Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hiteles egy olyan közszolgálat...

Hiteles egy olyan közszolgálati média ahol nem az alábbi felméréshez hasonlóan legalább háromszor annyit foglalkoznak a trianoni tragédiával, mint a holokauszttal?

Figyelt kérdés

Miért beszélnek és főleg foglalkoznak sokkal többet a médiában holokauszttal mint a trianoni tragédiával? Hiteles egy olyan közszolgálati média ahol nem az alábbi felméréshez hasonlóan legalább háromszor annyit foglalkoznak a trianoni tragédiával, mint a holokauszttal? Milyen értelmes magyarázat van arra, hogy ez nem így van?


"Melyik fáj jobban?


Trianon: 737 db/72%

Holokauszt: 120 db/11%

Egyformán fájó: 157 db/15%


Forrás: TOP 100 - Magyar Keresztnevek Tára ( [link] (az adat felvétel időpontja: 2012.02.12. 08:28)"


(((Igen a holokausztot is mint a trianoni tragédiát sok (szinte minden) magyar állampolgár tragédiának és nagyon súlyos sorscsapásnak éli meg. - De nem ez itt a kérdés.)))


2012. febr. 12. 08:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezô!


Mindenekelôtt meg kell nyugtassalak: annak idején az egyetemen soha egyetlen professzorom sem találta úgy, hogy értelmezési gondjaim lennének. Többnyire épp ellenkezô ^véleményüknek adtak hangot.

Jóhiszemûnek gondoltalak ( és gondollak utsó megjegyzésed alapján ), ezért nem akartalak forrásokkal terhelni, de úgy tûnik, szükséges, tehát itt vannak:

A Német Történelmi Múzeum ( Deutsches Historisches Museum ) oldalán ( a értékelésükhöz kérlek, vedd figyelembe, hogy ez a Német Állam egy hivatalos intézménye, anyagát német történész-professzorok állították össze. ) :

Holokaust összefoglaló ( Der NS-Völkermord - utsó bekezdése tömör áttekintô összfoglaló összesített számokkal, utána az egyes országokból deportáltak száma ): [link] ( benne linkek az egyes lágerekhez , nevekhez, fogalmakhoz )

Wannsee - [link] a jkv fénymásolata oldalanként: [link] egy¨tt a 15 old pdf-ben: [link] - ( Nekem is fura, h nincs rajta aláírás egy sem. Viszont nem ismerem annyira a nácik szokásait, h errôl vményem lehessen )

Haus der Wannsee-Konferenz - [link] - van angol is, a meghívólevelek fotokópiája, hang: Eichmann Wannseerôl és még néhány részlet az Eichmann - per hanganyagából.

A Nürnbergi Per dokumentumainak nagy része ( köztük a Wannsee jegyzôkv ) magyarul a Szegedi Tudománytegyetem könyvtárában : [link]

Kérlek, tanulmányzd át ezeket figyelmesen. Ha lennél szíves ellenvetéseidet - "állítólagos résztvevôk máshol" - konkrétan: kik, hol, mire alapozod ( forrásmegjelölés ). Bámiféle kételyeid merülnek is fel, azért óvakodnék nemes egyszerûséggel "baromságnak" nevezni egy okiratot, ami komoly, felkészült bírók, jogászok hitelesnek ismertek el.

+++++++++++++++++

A Zyklon-B rôl:

Az említett gyári irányelvek ( magyarul ): [link] - egyébbként épp egy harcos holokauszt-tagadó könyvének ( vitairatának ) függeléke, a bevezetôben azt fejtegeti, hogy ez cáfolja a holokausztot, ami természetesen szerintem nem igaz. Ehhez azonban meg kell jegyeznem - minthogy meglehetôsen szigorú exakt gondolatmenetekhez vagyok szokva - hogy ezek az adatok sem nem igazolják, sem nem cáfolják, hogy gázkamrákkal követtek el tömeggyilkosságot, csak azt CÁFOLJÁK, HOGY NEM LEHETETT.

Ezzel kapcsolatban felívom a figyelmedet arra - ami nyilván elkerülte - hogy sem ez az anyag, sem a mûszaki kézikönyv NEM azt írja, hogy halált okozHAT, hanem, hogy OKOZ.

