Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez a nagyon erős, mélyről...

Mi ez a nagyon erős, mélyről jövő hazaszeretet?

Figyelt kérdés

Irtózik a hátam azoktól, akik csak fél szóvan is gyalázni merik a hazámat. Nem vagyok elkötelezett híve egyik pártnak sem. De néha azt, aki őseinket, vagy múltunkat, jelenünket rossz szóval illeti küldeném a bitóra. Számomra nincs nagyobb bűn, mint a hazánk megsértése. Teljesen elfogult vagyok a hazám iránt.

Ti is éreztek ilyet?


2012. jún. 25. 23:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Lehet máshogy is támogatni a hazát, nem csak a fotelből ülve nagy szavakkal dobálózni (ha nem inged, ne vedd magadra, nem állítom ezt rólad, csak sok ilyennel találkoztam).


Igazából az a baj, hogy amikor azt mondják, hogy nem tesznek semmit az emberek egy élhetőbb (nem feltétlenül gazdagabb!) Magyarországért, az sem biztos, hogy ők tesznek érte. Mert mi kellene? A másik embert tisztelni, és ezt ki is mutatni. És hogy? Apróságokkal: az ügyintézést nem a közalkalmazott fejének leordításával kezded; nem befurakodsz be a dugóban a kereszteződésbe, csak hogy beragadj; nem dobod el a szemetet; udvariasan viselkedsz a másikkal; nem bliccelsz a buszon; megpróbálod nagyobb ívben elkerülni a biciklivel a gyalogost/a kocsival a biciklist, és nem 3 centire suhansz el mellette; az adót befizeted, és mástól is megköveteled (azaz blokkot kérsz). Nekem az a tapasztalatom, ha így viselkedsz az emberekkel, ők is elkezdenek így viselkedni veled.


Meg sokan kérdezik, hogy mit tehetnének, hisz a kormányt nem tudják elüldözni. Ez valóban igaz. De ha te a Fideszre szavaztál, akkor igenis írhatsz nekik olyat, hogy mint szavazótok és támogatótok, nem értek ezzel egyet, és ha ilyet csináltok, nem fogok rátok szavazni legközelebb. És ha nem tetszik a Fidesz, akkor meg írj az MSZP-nek, LMP-nek, Jobbiknak, vagy valamelyik pártnak, hogy az, amit ellenzékben csinálnak, nem tetszik, mert semmi konstruktívat nem adnak hozzá. Ha a pártoknak jelzik az emberek, hogy „hello, ez így nem jó”, akkor lehet, hogy változnak.


Ráadásul ki mondta, hogy minden a kormányon múlik? Egy nagy fenét múlik rajtuk minden! Mikor voltak az emberek utoljára önkéntesek? Nagyon nem értek egyet a Jobbik politikai programjával, de példa értékű, ahogy a támogatóikat (pl. a gárdásokat) bevonják a civil segítségnyújtásba. A többi párt miért nem csinál ilyet? A szavazóik miért nem követelik meg ezt? Ha az embereknek nem tetszik, hogy az állam nem költ eleget az óvodák felújítására, nem költ a parlagfű eltakarítására, az utcák tisztaságára, akkor miért nem tesznek ellene? Igen, ez lehet, hogy az állam feladata lenne. De ha azt látjuk, hogy az állam nem foglalkozik ezzel, akkor hagyjuk, és bosszankodunk, vagy teszünk ellene? Megbeszélni az óvodás szülőkkel, hogy mindenki bedob egy 500-ast (ez aztán végkép nem nagy összeg), és vesznek belőle festéket, és egy hétvége alatt kifestik. Na jó, legyen kettő. Páran összeállnak, és elmennek lekaszálni a füvet a MÁV kertjében. Vagy összeállnak, és felszedik a szemetet a főutcán.


Nem annyira rossz hely az a Magyarország, mint ahogy azt sokan mondják.

2012. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

22:19!


Pl: Én támogatom, hogy menjenek a fiatalok világot látni. Menjenek ki, képezzék magukat a legújabb technológiákban, építsenek nemzetközi kapcsolatokat, szerezzenek munkát, ismerjék meg a másik kultúrát, szerezzenek tőkét! Ez nagyszerű! Majd jöjjenek haza, és itthon kamatoztassák ezt! De ehhez, hogy ezt meg is tehessék, az kell, hogy Magyarország, mint jogállam, és Magyarország, mint az itt lakó emberek közössége ezt elfogadja, és támogassa. Én is megkaptam már azt, hogy milyen jogon pofázok bele az otthoni dolgokba, ha nem vagyok itt (fél évre külföldre küldött a cégem, de később is tervezek még hosszabb időre kijönni). Hát azért, mert egy normális helyre akarok majd hazamenni. Provokatív kérdés: szerinted ki akar olyan helyre hazamenni, ahol kvázi árulóként fogadják?

2012. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, akármit is mondanak, ez így van rendjén. Természetes, hogy elfogultak vagyunk az iránt, akit/amit szeretünk.
2012. júl. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Provokatív kérdés: szerinted ki akar olyan helyre hazamenni, ahol kvázi árulóként fogadják?"

Szeretettel várunk.

2012. júl. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
23:30! Nyugi, két évnyi Németország után 3 hét múlva megyek haza. De nem mondhatnám, hogy úgy érezném, hogy mindenki örömmel fogadna otthon...
2012. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

22-es! Én is támogatnám, mert régebben az arisztokraták is sokat utaztak külföldön és az ottani tapasztalataikat itthon kamatoztatták, de ma az a baj, hogy a legtöbb, aki kimegy, az kint is marad.


25-ös! Örülök, hogy hazajössz, de sajnos nem ez az általános.

2012. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
21:16! Sokan visszamennének. Dehogy is sokan... A legtöbben! De amíg kb. árulóként várják vissza őket, addig miért is menjenek haza?
2012. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Néhány hülyét leszámítva senki sem tekint árulóként arra, aki hazajön. Hagyjuk már ezt.
2012. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

23:02!

Én a személyes tapasztalatomról beszélek. És nem csak a neten meg a politikában fellelhető hozzáállásról beszélek most, hanem arról, hogy ezt már megkaptam személyesen az arcomba is ismerőstől és idegentől egyaránt. És félreértés elkerülése végett: nem azért tekintenek ránk árulóra, mert hazamegyünk, hanem azért, mert korábban „ott mertük hagyni az országot”.

2012. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Látom,azért jönnek itt az "élesnyelvű" kommentek.


De ezen akadtam fenn leginkább:


"Csak a szád jár,vagy teszel is a hazádért?"

Arra lennék kíváncsi,hogy akik ilyeneket irkálnak,azok vajon mit tesznek?Acélbetkó,bomber,tar fej?Ez nem hazaszeretet,ha a kedves szóban forgó illető így értette.

Ha meg nem,akkor legyen szíves és magyarázza már el!


Kérdező-Veled egyetértek,én is rühellem,ha a magyar kulturát,őseinket szidják-az viszont tény,hogy mára rengeteg magyar(szerintem a többség)eléggé "elkorcsosult"(sajnos nincs rá más szó),a "hazaszerető" média miatt.

De rengetegen keverik a szezont a fazonnal,a kérdező nyilván nem erre gondolt most.

2012. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!