Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hs lejar az utlevelem/szemelyi...

Hs lejar az utlevelem/szemelyigazolvanyom megtudom-e csinaltatni Angliaban a nagykovetsegen vagy e miatt Magyarorszagra kell utaznom?

Figyelt kérdés
Angliaban elek, a csaladi kapcsolatok miatt ha lehet nem utaznek Magyarorszagra e miatt... Megoldhato lenne itt elintezni?
2008. ápr. 13. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nagykövetségen elintézhetsz mindent, mert ha kikerül valaki, akkor is ott intézi a papírjait. Keresd fel a követségen a megfelelő személyt.
2008. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akár a konzulátus előtt is igényelhetsz új okmányokat. Nem szükséges nagykövetségre menni ezért (attól függően, hogy hol vagy Angliában), ha elérhető a nagykövetség, akkor ott célszerűbb, ha emiatt külön utaznod kellene, akkor nem lenne célszerű.


Azonban igen hosszadalmas procedúra, arra készülj fel!

2008. ápr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

El lehet intezni. Nekem 10 eve is megcsinaltak, pedig akkor meg nem voltunk az EU-ban. Akkor most is biztos megcsinaljak. Most nem tudom hogy van, akkor postan leporgott az egesz. Menj be egy postahivatalba es kerdezd meg, most hogy van. Az allampolgarok most is ott kerhetnek jelentkezesi nlepot ha jol tudom.


Vagy nezd meg ezt a linket es hivd fel oket.


[link]


Udv Skociabol.

2008. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
külföldön a konzulátuson kell a hivatalos okmányokat megcsináltatni, kb 3-4 hónap egy útlevél. és nekem németben egy fél éve az utlevelem 70 € volt, ami majdnem a duplája mint otthon. DE nem csak ezt kell kifizetni hanem ki kell az összes postaköltséget fizetni, nagyon vicces. Pl Stuttgartba élek és csak Münchenben van fökonzulátus de az itteni kirendeltség is átvette és elküldte Münchenbe. ennek a postaköltségét (ami oda egy A4-es ajánlott boríték és vissza 2 értesítö boríték ajánlva) (plussz másolat arrol amid van, még ha nem érvényes már akkor is, és mivel elfelejtettem nagy duzzogva csinálták meg, meg 2 igazolvány kéo),is én fizettem. aztán mikor Münchenben megnézték hogy jól van kitöltve akkor vissza küldtek egy csekket 70 €-rol amikor azt befizettem akkor küldték magyarországra, és kb 10 hét múlva jött egy levél hogy megjött az igazolványom küldjem el a mostanit levélben Münchenbe és utánna küldték a másikat. ha van a közeledbe fökonzulátus egyszerübb de akkoris kb 2 hónap és akkor is az alap díjat ami itt 70€ ki kell fizetned.
2008. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat. Orommel nyugtaztam hogy akkor ez megoldhato itt es meg van uszva a csaladi osszeroffenes :)

Koszi:

Ildi

2008. ápr. 14. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!