Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hitler jó ember volt?

Hitler jó ember volt?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 1. 13:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, mit tekintünk "jó"-nak
2012. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
61%
Igen, csak megette egy rossz ember. Kötve hiszem, ha ismered a történelmet, te is tudnád a választ.
2012. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen jó ember volt.
2012. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
Einsteinnel pacsipajtások voltak.
2012. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
60%

nincsenek a történelemben, jó meg rossz oldali karakterek, az emberiség történelme önmagában egy nagy őrültek háza, de jelen helyzetből visszanézve el se dönthető egyértelműen, hogy melyik oldalnak volt nagyobb joga háborút indítani.

Amúgy érdemes megjegyezni itt az egyik épp általa tett frázist, miszerint "a győzőt sose kérdezik hogy igazat mondott e"

magyarán hiába volt alapos oka elégtételt venni az 1. VH lezárásáért, akkor is a győztes fél diktálta utána a feltételeket, amúgy meg csak egy bábu volt a történelmet mozgató tőkés érdekek kezében.

2012. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen nincs, hogy jó, vagy rossz volt.

Mindenki mást mond rá.

Az meg, a te döntésed, hogy melyiknek hiszel.

Egyet, azért ne felejtsünk el: a győztesek írják a történelmet. Hitler, meg veszített, úgyhogy...

2012. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
2%

Azért nevezhetjük "jó" embernek, mert jót akart, de nem jól tette. Kisebb koromban én is "jó" embernek tartottam, mert láttam milyenek az emberek akiket megöletett, és ezért jó embernek tartottam, de az eszméje nem e legjobb volt, és ártattlan embereket ölt meg, mert ők a "felsőbbrendű faj", és ítélkezhetnek mások fölött.

Most már tudom, hogy rossz ember volt, aki manipulálta a saját népét, hogy jónak, hősnek tűnjön, de az idő rajta is eluralkodott.

2012. ápr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
18%
A történelem egyik legrosszabb vezető személyisége volt. Náci. Sok millió ember öletett meg értelmetlenül. És Németország számára is óriási veszteséget hozott. Aki őt jónak tartja, az nincs tisztában azzal hogy mit csinált, vagy még rosszabb maga is náci.
2012. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
Olvasd el a Mein Kampf első fejezetét és megtudod, hogy jó ember volt. Az egy dolog, hogy mivé vált. Egy beteg emberré. Mert nem érdemes Hitlert a rossz emberek listájába sorolni, nem érdemli meg.
2012. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
31%
Ha az neked jó hogy kiirtott több millió embert és megkínzott több száz 1000 embert akkor igen nagyon jó ember volt egyébként meg ennyit mindenki tudhatna és ne kérdezz ilyeneket kérlek mert ezek nagyon értelmetlenek
2012. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!