Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek-e a Budavári...

Egyetértetek-e a Budavári Királyi Palota felújításával?

Figyelt kérdés
Esetleg teljesen az alapokból kéne új palotát építeni?

2012. febr. 18. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Mi a baj a régivel?
2012. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 tetris ***** válasza:
94%
Felújítják?
2012. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Új királynak, új palota! Nekem ez a véleményem. Amúgy konkrétan nem tudom, mit terveznek, de nekem beleillik a képbe a várpalota fideszes átszabása és birtokba vétele. Miután a győztes FIDESZ-rezsim rohamtempóban önmaga megörökítése érdekében átnevezett egy csomó közterületet és közintézményt, most eljött az idő, hogy az idő- és pénzigényesebb építkezésekkel véssék kőbe magukat. Ezért kell teljesen átépíteni a Kossuth teret, meg új múzeumi negyedet építeni a Hősök terén. Így a Budai Várból kikerülnének a jelenleg még ott székelő múzeumok, és a helyüket a konszolidáló győztes rezsim reprezentánsai foglalhatnák el nagyszabású átalakításokat követően.
2012. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az eredeti 1945 előtti kinézete törekszenek!Ez is valami,mert ez most úgy néz ki,mint egy rakás xar kőből.

De az is megoldás lenne,hogy magyar építészek tervet készítenének egy új palota építésre.

Hisz a ,mostani a komcsi időkben összecsapott igénytelen semmi.de ezelőtti is Habsburg minta.Az 1700-as években másként nézett ki és másként a középkorban,Mátyás király idején.

annyiszor változott már.most is szerintem egy teljesen új,gyönyörű magyar palotát kéne építeni amire büszkék lehetünk!

2012. febr. 18. 20:14
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Én már megszoktam ezt, és szerintem ez a palota is szép.
2012. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
9%
Aztán kinek építenéd azt az új gyönyörű palotát? Neked fogad sincs a műemlékvédelemről. Egy anakronisztikus marhaság, amit javasolsz.
2012. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Miféle műemlékvédelem?!

A jelenlegi kinézete a palotának a komcsik tákolmánya!

Egész a '60-as évekig hozzá sem nyúltak,hanem hagyták úgy tönkremenni '45-től,amikor le volt bombázva.

Amikor hozzáfogtak,hogy kezdenek valamit.akkor néhány nem megrongált palota körüli épületet leromboltak,a palotát pedig stílustalanul,ízléstelenül innoválták csak azért mert utálták a monarchizmust!

Emiatt ez nem minősül műemlékvédelmi kategóriába!

2012. febr. 18. 20:53
 8/17 doboszoli ***** válasza:
57%

Jelen gazdasági helyzetben, az ilyenre és hasonlókra egyetlen forint elköltése is kimeríti a bűncselekmény tényét.

Sajnos nem jogi, csak erkölcsi téren!

2012. febr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 doboszoli ***** válasza:
Bocs! Nem "tényét",hanem "fogalmát".
2012. febr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 tetris ***** válasza:
50%
Hát ez nekem is megfordult a fejemben. Éppen most kell ebbe belevágni, amikor annyi minden másra kellene a pénz, sokkal fontosabb dolgokra?
2012. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!