Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi pénz van az ÁLLAMKASZÁBAN?

Silvuple kérdése:

Mennyi pénz van az ÁLLAMKASZÁBAN?

Figyelt kérdés

Tehát nem arra lennék kíváncsi, hogy összesen van 20.000 milliárd adóságunk, hanem pontosan arra, hogy egy hónapban/egy évben mennyi pénz vándorol az államkaszába?

Annyira sok új adó lett, hogy egyszerűen nem tudom elképzelni, miért csak 'elvi' nagy változások vannak. Arról nem is beszélve, hogy ez nem előrébb visszi a gazdaságot, hanem visszadobja hiszen csak a nagyhalak maradnak meg - fogynak a cégek, mert elbuknak a rendszeren - ezután pedig fogy az összbevétel is. Nem kormány ellenes vagyok, nagyívbe szarok rá, de erről tudni akkarok, hogy milyen adók, mennyi pénzt tesznek egy szűk 365 fős közegnek a kezébe?



2012. ápr. 27. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Az "államkaszával" legfeljebb állambúzát lehet aratni :)

Amúgy a költségvetési törvény nyilvános, minden adat benne van, ami érdekelhet.

2012. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ez hol van?linkeld be! benne van minden adó, pontos bevétele? és hogy mennyien adják le? és ha ez így van akkor miért volt az LMPnek az a kampánya, hogy átlátható államkaszát. hülyeség amit beszélsz, a valóságot cáfolja meg.márha erre gondoltál.
2012. ápr. 27. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Hülyeséget beszélek? Akkor keresd meg! Google a barátod.
2012. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az az adóság? Az adók összessége?
2012. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2012-ben. 14 340 947 100 000 Ft

[link]

2012. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szoli ***** válasza:

Itt van részletesen az utóbbi évek bevételeinek, kiadásainak alakulása 2005-2012-ig.


[link]


[link]


Egy havi szintű bontás:

[link]


Végül egy cikk az államadósság alakulásáról.

[link]

2012. máj. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szoli ***** válasza:
A fent linkelt bevételek és kiadások csak a központi költségvetés adatai ( amiről az a bizonyos 365 fő dönt). Ez nem egyenlő a teljes kasszával és a ksh adatsora más szempontból is kicsit megtévesztő mert a bevételi és a kiadási főösszegek ennél nagyobbak. A másik válaszadó a központi alrendszer bevételi főösszegét írta. Bevételi főösszeg= központi költségvetés+ TB. Az államháztartásba meg benne vannak már az önkormányzatok is.
2012. máj. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Amint lehet csinálok összesítét a bevétel és a kiadásokról.

és bocsánat hogy 2. kommentezót leobbégattam, de illogikusnak tartottam a hozzászólást!

köszönöm mindenkinek!

2012. máj. 6. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!