Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sokan miért nincsenek tisztába...

Sokan miért nincsenek tisztában a nemzet fogalmával?

Figyelt kérdés

Például az egyik ilyen kedvencem, amelyik a nemzetet - társadalmi egységet - az idők kezdete óta létező dolognak tartja és a világ végezetéig létezőnek véli. Egyrészt van a nemzetállam, amely a francia forradalmak, a nacionalizmus születése óta létezik. Másrészt van a társadalmi(szociológiai) egységet jelentő nemzet, amely a törzsekből alakult ki és ilyen van még Afrika több népénél is (többek között ezért is olyan elmaradottak). Ez már túlhaladott, tehát nem igaz, hogy a világ kezdete óta létezik, hiszen egy társadalmi fejlődés eredménye. És ha jól emlékszem a törzsek pedig a klánok összefogásából alakultak ki. És, akkor jönnek a századunkban kibontakozó kontinentális társadalmi egységek látható kialakulásának magyarázatával, hogy azok csakis valami összeesküvés művei. Az még véletlenül sem lehet, hogy egy természetes társadalmi fejlődés eredményei. Ilyen analógiával, akkor a hét nemzetalapító törzs tevékenysége is összeesküvés, hiszen milyen dolog az, hogy egy kisebb dologból összefogással valami hatalmasabb, erősebb lesz?! Sőt az összes mai nemzet illegitim (mivel a háttérhatalom tevékenységének eredményei) és azonnal fel kell bomlaniuk törzsekre (már ahol lehetséges)... Sőt, továbbmegyek, már a törzs is egy mesterségesen létrehozott "egység", váljanak szét klánokra, úgy az igazi!

Véleményem szerint ez a "nemzet öröktől fogva létezik" szlogen vallásos indíttatású, hiszen ők még azt is tagadják, hogy az emberiség Afrikából vándorolt szét és népesítette be a bolygót.


Arra vagyok kíváncsi, hogy véleményetek szerint honnan ered ez a tudatlanság?


2012. jan. 20. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
SZEBB JÖVŐT!
2012. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Nincs neked semmi eszed kérdező.
2012. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
54%

Sok az országban a divatnáci, meg divathungarista, akik magyarnak, meg nemzeti szelleműnek tartja magát, holott semmit se tud az ilyenekről. Szerintem az egész a nevelésre (ha apu nagymagyar nemzeti érzésű ember, akkor nem fog liberális gyereket nevelni) és a cigányokkal szembeni gyűlöletre vezethető vissza.


Rossz cigányok --> jófej Hitler --> jófej nácik --> jó a nemzet, jó a nemzeti-ség (csak azért tettem kötőjelet, h ne legyen félreérthető :D)


Igazából én sem szeretem ezeket a nemzeti érzésű embereket, és úgy gondolom, hogy sok jóra nem vezet, ha mindig csak így gondolkodunk. Szerintem közvetlen következménye a nemzetállamoknak a fajgyűlölet, a kirekesztés, a kivételezés és az általánosítás a különböző népek között.

De ez csak az én véleményem erről, lehet hogy nincs igazam..

2012. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Ugyan, ugyan-KEDVES kérdező és negatív hozzászólók?

MI a bajotok a JOBBOLDALIAKKAL? - mert amennyiban általánosítással éltek az a rasszizmus 1 fajtája!


Akkor kérdem én a radikálus jobboldalűzők"" nem rasszisták, miből gondoljátok hogy minden jobboldali egyforma, ha az is volna a ti szabályaitok szerint, nem élhetnétek ezzel a jelzővel, hogy esne ha józsi helyett úgy mennék oda hozzád hogy mivan liberalista jól aludtál?

2012. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

ma 17:18


Nem tudom elolvastad-e a kérdést, mert abban ez áll: "A jobboldaliak többsége"

2012. jan. 20. 17:22
 6/18 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, válaszom célzatosan az utolsó hozzászólónak szólt, kérdésedtől eltekintve, az csak borzolja a kedélyeket, különösebben bajom nekem nincs vele mivel nem olyan hangnemben irányult, nem vagyok agresszor!
2012. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem te sem vagy tisztában teljesen a nemzet fogalmával és ha valakikre elmondható, hogy tényleg nem sok fogalmuk van róla, az a baloldaliak és nem a jobboldal. Ők a nagy "fogjunk össze" kedvükben (közben a hagyományos hierarchiát megszüntették, az egyenlőséget pedig nem egyesek felemelésével, hanem mások lesüllyesztésével oldották meg, ha érted mire gondolok) odáig jutottak, hogy úgy gondolták nemzetre , nemzetekre nincs is szükség. Erről ennyit.

