Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sok országban miért nem...

Sok országban miért nem kedvelik a zsidókat?

Figyelt kérdés
Mi az ami miatt konkrétan utálják a zsidókat?Miért pont őket?Hitler is miért pont a zsidókat irtotta főként?

2012. ápr. 28. 14:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%

"Én "leszarom" trianont "


Én meg szájbafoslak.

2012. ápr. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%

"Én meg szájbafoslak.

"


Ismét egy jobbikos értelmiség megnyilvánulását láthattuk. Köszönjük.

2012. ápr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Tökéletesen hoztad a "tefajtádtól" várt színvonalat. A "nemzettársaid" hány magyar állampolgárt vittek el koncentrációs táborba annak idején? Ha jártál középiskolába (nem igazán nézem ki belőled ezt a teljesítményt) akkor tudod.

Ti meg emlékezzetek meg Trianonról. Hozzáteszem, hogy engem meg ez idegesít meg az, hogy orrba-szájba tolják az arcunkba a határon túliakat. Én "leszarom" trianont (a te műveltségedet tükröző szóhasználat után)."


Azok a magyar állampolgárok is főleg zsidók voltak....ilyen alapon egy darab zsidót sem öltek meg mert ekkor még nem volt Izrael és állampolgárságuk szerint mind németek,lengyelek,magyarok és stb...voltak.

Úgy veszem ki,hogy te nem magyar vagy, most nem azért mondom,de talán zsidó vagy?

De lényegtelen, 2012 van már majdnem minden népcsoportnak van saját országa, ha ennyire idegesít,hogy a MAGYAROK MAGYARORSZÁGON megemlékeznek arról,hogy elvették az országuk nagy részét és több millió magyar külföldre került ezáltal akkor hagyd el az országot és nem fog idegesíteni.

De tudod ha én elhagyom az országot a zsidó holokauszt mindenhol ott van mindenhová befúrják magukat, mindenhol meg kell róluk emlékezni,plusz én veled ellentétben magyar vagyok és engem ide köt minden.

A fölényeskedő modoros stílusodat meg elhagyhatod, mert egyértelműen egy műveletlen ember vagy aki itt próbál okoskodni, de ez jobban átjön mint hinnéd mindenki látja,hogy mű vagy.

2012. ápr. 29. 10:09
 14/20 anonim ***** válasza:

"Mi az ami miatt konkrétan utálják a zsidókat?"


Pénz és szeparáció.....


Szeparációra az izraelita vallás is támogatta ,de a keresztények ezt egy kicsit felpaprikázták.


A pénz mivel vagy a kb. harmadannyiért mint a többiek dolgozhattak volna a földeken,vagy kereskedhettek.

Céhek tagjai nem lehettek ,lovag, nemes vagy bármilyen komolyrangot nem tölthetett,be más választása nem volt.

Kereskedőnek állt ,bár széljobbos barátaink szerint az előbbit kellett volna választania mer az becsületesebb.

A kereskedéshez komoly iskolázottság kellett ,amit zsidók a vallásuknál fogva biztosítaniuk kellett gyermekeinek.Mivel komoly gyakorlatias tudással rendelkeztek viszonylag gyorsan meggazdagodtak belőle.


De ez a népnek nem tettszett hogy ők amíg a földön robotoltak és alig éltek meg belőle míg a zsidók látszólag munka nélkül sok pénzt kerestek ,és még csak nem is nemesek,ezért úgy általánosságban rühellték őket.

Ezt a gyűlöletet meg lehetett lovagolni amikor a belháborúkban portyáztak agy bármikor amikor plusz költőpénz kellett.A zsidók viszonylag nagy vagyonnal rendelkeztek viszont érdekképviseletük és védelmük nem volt ezért egyszerűbben összelehetett szedni pénzt Könnyebb volt és a közvélemény is jobban támogatta ,mint ha a néptől vagy ha szomszédos országtól hajtották volna be.


Ez főleg a közép és a kora újkorra volt jellemző.


Később a feltételezett hatalmuk miatt ami a pénzüknek tulajdonítottak,és az egyszerűbb volt mint a gazdasági folyamatok megértése.


Sok híres ember is így gondolkozott,amit ma konteósok nem győznek hangsúlyozni.


Viszont a nagy részük ,nem értett a gazdasághoz (pl Liszt Ferenc,Voltaire)akik meg érthettek volna nagy részét meghamisították egyszerűen.

