Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lányok! HA valaki rátok...

Lányok! HA valaki rátok támadna az utcán, meg tudnátok védeni magatokat? Fiúk! Szerintetek egy nő hogyan tudná megvédeni magát, ha megtámadnák?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 19:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én fiú vagyok, de ettől függetlenül nem biztos, hogy meg tudnám védeni magam, ha többen rámtámadnak. Nekem az oldaltáskámban és az autómban is mindig van gázspray. Bár szerencsére még nem kellett használnom (így a szavatosságuk is lejárt már). Emellett kerülöm a veszélyes, sötét helyeket is.


25/F

2012. júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 AdamLeBron ***** válasza:

28 éves vagyok, évekig csináltam küzdősportot, többek között krav magát - ami utcai helyzetekben több mint hasznos. De nekünk nagyon bika, nagyon harcedzett oktatók mindig mondták, hogy ha megtámadnak: fuss! Két-három ember ellen, kés ellen, főleg olyanok ellen, akik egy kicsit "tanultabbak" nincs esélyed. Csapj egyet a kezükre, esetleg arcra és menekülj.


Ha lány vagy és hátulról megtámadnak, kilesnek, többen vannak. Esélyed nincs, esetleg szerencsét.


Gondolom a pécsi meggyilkolt lány kapcsán kérdezed mindezt. Nem megy a fejembe, hogy az a lány vasárnap hajnalban egyedül mit keresett az utcán? Nem volt, aki haza kísérje? Vagy csak egyedül akart haza sétálni? De állítólag rossz környéken lakott. Nem értem és ítélezni sem akarok.


Remélem, ebből sokan tanulnak. Itt az ideje rádöbbenni arra, hogy Magyarország már nem ez a langyos tutyi-mutyi kádár-érás ország, hanem egy igenis veszélyes balkáni hely, ahol elővigyázatosnak kell lenni. Mert még egy olyan frankó helyen is, mint Pécs elkapják az embert.


Remélem megtalálják, akik/akik tették.

2012. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen, valóban a pécsi lány kapcsán jutott eszembe a kérdés.


Mondjuk régebben is foglalkoztatott a dolog, hogy én, mint lány mégis mi a franchoz tudnék kezdeni, ha megtámadnának a nyílt utcán? Odajönne valaki segíteni? Vagy vegyek egy könnygázsprayt? És ha megtámadnak, és mondjuk megpróbálnám lefújni könnygázzal, de nem sikerülne, mert kicsavarja a kezemből, és engem fúj le vele? Akkor mi van?

2012. júl. 11. 19:48
 4/20 anonim ***** válasza:
Rögtön kezdj el kiabálni minden erődből. Ettől megijednek a támadók, mert mindenki meghallja a környéken. Szóval kezdj el futni és közben üvölts. Inkább derüljön ki, hogy nem is akartak megtámadni, és égetted magad egy kicsit, mint hogy baj legyen.
2012. júl. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy általában többen támadnak egy emberre mert egyedül gyávák lennének ahhoz


Ha többen vannak azok ellen csakis képzett harcosoknak vannak esélyük (pl. profi ketrecharcosok,kickboxosok stb esetleg tapasztaltabb embereknek akik jártasak az utcai harcokban és tudják hova kell ütni)


Kés ellen viszont már nem olyan egyszerű a helyzet,még profi harcosok is kerültek életveszélyes állapotba mert megkéselték őket


Tehát mit is tehet egy lány ha megtámadják és nem is jártas a harcművészetben?Semmit


Ezt a helyzetet meg kell előzni.Este ne menjél egyedül,ha gyanús a helyzet akkor inkább fuss el,mert mire megtámadnának nem biztos hogy lenne elég időd arra hogy elővedd a gázspray-t


Egyszerűen ne idd magadat hulla részegre valamelyik szórakozóhelyen ha tudod hogy nincs ki haza vigyen vagy nincs ki vigyázzon rád és akkor kevesebb lesz az esélye annak hogy bekövetkezik egy ilyen támadás.Ne gondold azt hogy veled ilyen úgyse történhet meg

2012. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az a legjobb, ha nem vagy ott ahol általában veszélyes dolgok készülnek pl szórakozó helyek környéke, részegen hajnalban egyedül az utcán. Ha mégis ott vagy mindig harc készültnek kell lenni ahogy a bushido tanítja, úgy lépj ki a portádról, mintha odakint ellenség venne körbe. Mindig tudom hol vagyok felmérem a menekülési utakat, búvóhelyeket, fedezékeket, a használható fegyvereket, mindig ragadózóként graszálok az utcákon és nem, úgy mint az áldozatok összegömbölyödve, lehajtott fejjel. Ha lehetséges elmenekülök, de ez nem mindig az a rúgd tökön és fuss taktika egy komolytalanabb bűnöző ellen hatásos, de ha valaki úgy dönt, időközben, hogy inkább megöl vagy megerőszakol vagy a kettő különböző variációi akkor már csak a legritkább helyzetben működik, pedig ezek a helyzetek jelentik az önvédelem valódiságát, nem az olyanok ahol pár részeg belédköt e meg elszaladsz.