Az eredeti elérhetô ( Német Nemzeti Könyvtár katalogusa ): [link] - sajnos, itt csak kataloguslap, az olvasáshoz be kell íratkozni, ami pénzbe kerül, vagy elküldik, akkor a postaköltséget kell vállalni.


Amerikai Eü Minisztérium anyaga a HCN-ról:

Toxicological Profile for Cyanide

U.S. DEPAR T MENT OF HEALTH AND HUMAN SERVICES


Public Health Service


Agency for Toxic Substances and Disease Registry


[link]

+++++++++++++++++

"SENKI nem vitatja, hogy a Zyklon-B ... napi használatban volt az összes német fogolytáborban"

Azt nem, de, hogy nem csak fertôtlenítésre ( tetvetlenítésre ) használták, hanem fôleg tömeggyilkosságra, azt -sajnos - vitatják, pedig - sajnos - ez is tény.

Megértem a kétségeidet, sôt indokolni, magyarázni is tudom: a népirtás gonolata annyira képtelen, h nehéz elhinni, h emberi agyban egyáltalán felmerült.

Egy magyar zsidó visszaemlékezése, akit 1944-ben Auschwitzba vittek: "Ha akkor tudtam volna, mit jelent Auschwitz, nincs ember a földön, aki föltett volna arra a vonatra. De nincs ember a földön, aki akkor el tudta volna hitetni velem Auschwitz létezését. Megérkezésünkkor egy lengyel zsidó odajött hozzánk, és a magas kémények felé mutatva azt mondta, mindnyájan ott szállunk majd el hamarosan. Ekkor már ott voltam a táborban, és mégis biztosra vettem, hogy ez az ember ôrült."


Végül mégegyszer köszönöm két utsó kommented utsó bekezdését.

2012. febr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

A "vissza szervem" a könyvet akkor, vagy legalább megkapom a címét akkor rákeresek és adok meg forrásokat.

A műszaki tudományokban csak közép iskolás szintet alig meghaladó tudással rendkezem, viszont a laikusoknak szóló ez irányú munkákat könnyen megértem. Mert szeretem a real tantárgyakat is. Nos a lényeg a német hadseregnek kiadott oktató anyagokban, többek közt filmekben, részletesen tárgyalják, hogy milyen hosszú ideig életveszélyes a fertőtlenített terültre belépni. (Érdekes, hogy elgázosításról miért nem marad.)

Amúgy sajnos volt ember irtás, és mivel a holokausztól függetlenül is tele van vele a világ, ezért ezt sajnos könnyen elhiszem. Csak, hogy ezt a SS a Szovjetunió területén hajtotta végre. Erről számtalan dokumentum maradt fent. Rengeteg nem vitatott fotódokumentum.

Azért a meszes gödrök, és a rengeteg válogatott módszerekkel való kivégzés is elég sokkoló.

Nem akarok bele menni a politikai feltételezésekbe, és abba sem, hogy a keleten meghaltakról miért nem beszélünk, elég az hozzá, hogy sokan meghaltak, és ez szörnyű.

Ezen a téren a német "mea culpa" történetírás, sajnos politikailag irányult és erősen elfogult. Ami nagyobb baj, hogy sajnos a hitelességét a huszadik század kapcsán már joggal rég eljátszotta.


És még azt hozzá tenném, hogy akinek sokkoló a gázkamra, az menjen el csak három hónapos kényszer munkára. És még azt sem mondom, hogy egy Penemunde szintűre.


A Római Birodalom kőbányáiban is pár év alatt oda veszett a legtöbb ember.

2012. febr. 16. 05:01
 23/40 A kérdező kommentje:
A "visszaszerzem" *
2012. febr. 16. 05:02
 24/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezô!


"visszaszerzem a könyvet"


Bizonyára egy holokauszttagadó, vagy ahogy ôk igyekeznek ködösíteni "revizionista" "mûrôl" van szó.

Felsorolok néhány ismertebb holokauszttagadót. Az ô írásaikat eleve gyanakvással kell olvasni, közös jellemzôjük - egy kivétellel - hogy nem rendelkeznek mûszaki, v természettudományos felkészültséggel, ami írásaikon meg is látszik. Az írások közös jellemzôje, hogy nagyon hosszú és elbonyolított ÁLTUDOMÁNYOS gondolatmenetekkel próbálják bizonygatni, hogy lehetetlen - ami MEGTÖRTÉNT.