Igen kevés idézet maradt fent ami eredeti és hozzáértő emberek szájából hangzott el.



"Hitler is miért pont a zsidókat irtotta főként?"


Pénzért,valamint szinte követelte a közvélemény a háború elején ,miután vázolta hogy szerinte miért szívta meg Németország 20 éve és hogy ez alsóbbrendű zsidók hibája.

2012. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Azok a magyar állampolgárok is főleg zsidók voltak....ilyen alapon egy darab zsidót sem öltek meg mert ekkor még nem volt Izrael és állampolgárságuk szerint mind németek,lengyelek,magyarok és stb...voltak. "


Igen sok olyan embert öltek meg akik nem voltak zsidók csak az akkori nagynemzetiek rájuk sütötték. Mellesleg az, hogy nem magyar származásúak voltak az igazolja a gyilkosságokat? Szerinted te mennyivel vagy magyarabb származású mint azok akiket elvittek?


"Úgy veszem ki,hogy te nem magyar vagy, most nem azért mondom,de talán zsidó vagy? "


Nem vagyok zsidó. Ha az lennék baj lenne?


"De lényegtelen, 2012 van már majdnem minden népcsoportnak van saját országa, ha ennyire idegesít,hogy a MAGYAROK MAGYARORSZÁGON megemlékeznek arról,hogy elvették az országuk nagy részét és több millió magyar külföldre került ezáltal akkor hagyd el az országot és nem fog idegesíteni. "


Több millió magyar külföldre került és több millió külföldi elkerült Magyarországról. Abszolút hidegen hagy a sorsuk.


" én veled ellentétben magyar vagyok és engem ide köt minden. "


Azért mert zsidózol még nem vagy magyar. Kétségbe vonom a magyarságod.


"A fölényeskedő modoros stílusodat meg elhagyhatod, "


Itt el, valóban. Mostanában úgyis az izzadságszagú kocsmapolitika a menő.

2012. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Igen sok olyan embert öltek meg akik nem voltak zsidók csak az akkori nagynemzetiek rájuk sütötték. Mellesleg az, hogy nem magyar származásúak voltak az igazolja a gyilkosságokat? Szerinted te mennyivel vagy magyarabb származású mint azok akiket elvittek? "


Azért mert kiforgatod amit mondok nem tűnsz okosabb embernek, lehet,hogy te elhiszed hogy az vagy, de nagyot tévedsz!;)


"Nem vagyok zsidó. Ha az lennék baj lenne? "


Nem lenne baj, az a baj,hogy Magyarországon élsz és zavarnak a magyar szokások(-->"Ti meg emlékezzetek meg Trianonról") és általánosítod a magyarokat (--->"Tökéletesen hoztad a "tefajtádtól" várt színvonalat")


"Több millió magyar külföldre került és több millió külföldi elkerült Magyarországról. Abszolút hidegen hagy a sorsuk."


Azok a külföldiek miért itt éltek?Miért ne mentek oda ahol jó nekik?Ki hívta őket ide, ki mondta,hogy éljenek itt???

Előbb még a zsidókért papoltál,hogy ők miért érdemelték meg,hogy megöljék őket...a magyarok miért érdemelték meg,hogy egy másik országba kerüljenek?

Ha még ők mentek volna oda, úgy mint az itt élő románok,tótok, szerbek stb..na ők idejöttek ha nem tetszett miért maradtak itt?Te például miért vagy itt ha nem tetszik?


"Azért mert zsidózol még nem vagy magyar. Kétségbe vonom a magyarságod"


Másold be ahol hátrányosan különböztettem meg a zsidókat.Azért mert megkérdeztem,hogy az vagy e?Akkor talán német vagy?Na én szemét német gyűlölő ,hogy kérdezhettem ilyet...


"Itt el, valóban. Mostanában úgyis az izzadságszagú kocsmapolitika a menő"


Nagyon bölcs vagy, most aztán akkora nagyot mondtál,hogy azt a történelem könyvek is emlegetni fogják...

2012. ápr. 29. 11:30
 17/20 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezo, ne jatszd az artatlant!

A kerdesedhez hasonlo kerdes hetente van a GYK-on. Ha pusztan tudasszomjbol tetted volna fel a kerdest, akkor azokat olvastad volna vegig.

A kerdesed egyszeruen provokacio. Vagyis te most egy megsertett provokator vagy.

