Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz lenne, ha eltűnnének a nemzetek, az országhatárok és létrejönne egy Földi emberi világállam?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 18:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Én ezt csak akkor támogatnám, ha ez a világállam anarchista alapokon nyugodna, mertha nem, akkor előbbutóbb ez a világméretű állam egy rendőrállam lesz.
2012. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Hát, a Szovjetunió sem volt éppen egy sikertörténet. Nem lehet csak úgy eltüntetni nemzeteket, és sablont húzni mindenkire központi irányítással. Ez inkább sci-fi kategória. :)
2012. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%

Jó lenne.

Rengeteg olyan probléma van, illetve rengeteg olyan probléma merülhet fel a jövőben, amit csak globális szinten lehet megoldani globális kormányzással.

2012. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon szar lenne. Ez az emberiség végét jelentené.
2012. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem inkább valami szövetség szerű kéne ha egy állam lenne annak túl nagy lenne a felelőssége és vagy összeroppanna vagy fejébe szállna a hatalom.
2012. máj. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Állam nélkül jó lenne.

Nincs szükségem államra.

2012. máj. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

4-es,miért jelentené ez az emberiség vesztét?


Inkább a folyamatos háborúzás és gyűlölködés jelenti azt.

2012. máj. 21. 19:38
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A háborút tényleg meglehet szüntetni a határ törléssel. Ill csak a neve lenne más: polgárháború. Nem tudom honnan veszed,hogy egy országon belül csak összetartás és szeretet van itt MO-n is van diszkrimináció/rasszizmus bőven.
2012. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet megvalósítani a kulturális különbségek miatt.
2012. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nagyon jó lenne, de világállam alatt én nem a többség által bekajált Új világrendes zöldséget értem. Én úgy képzelném, hogy ez gyakorlatilag egy keret lenne a nemzetállamok felett, annyi különbséggel a mai rokkant ENSZ-hez képest, hogy átvenné a "fegyverkezés" feletti állami monopóliumokat (ezzel garantálná a világbékét)), továbbá kötelezően lenne globális állampolgárság, ami csupán annyi garantálna, hogy az egész világon egységes személyazonosítás lenne és mindenki oda költözik ahová éppen úri kedve szerint akar. Ja a legfontosabb: ennek a "hatóságnak" lenne egy adó féle bevételi forrása (nem ördögtől való, hisz az EU-nak is van), ami lehetővé kéne, hogy tegye a globális, az egész bolygóra kiterjedő folyamatok befolyásolását (klímaváltozás stb.), és még a kutatásokat is nemzetek felettivé emelném. Ezen kívül egy világkormánynak az ég világon semmilyen plusz hatáskörrel nem kellene rendelkeznie. Egyszerűen nem is tudom, hogy egyesek hogy gondolják: majd lesz valami világkormány, egybemossa a nemzeteket és majd jól megrendszabályozza, hogy mondjuk a magyar és a kansasi gazda mit és hogyan vethet? Ugyan már!
2012. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!