Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jó vagy rossz dolognak tartod...

Jó vagy rossz dolognak tartod a liberalizmust? Miért?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Az eredeti, valódi liberalizmust egyértelműen jó dolognak tartom.

Viszont azt, amit ma Magyarországon liberalizmusnak neveznek, az kifejezetten káros.

2012. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Eredeti értelmében, tehát mint felfogást és szellemiséghez, a világhoz való ilyen módú hozzáállást abszolút pozitívnak tartom - én is ezt követem.

Amit a politika csinált belőle, azt pedig egyszerűen nem tartom liberalizmusnak, mert ennek más neve van, de azt inkább nem írom le, mert kiszűrné a trágárság-figyelő.

2012. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*szellemiséget
2012. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Leginkább értelmetlennek. Mi célja van még a liberalizmusnak?

A nők egyenjogúak, a különböző etnikumú emberek egyenjogúak, a ßuzikat sem dobálják, ha csak nem rendeznek provokatív felvonulásokat. Itt-ott még vannak zökkenők, de ezt az idő fogja megoldani. nem a liberálisok. Olyasmikért harcolni pedig, mint például a drogliberalizáció (megjegyzem ugyan ezek szólalnak fel leghangosabban a fegyverliberalizáció ellen), már egyenesen hülyeség.

2012. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Csak annyi a baj hogy ha nem értesz velük egyet rögtön lenáciznak.
2012. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Hurrá! Kitört az egyenjogúság! Hogy én ezt eddig nem vettem észre!

Úgy látom, vannak itt néhányan, akiknek van sejtésük a liberalizmus lényegéről. Mi több, arról is, mi köze az egyes országokban, de főleg nálunk zajló gyakorlatához. Én sem írnám le mi a véleményem e gyakorlatról, szintén kiszűrnék.

2012. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ebern ***** válasza:
77%
A liberálizmus épp olyan jó vagy rossz mint a konzervatizmus a mérsékleten múlik. Minden jó ha kordában van tartva.
2012. máj. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azoknak, akik nem merik leírni: nyugodtan irhatjátok: anrachizmus vagy valami ahhoz hasonló
2012. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megvannak az előnyei és a hátrányai is. Szóval tulajdonképpen nem lehet se "jó"-nak, se "rossz"-nak elmondani. De azért szükség van rá, mert ha nem volnának liberalisták, valószínűleg nem haladna semerre a világ. Konzervatívok nélkül meg totális káosz volna.


Persze a "konzervatívot" meg a "liberalistát" most én is csak úgy "általánosságban" értettem...

2012. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!