Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy Magyarországon kötelező legyen az izrael nyelv?

Figyelt kérdés

Ezt nem provokálásból írom,hanem olvastam valahol,hogy valaki azt írta,hogy reméli,nem lesz kötelező az izrael nyelv.

Normális,nyugodt hangvételű válaszokat várok.Köszönöm előre is a válaszokat,véleményeket.


2009. jún. 13. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az illető provokálásból írta.Én még azt sem igazán tudom,hogy van-e izraeli nyelv ?Tudtommal a zsidó nyelv sem egységes,bár ebben nem vagyok biztos.Abban viszont igen,hogy nálunk nem lesz kötelező,éppúgy ahogy a többi nyelv sem az.
2009. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én tényleg nem provokálásból írtam a kérdést,csak érdekel.
2009. jún. 13. 22:42
 3/11 anonim válasza:
100%
Semmi esélye, hogy kötelező legyen a héber nyelv.
2009. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az izrael nyelv tuti, hogy soha nem lesz kötelező, mert ilyen nyelv nincs... :)

De a héber nyelv sem lesz az, ennek kb. annyi az esélye, minthogy a kínai az legyen.

2009. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
0%. A héber nyelvet gyakorlatilag csak Izraelben használják. A nem Izraelben lakó zsidók, ha ismerik is a nyelvet, nem nagyon használják, inkább az adott ország nyelvén kommunikálnak, vagy nemzetközi szinten angolul.
2009. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, valaki provokálni akart, és tájékozatlan.

Amúgy annyiban bármely nyelv lehet "kötelező", hogy valami előírás ürügyén egy termék használati utasításában benne legyen, pl. a magyart azóta kötelező feltüntetni, mióta EU-tagok vagyunk.

2009. jún. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség :) aki ezt írta az csak túlzott...valószínűleg egy zsidós vitában olvastad.... olyankor szokása az embereknek hirtelen felindultságokban túlzásokat írni...pl, amit írtál, vagy olvastam ilyet a másik oldalról: majd gázkamrába viszik az összes cigányt és zsidót...mind mind csak túlzás
2009. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem lesz kötelező.Maguk az Izraelen kívüli zsidók körében is csak nagyon kevesen vannak akik beszélik a hébert.Angolt viszont biztos hogy rákényszerítik a magyar népre.Manapság már középvezetői beosztásba sem lehet dolgozni angol nyelvtudás nélkül.
2009. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem is lenne baj. Talán jót tenne a nemzetközi megítélésünknek. Nemrég volt alkalmam a skandináv országokban járni, és a magyar helyzet után meglehetősen furcsa volt, hogy a sima belföldi járatot vezető buszsofőr, vagy a vonaton a kaller is olyan folyékonyan kente az angolt, mint ha az lenne az anyanyelve. De bárhova bementem, akármilyen kicsi, vagy nagy üzletbe sehol nem kellett activityzni, hogy megértessem magam. Nálunk ez ugye nem igazán menne, a turisták által gyakran látogatott helyeken kívül alig találni olyan embert akivel angolul meg tudod értetni magad.
2009. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Akkor esély van rá, mint, hogy a magyar kötelező lesz az USA-ban. Szóval semmi.
2010. júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!