Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a dédnagyapám volt a...

Ha a dédnagyapám volt a háborúban Oroszországban (aztán pedig fogságban), akkor ő náci volt?

Figyelt kérdés

Nagyon meglepődtem az egyik új ismerősöm kijelentésén, amikor meséltem neki, hogy a nagyapám volt a háborúban az oroszok ellen. Mert ő erre kijelentette, hogy akkor náci volt...Köpni-nyelni nem tudtam, és tökre szégyellem magam, hogy nem mondtam semmit. De még sohasem gondoltam erre!

Hogyan volt ez? Nem úgy, hogy fogták őket és vitték? Aki nem állt ellen, az szégyellje magát (jobbik eset) vagy náci?

A dédnagyapámtól egyébként sosem hallottam semmiféle náci kijelentést, persze a háborúról rengeteget beszélt, meg az oroszokat nem szerette, de az életben nem hallottam negatívan beszélni a zsidókról vagy bármi...



2012. júl. 8. 20:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Szerintem vittek akit értek, a nácizmus nem volt kritérium. Aki nagyon olyan volt azt agyonlőtték. Az én nagyapámat is elvitték pedig békeszerető ember volt távol álltak tőle a szélsőségek.
2012. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem, lovastüzér volt. Az elég alacsony rang, nem...?
2012. júl. 8. 21:53
 13/27 anonim ***** válasza:
74%

Első: pedig szégyellhetnéd,mert a Harmadik Birodalom nem volt dicső.

Nagyapád nem volt náci. Amikor nálunk a nácik hatalomra jutottak,akkor már a hozzájuk belépő katonákat nem vitték az orosz frontra.

A háború első idejében harcoltak magyar katonák orosz fronton. Az ismerősödtől kérdezd meg,hogy szerinte azok is nácik voltak,akik a Donnál elestek?

Nagyon nincs tisztában a fogalmakkal.

2012. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az új ismerősöd idióta, nem lehetett válogatni, hogy kinek az oldalán szeretnél beszállni a háborúba... Balra sorakozzanak, akiknek a németek szimpik, jobbra meg akiknek az oroszok... hát komolyan, ezzel a logikával kb mindannyian "nácik" leszármazottai vagyunk, mert minden magyar katonának a németek oldalán kellett harcolnia. Valószínűleg az új ismerősöd is, amennyiben a felmenői magyarok. Akármelyik harcban is vett részt a dédnagypapád, legyél rá büszke, hogy bátran kiállt és túlélte és még neked is mesélt róla.
2012. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Egyébként az ismerősöm nem magyar.
2012. júl. 8. 22:33
 16/27 anonim ***** válasza:

"Nincs előttem a korabeli büntető törvénykönyv, ezért a szankciót nem ismerem, de amennyiben valaki megtagadta a honvédelmi kötelezettségét és nem jelent meg, bizony hadbíróság elé állították és nagyon súlyos büntetésre számíthatott. "


Mint írtam kétféle ítélet létezett: bűnös vagy ártatlan.

Ha bűnösnek találták egyféle büntetés, csak a végrehajtás módja változott a kötél és a golyó közt, ez rendszerint rendfokozattól függött, tiszteknek alanyi jogon járt a golyó.

2012. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
29%
hogy lett volna náci ? sima katona volt azt ennyi ennyire buta vagy most nyelj meg köpj
2012. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Dehogy volt náci! Ment, mert mennie kellett. Az én dédnagyapám Donnál harcolt, de sajnos nem mesélt róla, meghalt, mikor kicsi voltam, akkor még nem érdekelt a téma. Most büszkén felnézek rá, mint igazi háborús hősre, és meg sem fordult a fejemben, hogy nácinak gondoljam. Neked is ennyit tudok ajánlani, légy büszke rá, az ismerősödnek pedig mondd meg, hogy nincs tisztában az általa mondottakkal.
2012. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Nekem nagypapám 70 éves. 100% német származással, nagymamám 25% német. Papa apját behívták, de kiengedték, mert sok testvér volt. 4. Mama apukája bujkált, mert nem volt képes ölni. A végén, amikor elindult, meg már mondták, hogy nem menjen, mert már vége lesz, vesztenek a németek. '43 december. Ezen felül volt még a családba, aki szolgált a háborúban, ki itt, ki ott esett el. Alig volt aki visszatért. Van, akit még most sem tudunk, hol nyugszik. és talán már meg sem tudjuk.

Nagypapáméknak, a sváb-német származás elenére egyszer sem jutott volna eszükbe a németek támogatása, mivel a lengyelekkel jó kapcsolatot ápolt a falu. Bár a Bécsi döntések sokat emeltek a németeken!

2012. júl. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 mustafa33 ***** válasza:
Szóval az ismerősöd amerikai és olyan a nézete mint az ő kétpólusú világa. Az ő nagyapja mi volt a háborúban? Netán terrorbombázó? Aki szórta nagyanyáink nyakába a bombákat? Kérdezd meg. Azt fogja mondani azok odalent mind nácik voltak. A nagyanyád is.
2012. júl. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!