Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek-e a Budavári...

Egyetértetek-e a Budavári Királyi Palota felújításával?

Figyelt kérdés
Esetleg teljesen az alapokból kéne új palotát építeni?

2012. febr. 18. 18:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
Állagmegóvás miatt szükséges az időnkénti felújítás. Erre igen is szükség van akármennyire is rosszul állunk. sokkal többe fog kerülni, ha hagyják lerohadni. Az új építésére ráérünk még de ez nemzeti büszkeségünk, vigyázzunk rá! Természetesen most is akadt egy gyűlölködő aki szánalmas alak, mert nem tud eltekinteni attól, hogy Orbán Viktort bele ne keverné akár egy épület felújításba is.Szomorú ez a primitívség és hazafiatlanság, de egyben szánalmas is, mert így fogja leélni egész életét.
2012. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a mostani várat, de amióta láttam képeket a régiről... támogatom, hogy a régi, 1945-előtti állapotokra állítsák vissza a palotát. Egyszerűen gyönyörű volt - de az egész palotanegyed.


Persze meg kell vizsgálni azt, hogy ez most időszerű-e, vagy máshova kell-e az a pénz.


Kis ízelítő:

[link]

2012. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
6%
11-es! Igen, primitív gyűlölködő vagyok, csak sajnos ez a primitív gyűlölködésem az elmúlt közel 2 évben mindig mindenben bejött: Gyűlölködve előre jeleztem, hogy gátlástalanul szét fogják verni a jogállamot és a jogbiztonságot, felszámolják az Alkotmánybíróságot és a bírói függetlenséget, mindenhova saját embereiket fogják kinevezni örök időkre, és lám, megtörtént. És még nagyon hosszan sorolhatnám, hogy mi történt, amit előre láttam. Most se tévedek olyan nagyot azzal, hogy a várpalota fideszes, illetve orbáni birtokba vételét vetítem előre, mert már olvastam is egyelőre finoman lebegtetve, hogy kormányzati funkciót kellene adni újra a várpalotának, ahogy ez a ma istenített Horthy-korszakban is volt. Szerintem meg sokkal demokratikusabb, ha közfunkciója van a palotának, és kézenfekvő, hogy múzeum legyen. De hát ma már ez se jó, mert a "komcsik" csináltak ott múzeumot. Majd ha lezárják maguknak az egészet, az sokkal jobb lesz! Remélem, talán az idő- és pénzhiány megakadályozza ezt.
2012. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

„Persze meg kell vizsgálni azt, hogy ez most időszerű-e, vagy máshova kell-e az a pénz.”


Mindig lehetne találni mást, ahova pénz kell.

2012. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
56%
Gyűlölködőnek! Te nem csupán gyűlölködő, hanem beteg is vagy. Tulajdonképen nem látsz semmit sem előre. Mi az hogy szétverik pl. a jogállamiságot? Milyen jogállamiságról beszélsz Te egyáltalán? Miért nem nyavajogtál a kommunisták idején a jogállamiságról amikor ok nélkül akasztottak, gyilkoltak, évtizedekre lezárták a határokat ,elvették 5 perc alatt bárki vagyonát, és millió dolgot tudnék még sorolni. Saját magamról csak annyit, hogy nem volt JOGOM TANULNI, mert Nagypapám matematika professzor volt a műegyetemen. Hol volt akkor a jogállam? Kár hogy minden amit sérelmezel, kivétel nélkül ugyanilyen háttér ismereted nélküli, mint az amiről írtam!
2012. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Undorítóan balkáni az egész Várnegyed a mostani állapotában, az utcák rohadnak, az egykori gyönyörű épületek pedig a '45-ös bombázás óta ugyanúgy néznek ki. A Palota egy lecsupaszított, belülről 60-as évekbeli funkció nélküli semmi, szánalmas műanyag ablakokkal.
2012. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja és akkor még nem volt szó a Várbazárról és még jópár dologról a környéken.
2012. márc. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!