A névsor: Ernst Zündel, Richard Harwood, David Irving, Paul Rassinier, Robert Faurisson, Roger Garaudy, Josef Gideon Ginsburg, Carlos Whitlock Porter, Gerd Honsik, Fred A. Leuchter, Germar Rudolf.

Az utsó a kivétel, Rudolf vegyészként diplomázott, PhD dolgozatát a hidrogéncianid ( Ziklon-B hatóanyaga ) kimutatásáról írta, ebben azt "bizonygatta", hogy az auschwitzi gázkamrák, melyekben gyilkoltak, nem lehettek gyilkosságra használt gázkamrák. Az egyetem, ahova beadta, azt írta neki, h vagy visszavonja, vagy elutasítják. Sztem ez természetes, mert egy természettudományos dolgozat ne politizáljon, a politika nem természettudomány. ( Visszavonta )


"német hadseregnek kiadott oktató anyagokban, ... részletesen tárgyalják ,,, (Érdekes, hogy elgázosításról miért nem marad.) "


Azért nem, mert az összeomlás közeledtével a dokumentumokat megsemmisítették ( elégették ), az auschwitzi gázkamrákat felrobbantották.

A tagadók egyik állítása: tengernyi korabeli iratanyag dokumentálja, egyetlen olyan, parancs vagy hivatalos dokumentum nem ismert, amely a zsidók fizikai megsemmisítésének szándékára utalna. Korábban idéztem a Wannsee-jegyzôkönyvbôl két részletet, melyek cáfolják ezt az állítást.


A tagadók másik állítása: az egykori gázkamrák falából mintát vettek, azt kémiailag megvizsgálták, az erdmény, hogy a fertôtlenítésre használt kamrák falából jól kimutatható volt, míg azokból ahol a gyilkosság történt, alig, legfeljebb a kimutathatóság határán.

Ennek magyarázata: a frtôtlenítéshez sokszor nagyobb volt a levegô ciántartalma, mint a gyilkossághoz, és sokszor hosszabb ideig mardt a gáz a helyiségben, mint a gyilkosságnál.

Részletesen: a gyári használati utasítás szerint fertôtlenítésre a helyiség levegôjének egy köbméterében 8 - 10 grammnak kell lennie, ezzel szemben testsúlykilogrammonként 1 miligramm, vagyis egy ezred gramm, tehát egy 80 kg-s ember esetén össz 80 ezredgramm már biztosan halálos. Ez azt jelenti, hogy a fertôtlenítô kamrák 1 köbméter levegôjének ciántartalma legalább 100 ember elpusztítására elegendô. Igaz, ebben az esetben a haláltusa kb 1 óra, ha azonban a levegô ciántartalma nem század, hanem ötvened réze a fertôtlenítéshez használtnak, akkor már 10 perc alatt báll a halál. Nyilván nem pazaroltak, a gyilkossághoz csak annyit használtak, amennyit kellett, így természetes, hogy azokban a kamrákban kevesebb nyom matadt.

Mint tegnap is írtam, ez persze nem bizonyítja, hogy a gázkamrákban valóban folyt a gyilkosság, csak azt, hogy LEHETETT, tehát téves a tagadóknak az az állítása, hogy nem lehetett.


Másik állításuk, hogy a fémalkatrészeken nem találták a fémcianid nyomát.

A mérés ereményét megint nem vonom kétségebe, kémiához értô ezt mérés nélkül is megmondta volna, mert

a fémcianidból a levegô szénsavtartalmánat hatására felszabadul a cián és elpárolog, karbonát mard vissza, ami vízben oldódik, így idôvel ennek sem marad nyoma.

Részletesen: a hidrogéncianid IGEN GYENGE sav, ezt mindenhol írják, több helyütt konkrétan, hogy még a szénsavnál is gyengébb. Ezért, ha a fémcianidot szénsav éri, kiválik a hidrogéncianid és visszamarad a fémkarbonát. Szénsav a levegôben állandóan keletkezik széndioxidból és vízbôl, ami a levegô páratartalmának lecsapódása miatt szintén mindig jelen van. Vagyis a mérés trmészetesen azt az eredményt adta, amit.

Megint nem arra bizonyíték, hogy volt gyilkosság, csak arra, hogy nem igaz, hogy nem lehetett.


Remélem, a magyarázatok érthetôk, követhetôk voltak, ha maradt kérdés, majd írd meg, szeretném, ha minden világod lenne.


