Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ide írogató embereknek...

Az ide írogató embereknek milyen végzettsége van?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy akik osztják az észt, azok vajon csak a wikipédiáról/kurucinfóról/indexről szerzik az "ismereteiket", vagy netán egyetem közelében is jártak.
2012. máj. 6. 16:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemet végeztem már elég régen.A tapasztalataim alapján mondok véleményt,nem az innen-onnan szedett információk alapján.
2012. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Szomorú, ha úgy gondolod hogy CSAK az egyetemről lehet tanulni.
2012. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Jogász végzettségem van, csak olyasmibe szólok bele, amiről legalább valamilyen szinten normális információim is vannak. Kurucinfót sosem olvasnék.
2012. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
Gépészmérnök vagyok, 39 éves. Nem olvasok kuruc infót, a wikipedián meg csak röhögni szoktam annyira pontatlan.
2012. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Vegyes vágott....


Ilyen is van, meg olyan is van. Sokféle kérdés létezik, és nincs olyan ember, aki mindenhez értene. Ezért aki segíteni akar, gyakran csak utána néz annak, aminek a kérdező is utána nézhetett volna.


De vannak sokan, akik egyetemet, főiskolát végeztek, vagy egyszerűen csak szakértői egyik-másik szakterületnek (például sok tapasztalat miatt). Nem túl sokan vannak, de azért van ilyen is a válaszolók között.


Az a probléma, hogy magából a válaszból gyakran nem derül ki, hogy szakember írta, vagy nem. Sőt, mivel az ember szívesebben hiszi el a neki tetsző választ, hajlamos rá, hogy a szakember válaszát elutasítsa, ha az neki nem tetszik - pedig az lenne a helyes, csak éppen a másik válasz (ami esetleg nagy hülyeség) szimpatikusabbnak tűnik.


De ez már legyen a kérdező problémája! :-)


Pedro

2012. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem csak az egyetemről lehet tanulni, de az emberek túlnyomó többsége a wikipédiáról, egyéb, nem ellenőrzött tartalmú lapokról, valamint az ilyen politikai-bulvár oldalakról (kuruc, index) tájékozódnak, és ezt a "tudást" osztják itt meg a kérdezőkkel.
2012. máj. 6. 17:00
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed mellé illet volna az iskolai végzettséged is írni , ha már osztod az észt! gimi, + szakma! és 40 év!
2012. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Pedrónak igaza van, nem egyszer szóltak már - nagyon durván!! - valami válaszomért, ami abszolút a jogszabályoknak és jogi gyakorlatnak megfelelő, megalapozott és igényes válasz volt, de egész egyszerűen nem ezt akarták hallani.

Ilyen ez a fórum sajnos. Hiába próbál az ember segíteni, ha összezavarják a Kérdezőt mindenféle sületlenséggel. Néha olyanokat olvasok itt, hogy égnek áll a hajam, komolyan... Én direkt mindig csak arra válaszolok, amit tényleg tudok (és leginkább a jogi topicban, pl. nyilván nem orvosi dolgokba szólok bele, ha egyszer ahhoz nem értek), mégis sok leszólást kaptam már.

Az emberben néha felmerül, mi értelme van egyáltalán időt szánni az ingyenes jogi tanácsadásra így?? Sokszor még utána is nézek dolgoknak, tényleg időbe, energiába telik, erre jön valami "nagyon okos" ember, és jól leszól...

Na, mindegy, nem panaszkodom, végül is nem kötelező segíteni, ha már nagyon idegesít a helyzet, majd nem írok többet, és kész.

2012. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
2 diplomám van, az egyik gépészmérnöki a másik kereskedelem és marketing.
2012. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia nem feltétlen végzettség-függő. Értelmes, hasznos hozzászólást produkálhat valaki szakmunkásképzővel a háta mögött is. Én nem végeztem egyetemet, de sok diplomás (magát diplomásnak állító) megnyilvánulásától sírni tudnék, mind kulturáltság, mind helyesírás, mind empátia tekintetében.

(érettségi)

2012. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!