Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan veszik egyesek, hogy...

Honnan veszik egyesek, hogy Romania fejlettebb, mint Magyarorszag? (Lent folytatodik! )

Figyelt kérdés
Tobb "okos" velemenyt is olvastam itt, miszerint Romania fejlettebb, mint Magyarorszag. Lehet, hogy volt fejlodes az utobbi par evben, de Magyarorszag azert meg mindig joval Romania elott jar. Az egy fore eso magyar GDP masfelszerese a romanenak, a minimalber ketszer akkora, az atlagfizetes is joval nagyobb, az egy fore eso autopalyak hossza is, es meg lehetne sorolni.
2010. júl. 29. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem menj ki és nézz szét, hogy a saját szemeddel lásd. Ja és lehetőleg olyan helyeket nézz meg, hogy Bukarest, Kolozsvár, Marosvásárhely, nepedig hegyi tanyákat!
2010. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az autópályák hossza kur.vára vigasztal olyanokat, akiknek még bérletre is alig fussa...
2010. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Voltam kint, nem is egyszer. Nem az a lenyeg, hogy a nagyvarosok belsejet mennyire pucoljak ki, ugyanis ott a lakossag elhanyagolhato szazaleka el. Sokszor jartam a kisebb varosokban, es hat meg kell valljam, szornyu a helyzet, iszonyatosan el vannak maradva.
2010. júl. 29. 21:11
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha annyival jobb ott,akkor miért akarnak sokan eljönni onnan dolgozni hozzánk. És nemcsak a magyarok?

A nagyvárosok pedig nálunk is szebbek,meg jobb az élet,mint a vidéki városokban.

2010. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
IMF-nek azért jobbak, mert lefeküdt nekik a román kormányzat. Egyáltalán nem fejlettebbek, viszont van ARANYUK, amit lehet ciánnal bányászni!
2010. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de sajnos nekem is egyre inkább ez jön le, hogy előrébb járnak. :S (de konkrétan nem tudom meg mondani, hogy miért)
2010. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Román GDP kisebb?


Lehet hogy arányosan igen.

De tudjátok a fele nem megy külföldre.


Kevesebb az autópálya,

Ha ott is annyit lopnának az építésből mint itt, akkor ott is nagyon szorgalmazná a politika.

Nem beszélve hogy mi a multiajinknak építettük eddig, mert ezt követelték, miköznem semmit nem adtak cserébe.


Árlag jövedelem?

A Pesti vagy a vidéki?

Pesten egy szaki ha el megy dolgozni feketén az napi 8-10e naponta, egy vidéki meg 5-6, a román átlag pontosan ennyi. Csak hogy ott sokkal több a munka.

Nem ők járnak már hozzánk dolgozni, hanem a keleti megyékből mi hozzájuk.


Igen jjobban állnak, sokkal jobban, mert a munkának ott már nagyobb a becsülete.

2010. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsonak: latom nem vagy tisztaban a GDP fogalmaval. A GDP nem megy sehova, az a hazai ossztermek. Nem beszelve arrol, hogy MINDIG ugy van ertelme, ha egy fore vetitjuk le a GDP-t, mert csak igy lehet osszehasonlitani ket orszag fejlettseget. Ez olyan, mintha azt mondanad, hogy India fejlettebb, mint Ausztria, csak mert nagyobb az orszag GDP-je. Ez baromsag. Mindig egy fore levetitve kell nezni.
2010. júl. 29. 21:57
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

egyszerűen rendszeretők.

minden város tiszta, mint az állat, de attól még szegények...

2010. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de ha lemész egy magyar faluba (mondjuk Békésbe vagy Baranyába), ott se jobb a helyzet, mint egy erdélyi falucskában.
2010. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!