Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Muszáj mindig a teljes nevemet...

Muszáj mindig a teljes nevemet aláírnom?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy engem Kisné Nagy Éva Lenkének hívnak. Megtehetem, hogy csak úgy írok alá: Kisné Nagy Éva? Kell a Lenke is mindig, minden papírra?
2009. jún. 9. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a NAGYON hivatalos PAPÍROKRA is csak ritkán írom ki a 2. keresztnevemet. Férjem nevét is viselem. Borzasztó hosszú így is. Főleg így bizonyítvány osztás környékén (1 tanító néni)
2009. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm azt szokta mondani a feleségének (aki ugyanígy használja a nevét), hogy "Igenis tessék kiírni az egészet, ha már te így akartad annak idején!" Egyébként szerintem a második keresztnevet nem muszáj kiírni, ha egyébként sem használod. Lányneveden hogy írtál alá?
2009. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 inspector callahan válasza:
100%
Ha egyedi, és rád jellemző ahogy aláírsz, tökmindegy hogyan szignálsz. Nekem is két keresztnevem van, általában kiírom (bár jó rondán), de van, h csak vezetéknevet, van h vezetéknév + keresztneveim kezdőbetűi, de az is előfordul, h csak monogrammot írok.
2009. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az aláírásról az a tévhit járja, hogy csak a név számít aláírásnak. Így, ha X-et írsz, vagy bal kézzel írod alá, akkor például nem érvényes a BKV büntetés, haha, kitoltál az ellenőrökkel.

Az igazság azonban az, hogy a saját kézjegyed bármi lehet, amit a saját kezeddel rajzolsz oda.


Bizonyos helyeken, például bankban megkövetelhetik, hogy legyen egy olvasható saját kezű aláírás (a szignó mellett vagy helyett), ám ez közel sem igaz minden hivatalos papírra. Szóval a fenti példában, a legtöbb papírt aláírhatod Kisné-ként, Kné-ként, Kisné Nagy-ként, KNL-ként, vagy ahogy csak jól esik.

2009. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
szerintem még írd ki a nagybátyád testvérének a lánya vejének a leánykori nevét is...
2009. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!