Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz h a trianoni...

Az tényleg igaz h a trianoni békediktátumot 100 éven belül felül lehetne vizsgáltatni?

Figyelt kérdés
Egyszer valahol egy ilyet olvastam. Nem tudom mennyi valóságalapja van. Ma eszembe jutott ez, így gondoltam megkérdezem itt. Valaki nem tud erről valamit?
2009. jún. 9. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Felül lehet vizsgáltatni bármeddig amíg érvényben van, tehát egy másik szerződés felül nem írja. Az már más kérdés, hogy érdemes-e. Területi revízió békés úton ma már kizárt. A határon kívül rekedt magyarok ügyében az autonómiát kell támogatni, ez az egyetlen reális út.
2009. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért lenne kizárt? Lehet hogy naiv vagyok, de szerintem sokkal másabbak a körülmények ma mint a világháború után.

A szomszédos országok biztos nem adnák vissza a magyar lakta területeket, de EU-s közben járással nem lehetne elérni a célt? Illetve hamár nem lehet, akkor az autonómiát miért nem szorgalmazzák az aktuális kormány tagjai?

2009. jún. 9. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Békés úton kizártnak tartom a területi revíziót. Pl egy olyan szlovák vezetés mint a mostani még katonai választ is adna amiből háborút is eltudnék képzelni.
2009. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen kizárt.

Hogy oldanád meg a lakosság kitelepítését? Pl.A Kolozsváron élő románt áttelepítenéd Brassóba,a Brassóban élő székelyt pedig Kolozsvárra.Mindegyíknek elkellene hagynia a házát,állását stb.

Hova telepítenéd azt a házaspárt,ahol a férj román,a feleség magyar?

A háború után volt kitelepítés- betelepítés.Évtizedek kellettek az akkori sebek begyógyulásához.

Gondolj Koszovóra,ezt akarod ?

De anyagi vonzata is lehetne a dolognak.

Az elcsatolt területeken beruházásokat végeztek,ennek ellenértékét kérhetnék a magyaroktól.Mi esetleg kérhetnénk a 100 év alatt elhasznált természeti kincseinkért kártérítést.

Egyedül az autonómia jöhet szóba.

2009. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

"Az tényleg igaz h a trianoni békediktátumot 100 éven belül felül lehetne vizsgáltatni?"


1. Butaság, nincs ilyen a szerződésben.


2. A trianoni béke nincs hatályban már vagy 60 éve!

2009. jún. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz,hogy "fellebezünk" és visszakapjuk elvesztett területeinket?Volt kisérlet Bécsi döntésnek hívták.
2009. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a bécsi döntések idején volt mögöttünk egy erős Németország. Persze mint utóbb kiderült ők se puszta igazságérzetből segítettek, cserébe Magyarország német bábállam lett.
2009. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!