Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért engedik a fekete,...

Miért engedik a fekete, szürke gazdaságot?

Figyelt kérdés

És ez alól semelyik kormány nem kivétel,ami eddig volt.

Nem lenne egyszerűbb felszámolni?

Egyből rendbe lehetne hozni a pénzügyi helyzetét az országnak.

És nem kellene az adóinkat az égbe emelni.


2009. jún. 30. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem. Sokkal egyszerűbb az adókat emelni.

Amúgy a politikusok is ezt csinálják - csak nagyban. Akkor meg miért tiltanák be?

2009. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatékonyabb ellenőrzés kellene, és tisztességesebb vállalkozók.Némelyikük,legalábbis felénk,panaszkodik a sok adóra,a melóst nem jelenti be,vagy csak minimálberre,de az egész család drága autókon jár,egzotikus országokban nyaral stb.Nálunk az adótörvényeket senki nem tartja be.Azonkívül,aki munkanélküli,örül ha valahol dolgozhat,nem fog feljelentést tenni a munkmáltató ellen.
2009. jún. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb felszámolni? Hogyan lehet azt egyszerűen felszámolni? Amelyik országban sikerül csökkenteni, az sehol nem volt könnyű. Én nem ismerek erre egyszerű megoldást, és láthatólag az eddigi Magyar kormányok sem.


Ez olyan kérdés, mint miért engedik a buszon az utasok lopni a zsebtolvajokat. Nem engedik, csak nem sikerült megakadályozni őket.

2009. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A dolgozónak viszont nem lenne szabad hagyni, hogy kihasználják. Én családom példájából adódóan nem hagyom magam, és csalókkal nem dolgozom. Illetve amiről tudomást szerzek, arról értesítem a megfelelő szerveket. A volt munkáltatómat is vizsgálják. Nem érdekel, neki mi az érdeke, csalt, és miatta nem kapok semmit. Nagyanyámat nem jelentették be, ő nem értett hozzá, tájékozatlan volt ezen a téren mindig, és most nem kap nyugdíjat, mert nem tudja igazolni, hogy dolgozott, pedig már 70 éves elmúlt. Hát tudjátok, kit verjenek át a feketézők. Több bátor embert! Persze, félnek az emberek, hogy elveszítik a munkájukat, de van tisztességes, és ki kell állni magunkért, különben hosszú távon származik belőle kárunk, ami nem éri meg. És akinek van lehetősége akár csak egy kicsi is, cselekedni, az lépjen. Egy munkaügyi perben, ha a munkáltatóra rá tudják bizonyítani (márpedig igen), hogy csalt, akkor büntetik, a dolgozó pedig kártérítést kérhet (és kap).

Egy fecske nem csinál nyarat, de ha többen lépnek fel, akkor már lehet hatékonynak lenni. Az állam részéről megvan a lehetőség, hogy a dolgozót védje, megvannak erre a szabályok. Lebuktatni csak a dolgozók együttműködésével lehet a csalókat. Nehéz, de ha változást akarunk, akkor a dolgozók hozzáállásán is változtatni kell, meg lehet csinálni, máshol is megcsinálták.

2009. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hova jelented be? Nekem is lenne bejelenteni valóm, barátnőm munkahelye is csal az adóval.
2009. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
18:45 - Minden papír alapú irat másolatával, ami bizonyíték lehet, egy levél mehet az APEH-nek a helyzet részletes leírásával. Mehet egy levél a Munkaügyi főfelügyelőségnek is, de ez kevésbé fontos, mivel közös adatbázissal dolgoznak. És esetleg rá lehet kérdezni az OEP-nél, mi a helyzet a bejelentésekkel. Kérni kell a helyzetről információt, hogy ők mit tudnak, és ha nem egyezik az, amit ők tudnak azzal, amit te tudsz, akkor ellenőrzést tartanak, esetleg tanúkat hallgatnak meg (lehetséges tanúkat a levélben meg lehet nevezni legalább 2-t).
2009. jún. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Az őstermelő mind adócsaló,luxus életkörülmények, illegálisan foglalkoztatott napszámosok minimálbér alatt idényjelleggel. Több mint alulszituáltak, a hűbéreseiket rabszolgasorban tartják. Mivel jövedelmük nem látható,szociális segély, ingyenes tankönyv és iskolai étkeztetés az opció, már ha szaporodtak. És még az uniós támogatás:alkalmazottak, minimálbérből élő kizsákmányoltak:kiknek segít az állam, csak azért,hogy legyenek. És még ezt is keveslik!

Ahol élek látom, miképp gyarapodnak ők mindannyiunk, az adófizetők pénzéből!

Adórevíziót nekik, meg börtönt, ha arra érdemesek!

Nem csak a romakérdés kérdés!

2009. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 21.06!

Én őstermelő vagyok! Az előírt járulékokat megfizetem, napszámosakat nem foglalkoztatok, gázt nem lopok, nem februárban palántázok, mint a többi lopós banda.

Semmilyen támogatást nem veszek igénybe, nem búzát stb. termelek, hanem kétkezi munkát igénylő paprikát amit jelenleg 150Ft-os áron vesznek át, az extra minőségű paprikámért. A kereskedők meg most tömik meg a zsebüket, mert a boltban nem csökken az ár.És persze fizetni hetek hónapokig nem hajlandóak, kamatoztatják a pénzünket addig is.

2009. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"És persze fizetni hetek hónapokig nem hajlandóak"

Most már tudom miért van előzetesben a helyi TÉSZ vezetője majd két hete.

2009. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem engedik, hanem félig-meddig eltűrik (nem lehet felszámolni). Ha felszámolnák, az katasztrófa lenne, kb. 1 millió ember vesztené el az állását, az ország jelentős részén megállna az élet (főleg az építőipar és bizonyos mezőgazdasági ágazatok). Az adók csökkenésével és a gazdaság növekedésével a gazdaság "fehéredhet" majd valamikor, egyszer. Egyébként nyugaton is van fekete- és szürkegazdaság, ez egy elég általános jelenség.
2009. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!