Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogyan szerveznétek meg a...

Ti hogyan szerveznétek meg a civilizációt, ha újból kellene alkotni, felépíteni a mai tudásunkkal?

Figyelt kérdés
Tegyük fel "csupasz" lenne a bolygó és lenne egy milliárd ember, azonos nyelvvel, de kultúra nélkül viszont a mai tudással (tudom, hogy baromság infrastruktúra, könyvtárak, egyetemek nélkül a tudás megtartása, ezt hagyjátok figyelmen kívül). Ti mit csinálnátok másképp, ami eltérne a mai állapotoktól? Mit tartanátok meg a mai "civilizációból"? Írhattok mindent ami csak az eszetekbe jut.

2012. máj. 19. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Van már erre elképzelés, ráadásul épp ezen munkálkodnak a világalkotók. Az alábbi könyvet majd száz éve írták a kérdésedre válaszolva, azóta már nagyon sokminden megvalósult a tervből: [link]
2012. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Mindenkinek azonos vallása lenne.
2012. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem lenne nacionalizmus.
2012. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Egymilliárd embert egy csupasz bolygón, technológiai vívmányok nélkül nem lehet megszervezni. Még néhány ezret is nagyon nehéz.


Előző:

Értelme sem lenne a nacionalizmusnak, merthogy egy nemzet létezne, sőt, így a nemzet fogalomnak sem lenne értelme, mert nem lenne kitől elválasszon.

2012. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

"Értelme sem lenne a nacionalizmusnak, merthogy egy nemzet létezne, sőt, így a nemzet fogalomnak sem lenne értelme, mert nem lenne kitől elválasszon.

"


Igazad van.

2012. máj. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Nos, látom érdemi válasz azóta sem jött.

Akkor kezdem egy kezelhető szituáció felvázolásával:

Tehát mondjunk egy űrhajóval érkezünk egy bolygó közelébe, egymilliárd frissen klónozott emberrel, akik még csak a nyers tudással rendelkeznek, semmi egyébbel.


Nos, először mérnököket küldenék le, hogy az alkalmasnak tűnő helyeken mérjék fel az erőforrásokat, és keressék meg a városok létesítésére legalkalmasabb helyeket. Ahol kellemes a klíma, nem kell komoly természeti csapásokra számítani, és a legkönnyebben elérhetők a különböző erőforrások. Ezt követően nekiállnék a szakemberekkel a városok megtervezésének. A szempontok azok lennének, hogy lehetőleg minden könnyen és gyorsan megközelíthet, fejleszthető és könnyen karbantartható legyen. Az egyéni közlekedés helyett az ésszerű és jól használható tömegközlekedésre kerülne a hangsúly. Ha a tervek elkészülnek, megkezdődnének az építkezések.


Így rögtön az eltérések a városszerkezetben lennének. A mai földi városok nem az ésszerűség jegyében épültek, az évezredek óta áll városokban a rengeteg műemlék épület között próbálnak optimális megoldásokat keresni, így a racionalizálás helyett csak a bővítés, teljesen új városrészek felépítése jöhet szóba.


A vezetést szintén a valódi szakemberekre bíznám, a mai kormányok javarészt teljesen inkompetens emberekből építkeznek fel. A választási rendszer is teljesen más lenne. A szakemberek részletes szakmai önéletrajza lenne nyilvános és a felmutatott eredményeik alapján lennének választhatók, szemben a nálunk megvalósult modellel, ahol a már említett inkompetens emberek minél hangzatosabb ígéretekkel próbálják magukhoz édesgetni a választókat.


Az ismeretek közlésére egy globális információs hálózat szolgálna, ahol minden tudás bári számára azonnal elérhető és az új ismeretek, kutatások eredményei, mind azonnal megoszthatók. Mint látható, ez egy afféle újragondolt internet volna. Az oktatás során is ezt használnák tankönyvek helyett, ez egyébként teljesen szekuláris volna. Az oktatás kis csoportokban zajlana, mivel így a tanítónak módja lenne a tanulókkal egyenként is foglalkozni és személyre szabni az anyagot. Az oktatás pedig a mai passzív modellel szemben interaktívabb volna, sokkal inkább belevonnák a diákokat, hogy ne csak elmondják nekik az összefüggéseket, hanem maguk jöjjenek rá. A tananyagot ne csak megtanulják, hanem meg is értsék ebben sokat segítenének a gyakrabban használt szemléltetőeszközök és a maguk a diákok által végzett kísérletek, lehetőleg csoportban.


Vallások nem lennének. A legveszélyesebb megosztó erők és a tudományos és morális fejlődést hátráltató tényezők közé tartozik. Mindemellett a sokak által hangoztatott előnyös hatásai is pótolhatók más forrásokból.


Az uralkodó ideológia az életminőség és egyenlőség maximalizálását szolgálná. A nevelés része volna kis kortól kezdve, hogy az innováció a jutalmazandó, így a pénz helyére egészen más motiváló erő lépne. Jelenleg a műszaki fejlődést épp a monetáris gazdasági rendszer hátráltatja. Ahhoz, hogy egy cég minél több profitot termeljen minél kevesebb befektetéssel, egymást gyorsan követő, de egymáshoz képest kis fejlődést felmutató termékgenerációkra van szükség, amiket reklámok útján és a terméktámogatás megszüntetésén keresztül kényszerítenek a vásárlókra, az árakat pedig szándékosan generált hiánnyal tartják magasan. Ez teljesen ellentétesen zajlana. A termékgenerációk nagyobb időközökkel követnék egymást, viszont hatalmas ugrást jelentenének egymáshoz képest. A piacra való bevezetés pedig akkor történne meg, ha már mindenki számára eleget legyártottak volna, számolva a selejtaránnyal is, így akár mindenki egyszerre cserélhetne. Mivel mindenből mindenki számára lenne elég, a pénz használata fölösleges volna.


Az emberek is a gyártásnak inkább a termékfejlesztési, gyártásszervezési, logisztikai részén dolgoznának, maga a gyártás és minden egyéb termelőfolyamat a lehetőségekhez mérten a leginkább automatizált volna. Természetesen minden szinten ez elérhető legfejlettebb technológiát alkalmaznák.


A legfontosabb pedig az lenne, hogy megőrizzük a népesség egységességét, ne szakadjon szét kisebb érdekcsoportokra. Ez konzerválná a békét.


Persze ez csak vázlat. A fórum nem igazán alkalmas egy új világ felépítésére.

2012. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Baracsi Attila.:

#6/6-nak.

Na én pontosan egy ilyen világban szeretnék élni.

Nem lehetne megcsinálni?

2013. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 harminezer oxigén ***** válasza:

gyakorivalasz2


Amit leírtál, arra már eléggé jól kidolgozott projekt van ami a Vénusz-projekt nevet viseli. Ez lényegében a jelenlegi monetáris társadalmi berendezkedés alternatívája, ami nem más mint az erőforrás alapú társadalmi berendezkedés. (ide kapcsolódik még a Zeitgeist mozgalom is)


Sajnálatos módon az emberek nagy többsége szkeptikusan áll a dologhoz (vagy nem is hallott róla) + a jelenleg hatalmon lévő elit nem igazán szívleli ezt a fajta társadalmi törekvést.


Néhány link: [link]

[link]


Ha beírod a google-ba hogy "vénusz projekt" vagy hogy "zeitgest mozgalom" elég sok érdekes linket fogsz találni

2015. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!