A másik dolog, hogy ha öröktől fogva nem is létezett, de a nemzet fogalma jóval korábbi a nacionalizmus eszméinek terjedésénél. A fogalom létezett, csak majd a 18-19. században (egy-két helyen még korábban) bővült azok köre, akiket ebbe beletartoztak, csúnyán mondva: "beleszámoltak".

2012. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

17:18 azért ezt ajánlanám figyelmedbe:

"A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külsejében megfigyelhető eltéréseket kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel."

Jelen esetben nagy tévedés egyáltalán megemlíteni a rasszizmust. Annak ugyanis semmi köze nincs ehhez.

Mi most arról beszéltünk, hogy sok jobboldali beállítottságú magyar úgy használja a nemzet kifejezést, hogy egyszerűen nincs tisztában vele. Úgy vallja magát - jobboldali helyett - nemzeti radikálisnak, hogy teljesen abszurd képe van a nemzet szóról.

Ha azt mondom, hogy az, aki szerint a kora középkorban nemzetállam volt, vagy aki azt hiszi, hogy Szent István a magyar nemzetet kormányozta, nincs tisztában a nemzet fogalmával - az nem rasszizmus, hanem objektív adatokon alapuló tény.

HA a kérdező azt mondta volna, hogy a jobboldali beállítottságú emberek nincsenek tisztában a nemzet fogalmával, az ugyan előítélet lenne, de még mindig nem rasszizmus.

Rasszizmus az, amikor azt mondod, hogy a szőke nők buták.


Viszont minden egyes ilyen hozzászólással közelebb áll az ember ahhoz, hogy mindenféle előítélet nélkül, tapasztalati úton levezesse, hogy a jobboldali beállítottságú emberek gyakran használnak olyan kifejezéseket, amiknek a jelentésével egyszerűen nincsenek tisztában...

2012. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Te biztosan 1 professzor vagy!


MERT kedves hozzászóló, egyetemi végzettségű történelem tanárral, ecsetelgettük ennek krédését: végülis arra jutottunk: hogy a megkülönböztetés 1 fajtája a rasszizmus, amennyiben, neked odaadnám egy 1200as leica(földmérésre alkalmas műszer-hogy te is értsd, (mérőállomás)) műszerkezelés útmutatóját, mit tudnál kezdeni vele, kérlek erre válaszolj nekem, és remélem érzed az iróniát


Ha mindent szaknyelven írnának le, senki sem értene semmit! Annak kifejezetten örülök, hogy kigugliztad a szót, de amikor te a 70éves öregúrra azt mondod hogy rasszista mert ő vezetett áramot a kerítésbe, és pont 1 cigány ment lopni, mert az a kerítés csak azt vágná agyon-akkor gondolkozz el azon amit leírtál, megjegyzem- ismerek rendes cigányt, csak ez a fehérholló jelenség van kialakulóban

2012. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Persze, hogy a megkülönböztetés egy fajtája a rasszizmus. De attól még nem lesz minden megkülönböztetés rasszizmus. A könyveknek is egy fajtája a tankönyv, de ettől még igen durva lenne azt állítani, hogy egy Twilight az tankönyv, nem gondolod?

A Leicát fogalmam sincs, hogy tudnám-e kezelni. De ez nem jelenti azt automatikusan, hogy nem tudom. Persze valószínűsíthető. De te látatlanban feltételezted, hogy nem tudom kezelni. Interneten ismeretlennek ilyet írni azért elég fura. Honnan tudhatod, hogy nem épp egy geodétával állsz szemben?


Ezt az öreguras felvetésed viszont nem értem. Hogy jön egyáltalán ide? Semmi köze nincs a tárgyalt témához, én úgy gondolom. Itt megint az történt, hogy feltételeztél rólam valamit, aminek a világon semmi alapja nincs. Ráadásul teljesen logikátlan.

Én úgy gondolom, hogy - ha nem is a szaknyelvre, de - a pontos megfogalmazásra mindenkinek törekednie kell. Így a másik nem érti félre. Már ha nem akarja félreérteni. Sokkal könnyebb lenne például válaszolni, ha tudnám, honnan a csudából feltételezted te azt, hogy én rasszistának mondanám a bácsit. Érdemes törekedni a pontos és teljes leírásra, mert így nem követhető a logikád.

A definíció miatt meg elnézésed kérem, de úgy gondoltam, felesleges magamtól beírni, ha már más begépelte és én be tudom másolni. Legközelebb írok forrást is, hogy ne legyen schmittpál :)

2012. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!