Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jó vagy rossz lenne egy...

Jó vagy rossz lenne egy világállam?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy az országok lefokozódnának állammá,mint az USA-ban,közös kormány,közös alkotmány,közös pénznem,közös űrkutatás,közös hadsereg,közös parlament lenne.Az emberiségnek lenne egy közös zászlója,címere,himnusza és nem azt mondanánk,hogy magyarok,vagy franciák vagy angolok stb...vagyunk,hanem azt,hogy emberek.


Jó lenne,vagy rossz lenne?Hogyan hatna ez az emberiségre?

Hogyan hatna a technológiai fejlődésre és a globális problémákra(mint az éhezés,a globális felmelegedés,a környezetszennyezés stb...)?



2012. jún. 1. 18:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
12%
Rendkívül szar lenne.
2012. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
5%
Nem , ez internacionalizmus.Senki nem szeretne osztozkodni a 3. világbeli országokkal egy országban.Na meg a franciák és a németek sem hagynák ezt mivel kelet lehúzná a színvonalukat.
2012. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
14%
Rossz!
2012. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

De kitol vennenk el az eroforrasait?


Elmeletileg jĂł lenne, ha egyutt tudnank mukodni, de ez a jelenlegi emberallomanyt alapul veve megoldhatatlan lesz meg jo ideig...

2012. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Nagyban függene a megvalósítástól.

Például ha az a világállam demokratikus lenne (tényleg demokratikus, nem úgy mint itt), akkor valószínűleg jobb lenne.

2012. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy értem,hogy az országok lefokozódnának állammá,mint az USA-ban,közös kormány,közös alkotmány,közös pénznem,közös űrkutatás,közös hadsereg,közös parlament lenne."

Pont ez az, ami sosem fog eljönni, még akkor sem, ha "világkormány" lesz.


"Az emberiségnek lenne egy közös zászlója,címere,himnusza és nem azt mondanánk,hogy magyarok,vagy franciák vagy angolok stb...vagyunk,hanem azt,hogy emberek."

A felsoroltak mind a megkülönböztetés "kellékei". Ugyan kitől vagy mitől különböztetné meg magát az emberiség? Majd, ha felvesszük a kapcsolatot földönkívüliekkel, akkor esetleg. De akkor sem kell ennyi maszlag.


"Jó lenne,vagy rossz lenne?"

Ha világkormány lenne az jó lenne. A te általad felvázolt maszlag, már bocs, baromság lenne. Világkormány alatt én azt értem, hogy ENSZ egy kicsit nagyobb hatáskörrel: - monopóliuma lenne a nemzeti hadseregek egy bizonyos része felett, ezzel garantálva a világbékét;

- lenne egy világ-állampolgárság, amelynek keretében mindenki ott él, ahol csak akar, de kutya kötelessége beilleszkedni;

- és ami a világkormányt világkormánnyá tenné az az, hogy a globális folyamatokra legyen befolyása (globális felmelegedés, terrorizmus, járványok, kutatás stb.).


De egy világkormánynak semmi köze olyan dolgokhoz, amiket te itt felsoroltál. De hülyeség is, mégis mi köze egy világkormánynak ahhoz, hogy a borsodi vagy provance-i gazda mit vet? Ha akarna sem lenne ilyenbe beleszólása. Tudod miért? Amiért közigazgatás létezik! Vagyis minden problémával ott foglalkozzanak, ahol, amilyen szinten szükséges. Ezért vannak megyék, régiók, járások. E nélkül nem lehetne feladatokat ellátni. Ezért is nevetséges a rettegők új világrendes meséje! Ha egységes emberiség lenne sem menne a közös közigazgatás, lehetetlenség.


"Hogyan hatna ez az emberiségre?"

Rosszul. Egyik lázadás jönne a másik után.


"Hogyan hatna a technológiai fejlődésre és a globális problémákra(mint az éhezés,a globális felmelegedés,a környezetszennyezés stb...)?"

Mivel a lázadások lekötnék a globális kormány kezét, sehogy!

2012. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

"A feher magasabb rendu faj" xD


1-2 generacio + normalis oktatas utan felfejlodnenek

2012. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
29%
Most pontosan miért is húztatok le 0%-ra?????
2012. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
8%

ma 19:28


Én azért, mert kíváncsi lettem volna némi indokra. Érdekelt (volna) a válaszod(válaszok többsége), te meg egyszerűen odaböfögöd, hogy "nem". Szerintem a kérdezőt is érdekelte volna, nyilván azért írta ki a kérdést, nem egy egyszerű "nemért".

2012. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

De attól még megmaradhatna a közigazgatás.Szerintem a kelet és Afrika is fejlődne,mert az állam,az ottani helyzetet BELSŐ problémának tekintené,ezért nagy eséllyel fejlesztené.A Föld képes megtermelni az összes embernek az ételt,csak pont a kevésbé népes országokban vannak a jó termőterületek.A technika szerintem gyorsabban fejlődne,mert mivel a Földön már nem lehetne tovább terjeszkedni,elkezdenénk kolonizálni a Holdat,terraformálni a Marsot stb... és így az addig ellenséges tudósok és mérnökök összefognának,szerintem sokkal gyorsabban fejlődnénk.És,ha az emberek megértenék,hogy mi egy fajhoz tartozunk,akkor nem törnének ki lázadások sem.

A mondás is úgy tartja:Egységben az erő! De az emberiség nem egységes,utáljuk egymást,pedig egy nagy családba,az emberiségbe tartozunk.

2012. jún. 1. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!