Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem szeretnek házasodni és...

Nem szeretnek házasodni és gyereket csinálni az emberek, szerintetek ennek milyen következményei lesznek hosszú távon?

Figyelt kérdés
Az emberek félnek lekötni magukat, gyerekeket se nincs kedvük csinálni karrier és pénzügyek miatt. Hová halad így a társadalom? Lehet, hogy 20 év múlva házasodni lesz majd különcség?
2012. máj. 7. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Válasszuk külön.

Az, hogy az emberek nem házasodnak, igazából nem oszt, nem szoroz. A vallásosok háboroghatnak. Nekem is van a baráti körömben olyan fiatal pár, aminek a tagjai 6-8 éve együtt vannak, papír nélkül.

A "gyerekcsinálás", azaz a demográfiai fenntarthatóság meg egy olyan téma, amin már fölösleges idegeskedni. Ha most veszett tempóban elkezdenének szülni a nők, azzal se jutnánk előbbre, mert egyfelől, az állam fizetné az ilyenkor szokásos támogatásokat, tehát jelentős plusz kiadással járna, plusz semmi garancia, hogy a gyerekek 1: találnak munkát 2: mindezt Magyarországon teszik. Ez a hajó már elment.

2012. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én már rég megbékéltem, hogy fogy a népesség. Talán jót is fog tenni. A probléma a nyugdíjas tömeg lesz, amit a megfogyatkozott munkavállaló réteg nehezen fog eltartani.
2012. máj. 7. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:

"Én b aszok éjjel nappal"


Mégsincs semmi eredménye xD

2012. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én több embert ismerek akiknek házasság , papírok nélkül is vannak gyerekeik.

A semmibe nem tud szülni az ember.

2012. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!