Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hallottátok mit mondott...

Hallottátok mit mondott Puzsér a Csillag Születikben?

Figyelt kérdés
"Ami a nemzetnek a szent korona, az a népnek az István, a király" ezen mit akart érteni pontosan?
2012. máj. 12. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Honnan tudjuk? Kérdezd meg tőle vmelyik közösségi oldalon :)
2012. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az István a király című rock operáról beszélt, mielőtt még bármi mást belemagyaráznál ebbe a mondatba!
2012. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Az István, a király gyakorlatilag hungarikum lett, és ha abban azt időben már éltél, akkor láttad. Nem volt olyan, hogy nem látta valaki.
2012. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Semmi olyant, amibe a nagymagyarkodó jobbosok beleköthetnének. Saját ismerőseim alapján tudom bizton állítani, hogy egyesek csak azért nézik a műsort, hogy keressék a "nemzetellenes ballib" mondatokat, amik után jókat lehet hőbörögni. Akinek nem inge ne vegye magára.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: az átlagember, tehát a nép sokkal könnyebben azonosul egy zenés darabbal, mint egy megfoghatatlan, távoli szimbólummal. Előbbi természetesen az István, a király, utóbbi pedig a korona. Puzsér egyébként nem szokott rosszakat mondani, engem csak az zavar, hogy nem a produkciókat, hanem az előadott műveket értékeli, pedig nem ez a műsor lényege.

2012. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Ebbe most nem a normális értékrendű emberek fognak belekötni, hanem a magukat liberálisnak nevező csőcselék. Csak várjál csak.
2012. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

Itt a liberális csőcselék beszél. Jelentkezem.


Afölött még napirendre térnék, hogy a királyság jelképe lenne a nemzet szimbóluma. (De azért írjuk le azt a szót, hogy micisapka. Csak úgy ideírtam. Nem tudom miért.:)


Az viszont, hogy egy rockopera, ami 1984-ben a rendszer teljes támogatását élvezte, és amibe azóta is mindenki azt lát bele amit nem szégyell? Nekem a kedvenc értelmezésem : István=Kádár János, Koppány= Nagy Imre. Na ki dicsőül meg a végén?


Ez a mű egy Rorschach teszt, nem egy szimbólum. Nem egy kimagasló művészeti alkotás, hanem egy kommersz műfaj gyakorlatilag egyetlen ismert és népszerű darabja. (Vagy meg tud még valaki nevezni egy másik ismert darabot a Szörényi-Bródy párostól? Ők inkább szimbolizálják a nemzetet valahol azzal, hogy a politikai és személyes véleménykülönbségeik ellenére is együtt tudnak dolgozni kurzusdarabokon.)

Koltay Gábor rendezőről pedig a Honfoglalás óta szó ne essék.


Ez a dal azért zseniális:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=x6I..

2012. máj. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Na mondtam.
2012. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!