Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet új útlevelet...

Hogyan lehet új útlevelet kapni a lejárt helyett ha nincs többé magyarországi lakcímem?

Figyelt kérdés
Ha a kormány bevezeti a szolidaritási adót én nem vagyok hajlandó fizetni így kijelentkeznék ha szükség lenne rá,egyébként sem élek már otthon.Viszont tavaly voltam másik útlevelet csináltatni és azt mondták az okmányirodában ha nincs személyi akkor nem adnak útlevelet,(a régiből miért nem lehet kimásolni az adatokat?)lakcímkártya nélkül a személyi nem érvényes(??) akkor ha nincs itthoni címem nincs útlevél?
2012. ápr. 20. 23:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha magyar állampolgár vagy, akkor tudsz igényelni útlevelet, nem szükséges lakcímkártya. Sőt talán még a követségen is tudsz igényelni, de erre azért most nem esküdnék meg.
2012. ápr. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Állandó lakcímet nem tudsz csak úgy semmissé tenni, hogy "kijelentkezel". Ezt akkor teheted meg, ha van egy befogadó cím, ha hontalan vagy, akkor egy hajéktalanszállóra tudsz bejelentkezni, de nekik igazolniuk kell hogy 30 napja ott laksz.
2012. ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!