Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A cigányok a rendszerváltás...

Külföldi kérdése:

A cigányok a rendszerváltás előtt is ilyenek voltak? Ha nem, akkor a szocializmusban ők is dolgoztak és tisztességesen keresték meg a kenyérrevalót?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Kádár rendszerben mindenki dolgozott,a cigányság is.Aki nem dolgozott azt büntették.

Nem csak ők tehetnek róla hogy nincs munkájuk,rendszerváltás után a képzetlen munkaerő tömegével szorult ki a munkaerőpiacról.

2011. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
A Kádár rendszerben akinek nem volt bejelentett munkahelye, azt lecsukták közveszélyes munkakerülésért. Arról nem beszélve, hogy kellett a sok segédmunkás, még ha nem is dolgozták agyonra magukat, akkor is.
2011. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Pont ilyenek voltak, mint ma. Annyi volt a különbség, hogy volt egy kamu állásuk egy állami gyárba és bér néven kapták a segélyt. Mit gondolsz ok nélkül vágták ki a cigányokat először.
2011. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
A szocializmusban ők is ugyanúgy dolgoztak, a foglalkoztatási mutatóik nem maradtak el az országos átlagétól, bár általában azokon a munkahelyeken, ami kevés képzettséget igényelt, veszélyes volt, szóval a rosszabb helyeken. Aztán a leépítésekkor az elsők között lettek kirúgva.
2011. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
2011. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Erre van egy ide vágó viccem az igaz is ha jobban bele gondolunk. -Cigány meghal a túlvilágon találkozik Kádár elvtársal.Kérdezi töle -Mond csak cigány az én időmben volt jobb az élet vagy most? Cigány: -A te idődben.Mert akkor a politkus politizált,a munkás dolgozott,a cigány meg lopott.Most meg??!!A politikus lop,a munkás politizál..és b@zd meg azt akarják h én meg dolgozzak!!:)Szerintem ez igy is van.
2011. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Hogy dolgoztak-e? Hmmm... Az jó kérdés, viszont ma nem akar azt biztos. A mezőgazdaságban tevékenykedem, és előfordul, hogy bemegyek a faluba, vagy egy másikba és mondom nekik jó volna egy kis segítség. Mondom, hogy mi lenne a meló (gyümiszedés, metszés, almozás, föld lapátolás-simitás), erre ők: hát nincsenek rászorulva. Amikor meg a polgármester számonkérdi őket, akkor há nincs semmi meló, csak kirekesztés.


Erről ennyit.


El kell venni tőlük a segélyt és egyből kell a munka. Mindenkinek jobb lenne. Én mint adófizető nagyon rossz szemmel nézem azt ha valaki nem dolgozik és közben eszik.


Erről a VERÉBSZÁMLÁLÓi munkakör jut eszembe:

--------------------------------------------


Verébszámláló

Ma polgármesteri karrierem kiteljesedett.


Nyakunkba varták a szociális foglakoztatást. Ha akartuk, ha nem. 3 hete felvettem 5 embert dolgozni, ma egy + 1 van belőle. Pedig tisztességes hat órás munka, munkaruha stb jár nekik. Karrierem csúcsát egy 18 éves gyerek teljesítette be. Kb. 2 hete "dolgozott" a drága gyermek, anyukája egyetlen pöcörös kisfia. A második napon már elkérte magát, mert a harmadikon ő már nem tud jönni , mert "kannázik" egy cigány zenekarban.


Mondom jó de le kell dolgozni a hiányzást. A negyedik napján meg sem jelent, mert nagy kórt talált nála az orvostudomány, neki bezártsági érzése lesz a gödörásástól ami 30x 70 vízelvezető ásásánál nagyon kijön ,így az ötödik napja is regenerálódással telt. De orvosi igazolást hozott erről. A hatodik napján bejött , de rosszul lett. A fűnyírástól asztmás rohamot kapott, másnap nem is jött mert ugye ki kellett heverni a nagy légszomj okozta sokkot. A hetedik napján így pihent. Az édesanyja még le is teremtett, hogy milyen szemét vagyok , majdnem meggyilkoltam a gyereket és ha baja lesz akkor én leszek a felelős. A nyolcadik napja az a semmittevéssel telt, be akart panaszolni engem, mert nem a szakképasítésének( 8ált.) és a fizikumának megfelelő (kb 190 centi és 80 kiló) munkát bizosítottam neki.


