Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szocializmusban miért nem...

A szocializmusban miért nem nézték jó szemmel, ha valaki vallásos volt?

Figyelt kérdés
Miért ellenezték a vallást?

2012. ápr. 11. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Amiért ma az ateisták is ellenzik.
2012. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Mert Marx azt mondta, hogy a vallás a nép ópiuma, a szocializmus meg az ő eszmefuttatásain alapul (bár golyót röpített volna a fejébe, ha látta volna mihez szolgáltatott alapot).


Illetve hallottam olyan álláspontot is, hogy a vallás elnyomásával próbálták isten helyett a vezér imádatára fogni az embereket.

2012. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
Igen ez így van akkoriban diktatúra volt habár nem szívesen írom ezt, mert én nagyon kényelmesen éltem akkor és jobban is de be kell látni az sem volt tökéletes rendszer megvoltak a maga hibái. A diktatúrának is megvannak a fokozatai nálunk szerencsére nem volt egy észak-koreai helyzet de a vezetőink akkor sem viselték el, hogy rajtuk kívül más hatalom is legyen, amit tisztel a nép. Ezért is nem volt több párt rendszer sem. Egy darab, tekintély elvű vezetés és pont. Minél több pontra fókuszál a jó nép annál kevésbé figyel egy pontra vagyis a kommunista kormányra. Akkoriban minden fontos ember sutyiban ment templomba vagy sehogy. Persze én a nyolcvanas években konfirmáltam, hittanra is jártam de senkit nem érdekelt talán mert én is egy senki voltam.
2012. ápr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10%
Véget akartak vetni az egyház hosszú évezredes agy- és pénzmosodájának, sajnos nem sikerült.
2012. ápr. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!