Komoly harctudás és harcelméleti ismeretek nélkül ilyen helyzetekben konvergál a 0-hoz a túlélési esély, ha megvan a harctudás, de nem akarod/mered komolyan bántani a támadót akkor úgyszintén (ez talán mégveszélyesebb ahogy Theodore Rossvelt mondta legnagyobb hiba amit elkövethetünk, hogy kíméletesen csapunk le. Ha valaki túllépte az ilyen helyzetekre szánt inger küszöböt nincs más esély, mint elszántan pusztítani amikor az élet a tét nem lehet a következményeken gondolkodni.) Elég sok helyzetből ki tudnék mászni, de az igazi harcos kerüli ezeket.


Zárógondolatként Rory Millertől: "Jobb elkerülni, mint elfutni, jobb elfutni, mint lecsendesíteni, jobb lecsendesíteni, mint harcolni, és jobb harcolni, mint meghalni"

2012. júl. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jóideig Miskolc-Avason laktam,50 kilós vékony lány vagyok.

sokszor kényszerültem sötétedés után hazamenni,óráim 8ig tartottak egyetemen.

Gázsprével védtem meg magam többször is.szerencsére csak 2 alkalommal volt hogy 1nél többen támadtak rám.Gázsprét zsebemben,kezemben volt már buszról leszállva,hogy csak fujni kelljen ha baj van.

Próbáltam mindig nyilt helyen menni,de a lakáshoz egy kis ösvény vezetett,megtanultam sokfele nézni.És gyorsabban lépkedni ha valaki közelitet,rögtön kiszűrhető ha felém jön.

Lefujtam,attól a földrecsuklott,belerugtam ahol értem,volt amelyiknek a szemét értem hegyessarkú cipővel,nem maradtam ott megnézni hogy lett-e baja,elrohantam.

Amikor többen támadtak rám,2 férfi és egy ittas nő,akkor amikor érzékeltem,hogy közel vannak,és kinéztek maguknak,szaladtam el,de egyik férfi elkapta a karom,lefujtam,és kiabáltam ahogy a torkomon kifért.Mire a másik a táskámat elszedte volna,a hangzavarra odajött egy 4fős fiutársaság,és rendőröket megvárták velem,lefogták a 3 embert akik megtámadtak.

Most már normális környéken lakom,de sötétedés utána ha muszáj egyedül mennem bárhová,automatikusan gázspré a zsebemben.

2012. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Hát mivel lány vagy így a puszta kezes harcot nem nagyon ajánlom.

Inkább gázspray ha ez nincs akkor még azt ajánlom hogy légy kiszámíthatatlan. pl: megfogja a a karod te megfordulsz 2ujjal belenyúlsz a szemébe majd azzal a lendülettel tökön rúgod(mindezt izomból)de még ez is megteszi hogyha van nálad valami hegyes tárgy és azzal nyomod ki a szemét. És további lépés ezek után a legfontosabb hogy fuss amerre látsz.(lehetőleg haza fele vagy biztonságos helyre).

Egy ilyen akció közben nagy eséllyel szabadul fel benned adrenalin így a futással nem lesz gond. Ja és amikor sprintelsz használd a kezed(sokkal gyorsabban tudsz így futni) meg ne nézz hátra mert könnyen kieshetsz az egyensúlyodból.

UI: Az a lényeg hogy a lehető legtöbb dolgot használd fel a védekezésre pl maroknyi aprót dob a szemébe ezzel is nyersz egy kis időt , vagy halottam hogy még a hajlakk is hatásos.

2012. júl. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Egy nő? HAHAHA. Sehogy, maximum paprika-sprayel. Az a nőknek ideális. Komolyabb fegyverrel való önvédelemhez, gázos-szituban már TÖK kell. Értsd úgy, hogy egy férfi előnyére tudja változtatni a félelmet. Nem megfutamodik, hanem tízszer olyan erővel védi magát mint általában.
2012. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egy 100 kilós ember komoly károkat szenved, ha leönt vízzel egy 4 kilós macskát, egy minimum 45 kilós cica erre szerinted képtelen? Nem láttál még nőt akit rendes harci képzésen vett részt és túljutott a nem bántom, mert félek filozófián. Mondom ezt, úgy hogy sokan rám sütnék a hímsoviniszta jelzőt akik felszínesen ismernek.
2012. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!