Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Holokauszt igen, de Trianon...

A Holokauszt igen, de Trianon nem?

Figyelt kérdés
Sokszor figyelem a hazánkban zajló eseményeket, és már nem bírtam ki hogy más véleményét ne olvassam, ezért kérdezek tőletek. Azt mondja magyar politika és média nagy része, hogy túl kéne lépni Trianonon, meg hogy mi midig csak a mutat hibáztatjuk stb.. De ugyan ezek az emberek erőltetik a Holokauszt és az azzal kapcsolatos megemlékezéseket. Kérdezem én: Hogy lehet az hogy a történelem egyik feléről a mai napig beszélni kell, (vagyis beszélni kellene de már a Holokausztról való vitát is büntetéssel sújtják) a másikat meg el kéne felejteni? Holott ugyan úgy a magyarság tragédiája Trianon, mint a zsidóságnak a Holokauszt.
2012. júl. 18. 14:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő megtörtént, úgy érzem mindkettőről illik megemlékezni, tanítani kell róluk, de egyiken sem lehet változtatni, szóval nem kéne folyton felemlegetni feleslegesen.

Trianonról senki sem állítja, hogy nem történt meg szóval nincs miről vitázni.

2012. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
38%

A média nagy része zsidó tulajdonban van - ezt mindenféle pejoratív szándék nélkül mondom, ez tény. Innentől egyértelműen következik, hogy a saját történelmi sérelmeikkel fognak foglalkozni, mint ahogy téged sem érdekel az örmény holokauszt, viszont pl. Trianon igen. Ez egy természetes dolog.


Egyébként amióta nem nézek TV-t és a középiskolát is befejeztem, nem is hallok sehol a holokausztról. Viszont rengeteg nagy-magyarországos, turulos, stb. emlékművet látok a falvakban, városokban. Szóval ha valami nem érdekel, nem kell rá odafigyelni...

2012. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
4%
Nem kell ezt bizonyítani, ezt minden jobb érzésű ember érzi.
2012. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha a HírTV-től a kurucinfoig a magyar média a zsidók kezében van, akkor én is ünnepélyesen elkezdem most már rühellni a zsidókat.
2012. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos valóban van egyfajta kettősség a mai médiában, de talán mégsem olyan szélsőségesen, mint amit te mondasz. Alapvetően két dologból tudok kiindulni:

1. Mindkét népnek volt tragédiája. Az egyik nép majdnem felét elveszítette, a másik meg a népének fele más országokba került, és mellesleg elveszítette befolyását több nép felett.

2. Jelenleg nagyon kevés olyan ember van, aki Trianont személyesen megélte, míg még elég sokan (bár egyre kevesebben) vannak, akik a Holokauszt borzalmait igen. Akik meg személyesen érintettek voltak benne, azok nehezebben tudnak érzelmek nélkül beszélni a témáról.


De azt is hozzátenném, hogy a túllépés és az elfeledés nem ugyanaz. Egyikről eseményről sem szabad elfeledkezni. De ezekről nekünk, akik nem élték meg ezeket, érzelmek nélkül, tárgyilagosan kellene már tudnunk beszélni.

Igen, kimondhatjuk, hogy Trianonnak voltak előzményei, és sok mindent magunknak köszönhettünk. És igen, a Trianoni-béke nem rendezte a viszonyokat, hanem a magyarokat büntette. Igen, a magyarok is követtek el atrocitásokat a szomszédos nemzetiségekkel szemben, és ők is követtek el ellenünk eleget. Igen, kimondhatjuk, hogy több millió zsidót öltek meg, és kimondhatjuk azt is, hogy a pontos számot sose fogjuk tudni megmondani. Igen, kimondhatjuk, hogy vannak olyan esetek, amikor ezt bizonyos egyének a saját érdekeikből ki akarják használni.

A túllépésnek a múlt nyílt és közös feldolgozása kell, hogy legyen. Ehhez nyíltan kell beszélni róla. El kell fogadni azt, hogy ami nekünk nemzeti tragédia, az másoknak a saját ’48-uk vagy ’56-uk. A túllépés azt jelenti, hogy megpróbálunk róla elfogulatlanul beszélni. (És a holokausztról nem a vita van betiltva, hanem a tagadása.)


