Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik eszmének/gondolkodásmód...

Melyik eszmének/gondolkodásmódnak vagy a híve?

Figyelt kérdés

1. liberalizmus és racionalizmus


vagy


2. nemzeti és konzervatív?


Volt olyan korszak, amikor a liberalizmus megfért a nemzeti eszmével, de ez manapság nem igaz. Te kit gondolsz? Miért?



2012. jún. 23. 12:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
És mondd, milyen alapon szavazod le azt, aki normálisan válaszol a kérdésedre, csak nem azt, amit olvasni szeretnél? Vagyis hogy liberális.
2012. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

62%os, ne hagyd, hogy megtévesszen a kérdező: ahogy írtam, a liberalizmus nem fejlődést jelent. Szerinted egy konzervatív párt célja az, hogy leálljanak a fejlesztések, sose jussunk el a holdra, eltűnjenek az erdők, és újra rabszolgaság legyen?


A fejlődés, tolerancia, béke, környezetvédelem, legális fű mind csak hangzatos jelszavak, ami mögött nincs semmi. Ez olyan mintha kampányt indítanék azért hogy boldogok legyenek az emberek és olcsó legyen a sör... egyfelől minden párt célja (legalábbis hivatalosan), hogy boldogok legyenek az emberek, másfelől meg erre ugranának a legtöbben. Csak a boldogság és ingyen sör kicsit túl átlátszó...

2012. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
nemzeti konzervatív
2013. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Semmilyennek,ezekkel akarják a civilizációt darabokra szaggatni.Én a józan ész ideológiájában hiszek,meg egy olyan vezetőben,aki a népét tejben,a multikat,bankokat,zsidókat,cigányokat sósavban fürdeti.A szó maga is érdekes,nézzük csak meg:Ideológia-ideo-DEO.Isten a deo jelentése a latinul nem tudóknak (Én sem tudok,de ezt,és még pár dolgot igen :D),tehát:Isten az ideológia,ennyi.
2013. jún. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Dr.G.M. válasza:
Én a kulturális liberalizmust részesítem előnyben. Röviden ez annyit tesz, hogy az állam nem szólhat bele az egyéni életvitelbe, míg azzal másoknak szellemi, testi bántalmat nem okozunk. (abortusz, eutanázia, könnyű drogok, identitás, stb.) Nem tesz különbséget emberek között etnikum vagy vagyoni helyzet alapján. Mindenkit egyenlőnek tekint, és csak is a tettei határozzák meg, milyen ember is valójában.
2014. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!