A gázkamrák használatáról valóban nem maradt fotódokumentum, de kétlem, h valaha is készült fotó a gázkamrába zsúfolt emberekrôl miközben a padlón ott vannak a Ziklon kristályszemcséi. Ilyen fotografálás nyilván életveszélyes, perverznek kell lenni, hogy vki megpróbálja. Azonban a felszabadításkor maradtak temtetlen holttestek, róluk készültek fotók, ezek megtekinthetôk.


A német történetírás: nem hinném, hogy tudósokat az adatok kérdésében befolyásol a "mea culpa". Ennek inkább az értélkelésnél, értelmezésnél lehet szerepe. Ezek a tudósok és az adatok töbnyire az egykori Nyugatnémetországból valók, az egykori NDK-ban ugyanis pont úgy nem beszéltek róla, mint itthon. ( Blôdli: volt egy zseni, akinek úgy sikerült Németországot két részre osztani, h egyik felébe csupa kommunista, másikba csupa fasiszta került ) Egyébként több helyütt is hangsúlyozzák, hogy becsült adatokról van szó, mert a dokumentumok legnagyobb részét megsemmisítették.

Arra az esetre, ha mégsem nézted meg a DHM oldalát: szerintük elgázosítás, agyonlövés, injekció, orvosi kísérlet vagy éhhalál következtében az áldozatok teljes száma kerekítve 5,6 millió zsidó és kb 250.000 roma, ebbôl mintegy 2,7 milló megsemmisítôtáborokban ( Vernichtungslagern ).


Hogy korábban is történtek disznóságok, nem vátoztat azon, hogy ez is megtörtént és hogy a kétségbevonása a halottak emlékének mesértése.


Az akkori hivatalos megnevezés persze nem megsemmisítôtábor volt, hanem kényszermunka. Akik munkaképesen érkeztek a lágerbe, azokat elôbb dolgoztatták, amíg munkaképesek voltak. Közûlük kerültek ki a túlélôk, persze kevesen, mert az ellátás nem volt olyan, hogy soká maradtak volna munkaképesek. régi barátom édesapja pl kb 168 cm magas volt, amikor hazajött 48 kg. Miután a szabadulás után ott a kórházban feljavították, mert a szabaduláskor, mint mondta, 36 kg volt. Egy 168 cm magas férfi. A 14 éven aluliak, az öregek, betegek, várandós nôk a vonatról egyenesen a gázkamrákba mentek. ( Természetesen nem mondták nekik, azt mondták, fürdô ).


Már bocsi, de utsó megjegyzésed kissé cinikusra sikeredett.

2012. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

"A Római Birodalom kőbányáiban is pár év alatt oda veszett a legtöbb ember." - Ezt arra mondtam, hogy ember sajnos így is lehet ölni.


"Azonban a felszabadításkor maradtak temtetlen holttestek, róluk készültek fotók, ezek megtekinthetôk."


Akikről egy minimális orvosi ismerettel is rendékező ember látja, hogy szinte biztos, hogy hastífuszban haltak meg. Ez a betegség amúgy minden fogolytábor egyik, ha nem a legnagyobb réme. Az ilyen mértékű (és egységes) koros lesoványodás is elég egyértelmű komoly bizonyítéka lenne a járványnak. Amit amúgy fel is jegyeztek, és ma is számos forrást adnak nekünk. Ráadásul minden katonaorvosnak egyértelmű a látvány. Ez az a politikai rész, amibe nem akartam bele menni. A zsidók Európában és Ázsiában haltak meg, amiben nagy szerepe volt az amerikaiak bombázásainak is. És a gázkamrák meg a Holy Woodi filmekben voltak.


"Akik munkaképesen érkeztek a lágerbe, azokat elôbb dolgoztatták, amíg munkaképesek voltak. Közûlük kerültek ki a túlélôk, persze kevesen, mert az ellátás nem volt olyan, hogy soká maradtak volna munkaképesek."


Hát az Anna Frankként megnevezet zsidó kislány és húga, aki három külöbőző táborban is járt, és Kertész György, akit komoly egészségügyi beavatkozással menték meg a lábát. Ők voltak azok, aki annyira munkaképesek voltak? Az Anna Frankként megnevezet zsidó kislány több évi rabság után pont egy hastífusz járványban halt meg. ...