Túl kell lépni ezeken, hogy végre úgy tudjunk dolgozni egymással itt a Kárpát-medencében és a világon, hogy nem az befolyásolja a napi életünket, hogy a (déd)nagyapáink mit gondoltak egymásról.

2012. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
45%

"El kell fogadni azt, hogy ami nekünk nemzeti tragédia, az másoknak a saját ’48-uk vagy ’56-uk."


Az a románoknak '48 meg '56, hogy a hadseregük hadüzenet nélkül bevonult Csíkszeredába és Brassóba, és százezrével mészárolták le a magyarokat? Neked érdekes fogalmaid vannak a forradalomról. Amúgy én úgy tudtam, hogy a forradalmainkat a saját országunkban vittük véghez, nem a szomszédban.

2012. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
73%

18:24!

Erről beszéltem: indulatok nélkül nem megy...


A szlovákoknak gyakorlatilag Trianon előtt nem volt önálló nemzetük. Ők ugyanúgy a függetlenséget akarták a Magyar Királyságtól, mint a Magyar Királyság emberei 48-ban, vagy ahogy 56-ban küzdöttünk a szovjet befolyás ellen. Ők is egy szabad államot akartak.

Vagy szerinted miben különbözött az önállósági törekvésük a miénktől? (most vonatkoztassunk el attól, hogy a határokat igazságtalanul húzták meg, és az államukba jelentős magyarság is került)


A románoknak mit jelentett Trianon? Azt, hogy 2,5 millió nemzettársuk, akik eddig egy másik ország határain belül élt, végre csatlakozhatott az "anyaországhoz". (És igen, szarul lett kivitelezve, mert ezzel fél millió német meg 1,5 millió magyar is az országba került). Az ő törekvésük miben volt másabb, mint az, amikor sokan azt követelik, hogy a magyar területeket csatolják Magyarországhoz? Vagy ismerős a márciusi pontok közül a 12.? Azaz "Unió [Erdéllyel]"


Amiről korábban beszéltem az az, hogy túl kell lépni, hogy pártatlanul tudjuk nézni a múltat. A másik nép is ugyanolyan emberekből áll, mint te vagy én. Én nem tagadom, hogy ártatlan embereket öltek a románok. Elítélem ezt. De azt sem tagadom, hogy a magyarok sem voltak szentek, és sokszor ártatlan embereket öltek. És ezt is elítélem.


(mellesleg olyat állítasz a forradalomról, amit én nem mondtam...)

2012. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
50%

Hol láttál te itt indulatokat?


"Vagy szerinted miben különbözött az önállósági törekvésük a miénktől?"


Például ott, hogy ők államot akartak alapítani egy másik ország területén. Ez ránk nem igaz. De látom, hogy te már eldöntötted, hogy a két dolog ugyanaz, szóval hiába tépem a számat.


"Azt, hogy 2,5 millió nemzettársuk, akik eddig egy másik ország határain belül élt, végre csatlakozhatott az "anyaországhoz"."


1,4 millió román élt Magyarországon, szóval ne hamisítsd a történelmet légy szíves. Egyesülni meg lehetett volna szépen úgy is, hogy hazaköltöznek. Bumm.


"Az ő törekvésük miben volt másabb, mint az, amikor sokan azt követelik, hogy a magyar területeket csatolják Magyarországhoz?"


Melyik magyar területet csatoljuk Magyarországhoz, amely nem volt Magyarország területe Trianon előtt? Az 1875-ben alapított Romániának mikor képezte részét Magyarország 1/3-ada Trianon előtt? De látom te csak nem érted, miről van szó...


"De azt sem tagadom, hogy a magyarok sem voltak szentek, és sokszor ártatlan embereket öltek. És ezt is elítélem. "


Annyira csak nem lehettek rosszak, ha földeket osztottak a vlachoknak, és a vlach betelepülés Magyarországra csaknem folyamatos volt a középkor óta.


Vagy te áttelepülnél egy olyan országba, ahol hú de rosszul bánnak veled?

2012. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
36%
Kit érdekel trianon és a holokauszt a zsidókon és a jobbikosokon kívül? Ezeknek az embereknek nincs semmije az életükben csak ez maradt számukra és a gyűlölködés.
2012. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
53%
A hozzád hasonlókat nem érdekli, mert valószínűleg nem megszállt területen élsz, és ami nem a te bajod, az senkinek sem baj, hiszen csak belőled áll a világ.
2012. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!