Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás a...

Mi lenne a legjobb megoldás a magyar egészségügyi rendszer problémáira? Milyen intézkedések szükségesek mihamarabb és feltétlenül?

Figyelt kérdés

A magyar egészségügy legnagyobb problémája nem feltétlenül az alulfinanszírozottság, hanem alapvető rendszerelméleti és szemléleti problémák miatt olyan (rossz), amilyen..

Az alulfinanszírozottság probléma, de a jelen rendszeren az sem segítene, ha több pénzt pumpálnának bele, hiszen "kifolyna a részeken keresztül".



2012. jún. 14. 16:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
2012. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Szendi Gábor hiteltelen, szakmaiatlan, és még csak nem is orvos.

Tartózkodnék attól, hogy őt idézzem.

2012. jún. 17. 15:01
 13/15 anonim ***** válasza:

"Szendi Gábor hiteltelen, szakmaiatlan"


:DDD (ja, amúgy nem Sz. G. vagyok)

2012. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Pedig meggyőzőnek tűnik, hogy Buda Béla írt utószót a könyvéhez + egyszer menj el pszichiátriára, és meglátod, hogy 2 szót váltasz az orvossal (pl. jó napot, rosszul alszom) és 2 percen belül minimum két recepttel távozol. Utána már csak receptet felíratni kell járni.


"Mivel Szendi Gábor tudományos vizsgálatok százait tanulmányozta át és elemezte – könyvében csak az irodalomjegyzék 33 oldalt foglal el –, azt kell mondanunk, hogy ezúttal mindenképpen többről van szó, mint a szerző magánvéleményéről. Ahogy dr. Buda Béla, az utószót író jeles pszichiáter megfogalmazta: „A könyv a depresszióval és annak gyógyszeres gyógyításával kapcsolatos dilemmákat szemléletesen tárja az olvasó elé. Ehhez nehéz hozzátenni valamit, de nehéz megcáfolni a főbb állításokat is.”

2012. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is olvastam a Mozgó Világ 2004-es számában, és bár dr. Buda Béla szakmai szemléletével javarészt egyet tudok érteni, abban is biztos vagyok, hogy válasza/előszava meglehetősen elfogult Szendi Gábor iránt.


Elismerem, hogy támadó volt, amit néhány hozzászólással ezelőtt írtam Sz. G.-ról, és valójában nem is ez minden véleményem az ő sajtómunkásságáról.

Vannak dolgok, melyekben egyet értek vele, és vannak általa felvetett kérdések, melyek a gyógyszeripar-gyógyszerkereskedelem-egészségügy-pszichiátria-"depresszióipar" komplexum vonatkozásaiban nagyon is felvetendőek.


Ám Szendi Gábor végtelenül elfogult. És hiteltelenségét ez teszi, hogy - nyilvánvaló elfogultságából, egyoldalú meggyőződéséből fakadóan - (elnézést a szóismétlésért) egyoldalúan mutatja be a kérdést. Valószínűleg azért, mert ő is így látja. EGYOLDALÚAN, márpedig az éremnek két oldala van, és aki csak az egyiket látja, azt a tudományos élet és a tudományos közvélemény nem ismeri el.

És ez így van rendjén.

Ha Szendi nem ilyen hangnemben, nem ilyen komoly összeesküvés-elméleteket feltételezően nyilatkozna meg a kérdésben, minden bizonnyal több pszichiáter is mellé állna, hiszen a kérdés élő problémára mutat rá, amellyel magam is szembesülök azáltal, hogy szűk családomban két praktizáló pszichiáter is van. (= TEHÁT nem gondolom, hogy általánosítani lehetne annak kérdésében, hogy minden pszichiáter egyből begyógyszerezi azt, aki akár csak ráköszön..)

2012. jún. 18. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!