Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha eladom a saját magam házi...

Ha eladom a saját magam házi pálinkáját, akkor az APEH megbüntethet, igaz, mert ugye nem adok róla számlát?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
De mért olyannak adod el aki feljelent? Az ilyen emberekkel nem szabad szóba állni!
2012. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még akkor sem biztos, ha valami jóakaró feljelent.

Ahhoz tényleg ipari mennyiségben kellene gyártani és eladni.

2012. jún. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát az még hagyján, de tudtommal a szeszes itallal való kereskedés eleve engedély-köteles (meg a főzése is), szóval amiatt plusz megbüntetnek, ha engedély nélkül csinálod ezt.


És igen, persze, ha számla nélkül adsz el, ergo nem adózol, akkor a NAV is megbüntet, plusz behajtja az elmaradt adót kamatostul.

2012. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megbüntetett már téged a Jóisten, hogy egyáltalán eszedbe jut a jó pálinkádat eladni!
2012. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pálinkát házilag főzni csak saját használatra és csak X mennyiséget (nem tudom pontosan, asszem családon belüli 18+ fejekért 50 liter, magyarul amennyit tudsz) szabad főzni. Amint kereskedsz vele, megszexualizál az APEH, és nem csak a számla miatt.
2012. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Napkiraly ***** válasza:
utolsónál a pont, csak magadnak főzhetsz
2012. jún. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sly007 válasza:
Én olyant is hallottam, hogy még azt is kérhetik, hogy a gyümölcs amiből főzted tényleg a tiéd-e. Van-e a telked ahol megterem, mivel a saját pálinkát csak saját gyümölcsből engedik... (de nem olvastam a törvényt)
2012. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sly007 válasza:
Jah és a főződet is be kell mutatnod, engedélyeztetni, nem lehet csak úgy kuktával...
2012. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!