Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Románia tényleg fejlettebb...

Románia tényleg fejlettebb nálunk?

Figyelt kérdés

Annyi helyen hallom, hogy "már a románok is lehagytak minket!", meg hasonlók.

Tényleg fejlettebb Románia? Bukarest jobb, mint Budapest?

Aki Romániában él magyarként hogy látja ezt? És az, aki csak átment? Nekem sajnos nincs pénzem átmenni megnézni.

De nagyon elszomorít ez a dolog. Mi az, amit tanulhatnánk tőlük?


2012. jan. 14. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Én amennyire tudom külsőre nem néz ki jobban de a gazdaságuk meg az anyagi helyzetük jobb mint a miénk.
2012. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Én sokat járok át mert ott van cégem!

Sok mindent rájuk mondani, jót is meg rosszat is.

5 évvel ezelőtt rengeteg pénzük volt, ott valóban dübörgött a gazdaság.

De nem voltak jó utak pl: 10 km meg jártam 20 perc alatt és a féltengejem szétment! :)

Nagyon kezdetleges volt ott minden anno.

Mindent meg vettek amit csak akartak, ha azt mondtam 8 lej egy csoki ami ott sok pénz el kezdett nevetni és kifizette!

Bucarestről ne is beszéljünk mert ott aztán keményen ment megy ma is a korrupció!

Nem adtak a külsőségre csak annyit, hogy ki vesz nagyobb autót, ezért van ott most több Q7 mint itt magyarba.

Jó volt a kedvük, nevettek mindig, tehát boldogak voltak. Egy kicsit irigykedtem is rájuk, hogy bezzeg nálunk meg be vannak fásúlva az emberek.

Jah nem volt MULTI!!!!!

Ezelőtt 3 évvel el kezdet bemenni Románba a multi, na akkor már tudtam nem lesz hosszú életű ez a jó lét itt Romániába.

Most Több Multi van ott mint itt, jobbak az utak csinálják az autópályát.

Több lett a koldus, egyre fásúltabbak és szomorubbak az emberek.

Az autó mizéria a mai napig olyan mint ezelőtt 5 évvel, státusz szimbólum.

A kis embereknek ott sincs pénzük, de azoknak igen akik 1998-2006-ig megszedték magukat.

Ott is áll lefele most a gazdaság, nincsenek jobb helyzetbe a kérdésedre vállaszólva.

De még mindig úgy gondolom, hogy jobban állnak mint mi, de nem annyira mint 5 évvel ezelőtt.

Ezek a dolgok, hogy EU, MULTI, BANKOK, PLÁZÁK csak megerősítette benem azt az igazságott, hogy NEM JÓ, csak rontja egy ország életét és az nem javítja azt!

Remélem elég jól elmondtam, de ha van kérdésed tuti tudok rá vállaszólni!

2012. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy fokkal sem jobb jelen pillanatban Romániában, mint nálunk. Szinte minden ottani ismerősöm panaszkodik, csakúgy mint itt. Viszont az a szemmel látható nagymértékű különbség már nincs meg, mint tizenöt éve. Emlékszem annó a 90-es évek végén olyan volt Romániából visszatérni Magyarországra, mintha innen mentünk volna Ausztriába. Na ez már nincs.
2012. jan. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!