Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én érzek ebben némi...

Csak én érzek ebben némi ellentmondást? Mert szerintem paradoxon, amit állítanak.

Figyelt kérdés

Egy kérdés alá ezt írta itt egy válaszoló. Egyébként az interneten találkoztam már néhány hasonló véleménnyel: "Gyilkos niggerek, takarodjatok haza az összes magyar egyetemről, állatok vagytok és nem emberek."

Tény és való, hogy Afrikában a közbiztonság abszolút rossz. De! A feleségem afrikai (kenyai) és egy nagyon nagy paradoxont látok ebben a véleményben. Az apósom mérnök és európai egyetemen végzett (Párizsban). Hazament és diplomás emberként már nem adta bűnözésre a fejét. A sógorom orvos (Németországban diplomázott, belgyógyász), ő is hazament és természetes, hogy nem rabolja ki a turistákat, ha diplomás emberként magasan a kenyai átlag felett él. A feleségem is itt járt egyetemre, csak megismert engem és nem ment haza, aminek nagyon örülök...:-)

De visszatérve a témához, úgy látom (és a feleségem is, akinek talán, kenyaiként van beleszólása a témába), hogy Afrika EGYETLEN esélye, ha Európában (esetleg Amerikában) tanulnak a helyiek, akiknek így hazatérve több esélyük lesz kitörni, biztos életpályával ugyanis nem ránt fegyvert senki.

Számomra (számunkra) ellentmondásos a dolog, hogy valaki szidja afrikát és a lakóit, az ott uralkodó viszonyok miatt, de ugyanakkor nem engedné őket tanulni Európában. Ha nem lenne 60%-os az analfabétizmus az afrikaiak körében, nem is lenne ennyi bűncselekmény.

Vagy nem?


2012. febr. 1. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
hát nem.
2012. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetro ***** válasza:
igen így van, de nagyon nagyon leegyszerűsíted a dolgokat
2012. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
En tisztellek azert, mert igy kiallsz a feleseged mellett.
2012. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Afrika sem különbözik ebből a szempontból más helyektől a bolygón. Van nagy jólét és van totális nyomor. Attól függ, hol nézel szét.
2012. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Rosszul látod! Az afrikaiak lemaradása a törzsi társadalmi szerkezetben keresendők. Szépen lassan náluk is kialakul a nemzettudat (máshol meg épp túllépnek rajta). Egyébként volt egy cikk, hogy évről-évre egyre kevesebb lesz ott a diktatúra. Szóval ott is megy a fejlődés, csak hagyni kell őket (nagyon ellenzem az élelmiszer-segélyeket, szerintem csak hátráltatja őket). Másrészt most a kínaiak is nagyon befektetnek oda, főként infrastrukturális beruházásokat. Meg aztán a kínai bérek emelkedésével a tőke masszívan oda fog áramlani, igaz utolsóként, de ők is zárkóznak fel.
2012. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egyébként olvasható, hogy nagyon emelkedik a középosztály aránya.

2012. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, leegyszerűsítettem, tény, hogy sok más tényező is van (pl. törzsi társadalom), de ez is benne vana pakliban, szerintem. Jártam már jó egy párszor Kenyában és mindig elgondolkodtam a bezárt autóban ülve, hogy az utcán mászkáló gyerekekből mi lehetne, ha tanulhatnának. Amúgy a kérdést leginkább arra hegyeztem ki (lehet kissé félreérthetően tettem fel), hogy Milyen jogon küldjük haza a nálunk tanuló (és ezért fizető) afrikai diákokat? Tanulni és nem bűnözni jönnek!


Amúgy a feleségemmel hét éve ismerjük egymást és hat éve jártam először Kenyában, látom a fejkődést a két szememmel (fél-egy év különbséggl menve elég feltűnő), egyre kevesebb a nyomornegyed, egyre több utcáról állapítom meg, hogy ami pár éve még földút volt, tele gyanús emberekkel, az ma szép, kultúrált környék.

2012. febr. 2. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!