2012. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Nincs kedvem azokat kikeresni és visszaolvasni, és egyáltalán nem vagyok megsértve, nem tudom miért lennék megsértve, talán mert nem hagyom,hogy egy ilyen ütődött mint az 50%-os olyan ostobaságokat írjon mint amiket ír, vagy is nem ostobaság hanem a véleménye aminek az ég világon köze nincs a kérdéshez, már rég a magyarságról beszélünk és nem arról,hogy ki miért nem szereti a zsidókat.

Nem én tereltem el a kérdésről a témát, de partner voltam benne így kialakult egy vita.

Ez van.

2012. ápr. 29. 13:37
 19/20 anonim ***** válasza:

Nos, akkor itt egy erdemi valasz:

"Az antiszemitizmus eredendo oka, hogy a zsidok mogott az utobbi masfel ezer evben sosem allt katonai ero. A zsido, targyai, elete, becsulete konnyu, kockazat-mentes preda volt. Pld vajon megfordult-e az utobbi idoben valamelyik magyar fejeben, hogy jo lenne katonailag rendre utasitani a szlovakokat. Valoszinuleg igen, de rogton tudta azt is, hogy ennek nincs realitasa, hisz a szlovakoknak szinten van katonai erejuk. Lehet, hogy a magyarok gyoznenek, de akkor is rengeteg veraldozatba kerulne. Zsidok elleni pogrom azonban nem kovetelt semmi veraldozatot, mert a zsidoknak (mint zsido kozossegnek) sosem volt Europaban fegyverviselesi joguk, errol a torvenyhozok mindenutt gondoskodtak.


A gyengeseggel es a hazatlansaggal egyutt jartak a gazdasagi valtozasok. A mult szazad masodik feleben pld Europaban nagy gazdasagi fejlodes indult, szukseg volt munkaerore. Behivtak az arabokat, negereket, a torokoket, szerbeket, horvatokat. Aztan jott a gazdasagi pangas, a munkanelkuliseg. Es akkor a vendegmunkasok ertekbol teherre valtak. Masfel ezer evig Europa "vendegmunkasai" a zsidok voltak. Raadasul kepzettek voltak, ami eleve magasabb tarsadalmi poziciot jelentett a szamukra, mint egy atlagos torok vendegmunkase ma. Amikor pedig mar nem volt szukseg a zsidoka, akkor nyugodtan ki lehetett oket toloncolni, vagy legyilkolni, nem allt mogottuk ero.


Ezt persze fene nehez bevallani. Ezert szukseg volt mindenfele urugyekre, pld a vallas. A kereszteny vallas a zsidobol nott ki, igy a zsidok puszta lete esetleg valaki szemeben megkerdojelezhette az uj vallas egyeduli igazat. Ma mar azonban, amikor mindenki tudja, hogy rengeteg vallas letezik a foldon, ez az ok nem all, bizonyitek ra, hogy pld Roma jo kapcsolatokat igyekszik kialakitani Izrael allammal.

A vallasi ok urugyei szeles skalan huzodnak: az istengyilkossagtol a vervadakon es a Talmud meghamisitasan at a valasztott nep bibliai idezeteig. Ez utobbival kapcsolatban nem hiszem, hogy a szomszed panelben elo zsido csalad olyan fene nagy tudataban lenne az o kivalasztottsaganak. Egeszseges nemzeti ontudat azonban ketsegtelenul van az izraeliekben. Epp ugy, mint a magyarokban.

A masik urugy-csoport a gazdasagi: hogy a zsidok kizsakmanyoljak a nem-zsidokat : A vilag leggazdagabb emberei kozott (Bill Gaetztol az angol kiralynoig) nincs egy zsido sem. Az izraeli bankok azonban tenyleg zsido kezekben vannak, negy csalad kezeben. A tobbi ot es fel millio zsido ados nekik. Szoval mindket oldalon vannak gazdagok es szegenyek egyarant.


Az antiszemitizmus fo jellemzoje egyebkent, hogy MINDEN zsidora vonatkozik, fuggetlenul attol, hogy az adott EGYEN negativ vagy pozitiv jellemvonasokkal rendelkezik-e.


Meg fog-e szunni valaha az antiszemitizmus? Izrael allam lete a garancia arra, hogy igen. De beletelik meg par szaz evbe amig az emberek megtapasztaljak es megtanuljak, hogy a zsido EPPEN UGY nem szabad preda, mint ahogy egy amerikai, francia vagy magyar sem az."

2012. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2012. máj. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!