Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van a nacionalizmus...

Mi értelme van a nacionalizmusnak?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 18:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik akit írtam nacionalista volt. Széchenyi enyhébben, de ne feledkezzünk meg arról, hogy mennyit tett a magyar nyelvért és a magyar államiságért, pont ez a nacionalizmus. A szabadságharc is egy nacionalista-liberális szellemiségű harc volt. Harc a polgári magyar államért. Akkoriban ez a két irányzat kéz a kézben járt. Megfigyelhető ez szinte minden forradalomban. Azonban sokan a nacionalizmust mára a sovinizmussal mossák össze, mint ahogy a liberalizmust a ma népszerű neoliberalizmussal.
2012. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
7%

" de ne feledkezzünk meg arról, hogy mennyit tett a magyar nyelvért és a magyar államiságért, pont ez a nacionalizmus"


Valamint osztrák-barát volt és ellenezte a forradalmat.

2012. máj. 25. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%
Azért ellenezte a forradalmat, mert elveszhetnek miatta a reformok. De marhára örülnék ha tanultál volna történelmet, az első magyar kormány minisztere volt Széchenyi és rohadtul részt vett a forradalomban, miután az kitört.
2012. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

" De marhára örülnék ha tanultál volna"


Én kicsit mélyebben tanultam történelmet (is) és én nem a gárdában meg a kurucinfóról.

2012. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11%

"A nacionalizmus nem nácizmus. A nacionalizmus egy egészséges hazaszeretet, ami nem a kopaszfejű bandákban van."


Ergo Kádár is nacionalista volt.

2012. máj. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
33%

"Én kicsit mélyebben tanultam történelmet (is) és én nem a gárdában meg a kurucinfóról."


Te maximum írni tanultál.

Kádár pedig internacionalista volt... emellett az oroszok csicska hóhéra.

2012. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!