Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek az iráni balhé...

Szerintetek az iráni balhé ami folyamatosan nő és az olajárak kirobbanthatnak egy jóval komolyabb konfliktust is a világban? És mikor?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 18:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Na meg Észak-Korea mögött a hatalmas Kína áll."


Kína és Észak-Korea már jó ideje nem pajtások. Most is tiltakozik Kína a koreai műhold fellövése ellen.

2012. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam, hogy mindig mindenben pajtások, de alapvetően azért igen. Legalábbis ezt hiszem, bár napi szinten már nem annyira követem az észak-koreai helyzetet. De abban azért elég biztos vagyok, hogy ha amerikai rakéták robbannának vagy katonák masíroznának Észak-Korában, Kína ezt a saját maga elleni támadásnak tekintené, mert Észak-Korea az ő érdekszférájába tartozik. Valahogy úgy kell elképzelni, mintha a szocializmusban Amerika megtámadta volna Magyarországot vagy mondjuk Csehszlovákiát. Abból világháború is lehetett volna. Ezért ügyeltek arra kínosan 56-ban is, hogy semmilyen segítséget ne adjanak a magyar forradalomnak. És szerintem ezért nem mer Amerika se lépni Észak-Koreában a "szájkaratét" leszámítva.
2012. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
"Az is furcsa, hogy ki mondja meg kinek lehet atombombája, kinek nem. Az egyik ilyen ország, aki a történelem folyamán használt atombombát az USA, mégis most az ő csőrüket böki, hogy Iránnak ESETLEG van erőforrása, technológiája atombombát készíteni." Totálisan egyet értek, nekem van rálátásom a helyzetre és a véleményem az, hogy ha jól tájékozottak Iránnal kapcsolatban, akkor nem fognak velük háborút kezdeményezni. Nekem egyébként szimpatikusak, hogy nem hódolnak be Amerikának. Reménykedem benne, hogy nem lesz háború ott, mert sok jó ember él Iránban, nem érdemlik, hogy háborút indítsanak ellenük, annak ellenére, hogy bárki is tenné belebukna.
2012. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Minél több országnak van atomja, annál valószínűbb, hogy valaki beveti. Logika. Ezért nem akarja semelyik atomhatalom, hogy más kezébe atomfegyver kerüljön. Nem mintha ebből nagy előnye lenne, ha valaki a Földön atomot vetne be, abból 99%-ig biztosan atomháború lenne, amit nem élne túl egy állam se, nem beszélve az emberekről.
2012. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!