Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik eszmének/gondolkodásmód...

Melyik eszmének/gondolkodásmódnak vagy a híve?

Figyelt kérdés

1. liberalizmus és racionalizmus


vagy


2. nemzeti és konzervatív?


Volt olyan korszak, amikor a liberalizmus megfért a nemzeti eszmével, de ez manapság nem igaz. Te kit gondolsz? Miért?



2012. jún. 23. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

egyik se, de ha választani kéne akkor inkább nemzeti konzervatív.


egyébként meg a racionalizmus az milyen gondolkodásmód? lol. mindenki racionális aki gondolkozik...

2012. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Természetesen nemzeti konzervatív.
2012. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Ezek közül egyiknek se.
2012. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Széchényi maga liberális ember volt és mégis nemzeti érzelmű.

Csak Magyarországon a liberalizmus mást jelenet már.Az SZSZ meg az LMP nem liberális , lehugyozták az egykoron dicső liberalizmust.Aminek a célja a fejlődés és a nemzet építése volt.

2012. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy pl. én inkább liberális vagyok, mert szeretem az új dolgokat és a fejlődést. Ugyanakkor azért is inkább racionális, mert azt nézem, miért érdemes küzdeni. Nekem egy "haza" eszme nem fontosabb a túlélésnél. Gyakorlati példa erre a fiatalok elvándorlása Nyugatra; nekik ez racionális döntés. Viszont van, aki konzervatív, tehát csak a régi módi gondolkodásban hisz, csak egyetlen megoldásban, ez pedig: itthon maradni akármi is történik. Ez távol áll tőlem...
2012. jún. 23. 17:38
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

"én inkább liberális vagyok, mert szeretem az új dolgokat és a fejlődést"


Ez kb olyan mintha azt mondanám hogy én kommunista vagyok, mert nem szeretem szopni a faszt

2012. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miért, akkor szerinted mit jelent?
2012. jún. 23. 18:14
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
a liberális azt jelenti, hogy szólásszabadságot szeretnél, meg egyenjogúságot a nőknek és a feketéknek. Mivel ez már mind megtörtént, a liberalizmusnak már nincs értelme. Csak a neoliberalizmusnak, ami pl azt jelenti, hogy el szeretnéd érni, hogy az egyház az áldását adja arra, hogy két férfi seggbekúrja egymást.
2012. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, a te hozzászólásod alapján nemzeti konzervatív vagyok, ugyanis ragaszkodom a hazámhoz, és nem tapsikolok, amikor értelmes magyar fiatalok Londonba mennek mosogatni, Hollandiába cseresznyét szedni vagy Osloba bébiszitterkedni.
2012. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

(folyt. )De liberális is vagyok, mert szeretem az új dolgokat és a fejlődést.

De leginkább normális embernek tartom magam, mert egy normális ember egyszerre tudja szeretni a hazáját és a fejlődést, legyen akármilyen ideológia híve.

2012. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!