Ma reggel vidáman ismét munkára jelentkezett és nekem ehhez még jó pofát is kellett volna vágni. Gondoltam a verebek számolása ülve!!!! nem lesz megterhelő számára. Így hozattam neki egy párnás széket, leültettem és azt a munkát kapta, hogy meg kell számolnia az átrepülő verebeket az udvaron statisztikailag. Kapott egy A4 lapot és egy tollat és csak strigulázni kellett volna. Bíztam titkon abban, hogy hátha elszégyenli magát.Most háromkor kimentem és megkérdeztem:


- Na fiam ,hány veréb repült át ma az udvaron?


- Nem tudom!


- Miért nem számoltad meg őket?


- Mer' amire megszámoltam volna addigra elrepültek!!!!!!!


- Jól van fiam, legalább nem piszkoltad össze a papírt.


- Ha így megy főnök akár egy hétig is eldolgozok ennyi irattal.



Egy Á betűt sem írt ma.


Na ezeknek fizetünk mi segélyt!


(forrás: egy FWD körlevél)

2011. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

No comment.....


2010. napjaink… (…present day)


A roma családnak van 6 gyereke. Beadták intézetbe őket. Majd jelentkezett a család rokonsága és egy pár nap múlva kihozták őket, mint nevelőszülők.(!)


Az állam megszabadul a gyerekektől és fizet. Nem is keveset. Gyerekenként 80.000 (!), azaz összesen 480.000 forintot havonta. Az apa és az anya nem válnak el, (hisz meg sincsenek esküdve) de külön lakcímre jelentkeznek be, így mindkettőjük megkapja a szociális segélyt az önkormányzattól, 39.100 forintot fejenként.

Így további 78.200 forinthoz jutnak.


Lakásfenntartási támogatásként további 9.800 forintot kap a család.

Erre jön még a családi pótlék, 12.600 gyerekenként, további 75.600 forint.

Természetesen ingyen tankönyvek és ingyenes iskolai étkeztetés is jár…….


Ezen kívül minden hónapban átmeneti segélyért is sorban állnak, ami havi 30.000 Forint az önkormányzattól. (Ha nem kapnak, akkor „..itt hagyjuk a gyerekeket (a jegyzőnél),etesse maga!” ezzel zsarolva a hatóságot.)


Így a család havonta cirka 673.600 Forint bevételhez jut! Munka nélkül, legálisan, államilag támogatva, és ADÓMENTESEN! Telik máris plazma TV-re, meg lízinges 5-ös BMW -re is a papának. Ha dolgozni menne és keresne 100.000 Forintot havonta, akkor a bevétel lecsökkenne 175.600 Forintra.


És ők beszélnek arról, hogy "elnyomják" őket a büdös rasszista magyarok...

és még tüntetni is volt pofájuk (2009. szept.20-án).


"Ne bántsd a magyart, hisz az adójából élsz..." - azt hiszem ez most nagyon aktuális.

Tessenek mondani: Van még egy ilyen marha ország, mint mi?

Kizárt!

2011. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

1988-ban kb. 70-80%-uk dolgozott, 1993-ban kb. 30%-uk.


A jobbikos értelmezés szerint nyilván 1988-ban még szorgalmasak voltak, 1993-ban már lusták.


Értelmesebb megközelítésben az történt, hogy megszűntek a munkahelyeik a képzetlen munkaerőt foglalkoztató iparágak összeomlásakor.

2011. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Hozzá kell tenni, hogy a 80-as években létezet illetve kimondható volt a "cigánybűnözés" és egyáltalán a cigány szó. Hála a liberális fajvédőknek, már nem mondható ki egyik sem!

Ha valaki akkoriban élt és/vagy olvasta Moldova György Bűn az élet c. könyvét tudja miről beszélek.

2011. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!