Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ugyan már ilyen könnyen...

Ugyan már ilyen könnyen feladja az emberiség, nem lenne jobb, egy tisztább egészségesebb környezetben élni? Szerintetek lehetséges még hogy mindenki összefogjon és módosítson minden káros hatást?

Figyelt kérdés
Az ember egyik célja az életben hogy biztosítsa a jövő környezetének megóvását, de sokan olyan szinten lemondtak hogy már pár tudós mentegetőzik "Előbb utóbb megtörtént volna a globális felmelegedés".

2012. jan. 24. 17:19
1 2
 1/15 tetris ***** válasza:
Sokszor elgondolkodom azon, hogy ha miden egyes ember életében csak egyetlen egy fát elültetne, vajon megmenthető lenne-e a környezet?
2012. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen emberiségről van szó? Olyan nincs, nemzetek vannak, akik a saját érdekeiket nézik. És addig nem lesz klímamegállapodás, amíg nemzetállamok vannak, úgyhogy addig kár is erről beszélni.
2012. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szerintem lehetséges lenne csak...sok favágó van és egyrészt a saját fájukat vágnák ki másrészt utánna le merném fogadni hogy az elültett fák kivágásából élnének meg hogy ha kivágják az összes fát pl.:az amazonasban
2012. jan. 24. 17:30
 4/15 Mirk ***** válasza:
Sosem lesz világméretű összefogás semmiben, mivel az ember képtelen mint faj gondolkodni, csak ország, nemzet, csoport család és egyéni érdekek vannak.
2012. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
invesztor---> minden lehetséges csak akarni kéne
2012. jan. 24. 17:31
 6/15 tetris ***** válasza:

Én bizom abban, hogy vagyunk már talán annyira értelmesek, hogy ha nagyon nagy a baj, akkor össze tudunk fogni mi emberek.

Ezt abból vontam le, hogy amikor valahol a világban katasztrófa történik, akkor azonnal nemzetközi összefogás van, és mindenki segíteni próbál a bajba jutottakon.

A globális felmelegedést meg már nem tudom elhinni. A múltkor azt taglalták az egyik műsorban, hogy újabb jégkorszak jön. Akkor most mi lesz? Nagy hideg, vagy nagy meleg? Vagy az egész csak műbalhé?

2012. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak hogy nem leghet, hanem egyensen kizárt. Az ember végtelen egozmusában hajlamos elfelejteni, hogy ő is csak egy állat mégha fejlett is. Ugyanúgy az ösztönök irányítják, valójában ugynúgy viselkedünk mint az állatok. ugyaúgy igaz ránk, hogy ideális körülmények között exponenciálisan nő a fajunk egyedszáma, ugyanúgy igaz, hogy bármely egyed a lehető legkisebb energiabefektetéssel próbál a legnagyobb hasznot elértni. Stb.

Az, hogy te a környezeteddel egyáltalán törődsz igen extrém, természetellenes dolog, ami csak azért lehet, mert elég nagy hozzá az intelligenciád, ÉS mert van hozzá fölösleges erőforrásod; mint ilyen, már az is bámulatos, hogy idáig eljutottunk.

2012. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát igazából pontosan senki sem tudja mert mindenféle feltételezés van, de egy biztos hogy nagy baj van.
2012. jan. 24. 17:42
 9/15 A kérdező kommentje:
Na akkor szerintem már ez idő alatt szerintem megállapította mindenki hogy ugyan lehet vannak páran akik felfogják a probléma nagyságát de ez a tömegbázis nagyon kevés a probléma megoldásához
2012. jan. 24. 17:46
 10/15 anonim ***** válasza:
Mondanál példákat arra, hogy miben látod a környezet megóvását? Lehetőleg valami olyan dolgokat írjál, amiket amúgy az emberek nem tesznek alapból.
2012. jan. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!