"A 14 éven aluliak, az öregek, betegek, várandós nôk a vonatról egyenesen a gázkamrákba mentek. ( Természetesen nem mondták nekik, azt mondták, fürdô )."


Ez az amit már réges rég számtalan hiteles forrással megcáfoltak. Az is egyértelműen bizonyítást nyert, hogy egy amerikai filmben tűnt fel először ez a koncepció. Hollywood nem a valóság és nem is hitles (forrás).


A két szegény pöttöm kis lány is példa erre. Nyugodjanak békében!

2012. febr. 17. 00:56
 26/40 A kérdező kommentje:
Imre Kertész elnézést kertész Kertész György*től!
2012. febr. 17. 06:17
 27/40 A kérdező kommentje:
Hogy mi volt a nácik célja arra én is kíváncsi vagy. Szívesen olvasnék olyan forrásokat, amiről egy első éves történész hallgatónak is már csak a forráskritika és hamisítás szavak jutnak csak eszébe.
2012. febr. 17. 06:23
 28/40 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy néhány brit történész kivételével csak pro és kontra hazugság tenger tölti ki a témának szánt óriási teret.

Ez csak azoknak jó akik nem akarják, hogy tudjuk mi volt az igazság.

Amúgy nem furcsa ez a hozzá állás, már a modern történelem tudomány is megélt néhány ilyen nagy tabut.

2012. febr. 17. 06:27
 29/40 anonim ***** válasza:

Abban hiszel, amiben akarsz, de ami megtörtént, az megtörtént.

Hiheted, hogy Auschwitzban nem öltek meg kb 900 ezer zsidót gázkamrákban, de sajnos megtörtént. És a többi is. Az viszont igaz, hogy dokumentumok nem állnak rendelkezésre ( auschwitzi foglyokról ), mert az SS azokat megsemmisítette, ezért mindenki emlékezetre és becslésekre volt utalva. Azért, mivel törtenész komoly professzorok vizsgálták ezeket felül, meglehetôsen megalapozottnak tekinthetôk.

Minthogy Trianont is említetted, megjegyzem, tévedsz, ha azt gondolod, hogy az nem fáj. De még nem hallottam, hogy valaki azt akarta volna bizonygatni, hogy az nem is volt, vagy, hogy az elcsatolt területek nem tartoztak Magyarországhoz. Ezért arról kevesebb a vita.

Pedig nem ártana tanulni belôle, ha mást nem, hát pl ki tudja, ha Apponyi nem azt bizonygatja ott, h a magyarok milyen klassz srácok és hogy mik a magyarlakta területek, hanem pl be tudja bizonyítani, hogy a franciáknak rossz, ha ezt meg azt elvesznek tôlünk, hát talán ...

De ez a vonat sajnos akkor elment. Maradt, hogy gyerekkoromban naponta hallottam Nagyszüleimtôl, hogy "jaj, ha trianon nem lett volna" ( ha felemelték a tojás árát, ha nem jött a busz, ha leesett egy cserép a tetôrôl, stb ), mert Ôk fiatalkorukban hol Erdélyben, hol Adrián, hol Tátrában nyaraltak - anélkül, hogy útlevél kellett volna.

És ma legjobb úton vagyunk, hogy megint az legyen a vélemény rólunk, mint akkor.

2012. febr. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Rudolf Höss megkínzásról és a vallomásról azért maradtak fent hiteles dokumentumok.

Például Rudolf Höss valómása a Nürnbergi perben vágatlan formában. Ahol az elhűlt, meglepett, sőt megdöbbent arcok akkor voltak, amikor ezt a gázosítást mesélte, és utána hozzá tette erről egy vezető sem tudott.


Ez a magyar wikipédián van egy Izraeli sado-mazo comic-ból:

[link]


Ahogy valaki ettől akar rémüldözni, más meg a gázkamráktól.


Én nem hiszek már semmiben, túl idős vagyok hozzá.


Én csak tisztán látom, hogy a gázkamra egy kitaláció. És ha kell be is bizonyítom. De itt nem ez a célom. És az sem, hogy ki tudja hány , de több millió zsidó elhalálozást a német táborokban tagadjam.


Amúgy az én családom egyik ága háromszáz éve a felvidéken lakót. Ott akkor amikor ők oda érkeztek, még szláv nagyon volt.

....

2012. febr. 20. 08:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!