Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez a nagyon erős, mélyről...

Mi ez a nagyon erős, mélyről jövő hazaszeretet?

Figyelt kérdés

Irtózik a hátam azoktól, akik csak fél szóvan is gyalázni merik a hazámat. Nem vagyok elkötelezett híve egyik pártnak sem. De néha azt, aki őseinket, vagy múltunkat, jelenünket rossz szóval illeti küldeném a bitóra. Számomra nincs nagyobb bűn, mint a hazánk megsértése. Teljesen elfogult vagyok a hazám iránt.

Ti is éreztek ilyet?


2012. jún. 25. 23:35
1 2 3 4
 1/31 nem dávid ***** válasza:
79%
sajnos a rossz gazdásai helyzet kiűzte ezt belőlem.
2012. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ilyenkor nem arra gondolok, hogy milyen itt élni. A gazdasági helyzet sosem lesz jobb. Akkor felejtse el mindenki a hazáját és irány az USA?
2012. jún. 25. 23:39
 3/31 anonim ***** válasza:
27%

> Teljesen elfogult vagyok a hazám iránt.

Bizonyos mértékű kötődés az országod kultúrájához kifejezetten jó, de ez már túlzás.


> Ti is éreztek ilyet?

Nem. A túlzott mértékű hazaszeretetet károsnak, veszélyesnek tartom. A "hazaszeretet" mint érzés véleményem szerint elavult.


> Akkor felejtse el mindenki a hazáját és irány az USA?

Csak aki jól akar élni.

2012. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
36%

A hazaszereteted miben nyilvánul meg? Csak a szád jár,vagy teszel is érte valamit?

Sokkal nagyobb bűn,ha nyomorognak az emberek,éheznek a gyerekek,mint ha valaki megsérti a hazádat!

A haza az itthon élő emberekből áll! Nem egy elvont fogalom!

2012. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Antimod ***** válasza:
70%

Valahol egyetértek veled. Én éltem külföldön gyerekkoromban, és életem máig legmélyebbre ható élménye, amikor hazajöttünk. Végre értettem mindent és mindenkit (pedig elég jól beszéltem a kinti nyelvet is), és mindenhol azt éreztem, hogy otthon vagyok. Ez leírhatatlan, aki ezt nem tapasztalja meg, talán csak sejtheti, miről van szó.


Én is csak akkor vagyok hajlandó végleg elmenni, ha nagyon nagy baj van, addig nem szeretnék.

2012. jún. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%
A hazaszeretet és az intolerancia nem egy és ugyanaz! Sokaknak az ilyen mértékű intolerancia visszatetsző az úgymond nemzeti oldalról. Meg különben ki vagy te, hogy másokat bitóra küldenél csak, mert jogos vagy jogtalan, kritikát fogalmazott meg azon országot illetően, ahová az adót fizeti és ahol boldogulni szeretne?
2012. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
67%

Egy magyar sem azért költözik külföldre mert annyira kellemes dolog alkalmazkodni egy idegen kultúrába ahol senki nem érti az anyanyelvedet , ahol minden idegen.Nem azért mennek el mert utálják Magyarországot , hanem azért mert nem tudnak benne élni , bizonytalan.És egyre rosszabb


Egy külföldön élő magyar is lehet hazaszerető.


A testvérem az USA-ban él évek óta.Tagja az ottani magyar közösségnek.És minden héten tartanak összejövetelt.Ahol csak magyarul beszélnek , kulturális programokkal szórakoztatják egymást és stb.

Bámulatos hogy azok a magyarok mennyire meg tudnak változni pozitív irányban akik külföldön élnek.Szinte mintha kicserélnék őket.Olyanok amilyennek igazából minden magyarnak lennie kellene.

2012. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
35%

"A gazdasági helyzet sosem lesz jobb."

Ennyit nézel ki a hőn szeretett országból? Amúgy megmondom, mikor tud a hazaszeretet átcsapni nacionalizmusba: amikor a dicső múlt és a nemzeti egység igényét gyűlöletkeltéssel szítják még erősebbre, hogy valaki a háta mögé sorakoztasson sok-sok embert. Biztos tanultál történelmet, stb.

2012. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
34%

"De néha azt, aki őseinket, vagy múltunkat, jelenünket rossz szóval illeti küldeném a bitóra."


Minden józanul gondolkodó népnek kell hogy legyen önkritikája, egyik se hiheti hogy ők maguk szentek és tévedhetetlenek és hogy MINDIG mások (más népek stb.) akarnak ártani nekik és hogy ezért vannak sz@rban. Igenis be kell ismerni, el kell ismerni hogy a magyarok hatalmas szarvashibákat vétettek a múltban is (kezdve talán azzal hogy a török már a nyakunkon volt de nálunk - különösen a nemeseknél - már akkor is a széthúzás volt jellemző, egyedül a vasszigorral kormányzó Mátyás volt képes kordában tartani őket - amíg élt -, aztán ugyebár elszabadult a pokol).

2012. jún. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem hazaszeretet, hanem sovinizmus. A hazaszeretet az, hogy látod Magyarország hibáit, elfogadod, ha mások felhívják rá a figyelmedet – de ennek ellenére szereted, és javítani akarsz rajta.


A sovinizmus meg csak kritika nélküli „hazaimádat”, vagy ahogy te mondtad: „Teljesen elfogult vagyok a hazám iránt”.

2012. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!