is azok a karok ontsák a diplomásokat, akik már annyi "szakembert" engedtek el, hogy Dunát-Tiszát három helyen el lehet rekeszteni vele.
2012. jan. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
42%
Mert sok a közgazdász. Meg is látszik, mennyire pörög a gazdaság... Na, ez aztán tényleg igazi irónia.
2012. jan. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
36%
Mert semmi szükség rájuk. És főleg mert értelme sincs.
2012. jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!