Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezhet élet politika és...

Létezhet élet politika és törvények nélkül?

Figyelt kérdés
Én nem értek a politikához és nem ismerem a törvényeket, nem is nagyon érdekel, de néhány dolog hozzám is eljut és azok nem tetszenek. Szerintem ez az egész hülyeség és nagyrészt a hatalomról szól. Nem vagyok hippi és nem akarok világbékét. A célom a kérdéssel nem az, hogy okoskodjak vagy megmondóember legyek, csak nálam intelligensebb emberek véleményére vagyok kíváncsi, hogy okosabb legyek és építkezzek belőle.

2012. márc. 17. 19:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
37%
Igen, létezik. Nézd meg Szomáliát például. Ott nincs kormányzás, helyi törzsek uralkodnak. Nem béke van, hanem féktelen mészárlás kb. Szóval, igen, szükségünk van politikára meg törvényekre is.
2012. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Kutyus70 ***** válasza:
29%
#1/1 Igen... és titkosszolgálatra, népbutításra, a nemzet megosztására 3-4 felé, no meg természetesen a rohamrendőrökre, akik megverik és letartoztatják azokat, akik szembeszegülnek az éppen aktuális kormány által meghozott "törvényekkel"...
2012. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Akkor javítom a kérdésem: LÉTEZHET ÉLET KEVESEBB TÖRVÉNNYEL ÉS OLYAN POLITIKUSOKKAL, AKIK AZ ORSZÁGNAK AKARNAK JÓT?

Lehet, hogy ez se sokkal értelmesebb kérdés, de mint mondtam nem vagyok egy értelmiségi.

2012. márc. 17. 20:19
 4/31 Kutyus70 ***** válasza:
26%
Kedves kérdező, amúgy igen, létezhetne élet politika nélkül. Az állatoknak van parlamentjük? Politizálnak? Nem. Mégis békében és harmonikában élnek. (ha csak az ember meg nem zavarja őket...) Az egész politika SOHA nem az kisemberek jobblétét szolgálta, hanem mindig csak bizonyos csoportok, rétegek, esetenként egy-egy maréknyi ember jobblétét...
2012. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Kutyus70 ***** válasza:
Én sem tartom magam értelmiséginek, de jogos a kérdésed. Természetesen létezhet mindaz amit kérdeztél, csak egyetlen baj van, legalábbis ha most Magyarországra gondolsz. Pillanatnyilag egyetlen olyan politikus sincs, aki ne a pénzre és a hatalomra hajtana... A mostani "brigád" kizárólag a pénzre, vagy a hatalomra hajt.
2012. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Kutyus70:

Valamilyen szinten ezzel is egyet értek, de nem hasonlítanám magunkat az állatokhoz. Mi gondolkodunk, vannak érzéseink, nem esszük egymás húsát és általában nem engedjük, hogy falkavezérünk legyen.

2012. márc. 17. 20:24
 7/31 A kérdező kommentje:

Kutyus70

Ahogy elnézem, ha a kvetező brigád az én generációmból kerül ki még rosszabb lesz.

2012. márc. 17. 20:26
 8/31 anonim ***** válasza:

Igen létezhet, de nyilván nem mindegy hol húzod meg a határvonalat politika és emberi kapcsolatok között, illetve törvények és szabályok között. A politikusok szeretik a politikát felfesteni egy olyan dolognak, ami alappillére az életnek, és kb politikának nevezik azt is amikor egy oroszlán nem megy a másik oroszlán vadászterületére.


Amit viszont lehetetlen, az a totális béke, totális egyenlőség, totális szabadság. Gonosz emberek mindig is létezni fognak, az emberiség bizonyos százaléka mindig gonosz lesz, az emberiség nagy része pedig befolyásolható. A nagy kérdés, hogy milyen rendszerrel kerülhető el, hogy a gonosz emberek irányítsanak.

2012. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
és ha a kisemberek hoznák létre azt a bizonyos rendszert?
2012. márc. 17. 20:29
 10/31 anonim ***** válasza:
Nem ,nem létezhet élet szabályozás és törvények nélkül.Mivel ha ezek nélkül élnénk akkor olyanok lennénk mint az állatok.Például az orvos aki éppen műteni készül téged 2 perce ivott meg 3 felest.És úgy műt meg.Ja de véletlen összetéveszti a vesét a májjal és fordítva varrja össze hoppá.....ha nem lennének törvények ez könnyen megtörténhetne vagy akár rosszabb dolgok is.
2012. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!