Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz Magyarorsz...

Szerintetek mi lesz Magyarországgal néhány év múlva?

Figyelt kérdés

Munkanélküliség, pénztelenség, egyre nagyobb agresszió és bűnözés.

Már nagyon sokat gondolkodom azon, hogy aki nem tud külföldre költözni azzal mi lesz pár éven belül, mert nagyon rossz irányban mennek a dolgok. Félek.

Politizálni nem szeretek, nem is szoktam, megvan a véleményem, mint a legtöbb embernek, úgyhogy ebbe nem is akarok belemenni. Inkább csak az érdekelne, hogy mit gondoltok, mi lesz velünk, hétköznapi emberekkel az országunkban?


22/L



2012. júl. 18. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nagy része éhen hal aki itt marad a másik pedig vígan él az ellopott milliárdokból .
2012. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont ezt beszéltük itthon mi is.. Gazdag ország leszünk pár év múlva, mert a szegények mind elpusztulnak :(((
2012. júl. 18. 19:57
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az elöregedő Európai országok "elszippantják" a munkaerőt, és itthon leginkább a nyugdíjasok, és a kisebbségiek maradnak majd.

Aki olvasgat a neten, az elmúlt hetekben is találkozhatott a cikkel, miszerint a mostani harmincas korosztály, és az azután következők gyakorlatilag nem kapnak már nyugdíja. Vagyis ha nem tudnak eleget félretenni (éspedig miből tudnának) akkor felkopik az álluk.

Nem lesz itt társadalmi szerződés, vagy arányos elosztás. Itt egyre növekvő társadalmi különbségek, és feszültség várható. Azután, hogy ez miképpen oldódik fel, az ma még láthatatlan...

2012. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én nagyon nagy bajt látok. A FIDESZ hatalomra jutásával Magyarország hivatalosan is kiiratkozott az európai demokratikus jogállamok közösségéből és tagadja a tőkés piacgazdaság alapvető normáit. Az ország vezetői szerint a Nyugat hanyatlik, a nyugati civilizáción alapuló nemzetközi és regionális szervezetek (EU, IMF stb,) megbuktak, és hazánk most elkezdett egy ezekkel szembenálló sikeres új, sehol sem látott modell kiépítésébe, amit szerintük idővel majd a világ többi része is átvesz.


Én ugyanezeket a szövegeket eddig csak nagyon nagy katasztrófát, nyomort előidéző vezetőknél hallottam. Nevezetesen Nicolae Ceaușescunál és Kim Ir Szennél. Ők se törődtek a fenyegető jelekkel, a figyelmeztetésekkel, a nép abszolút nyomorával, mint ahogy Orbánék se, mert meggyőződésük, hogy a világ többi része hülye, és ők a zsenik. Ettől kezdve nem számít, hogy mit mond a hülye IMF (lásd Kövér László legutóbbi nyilatkozatában) vagy bárki más. Ez az út, ha sokáig megyünk rajta csak a megsemmisülésbe vezethet. És egyelőre nem látom, mitől térhetnénk le róla. Mi nyilván nem győzhetjük le a világot, a valóság viszont le fog győzni minket.

2012. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Össze fog omlani a gazdaság mert nem lesz annyi ember aki megtermelje az idősek nyugdíjat meg a romákat is el kell tartani ok meg nem fognak dolgozni. Magyarország a teljes összeomlás szélen van, remelem lesz lehetőségem a főiskola után valamikor germán földön dolgozni mert itt öngyilkosság maradni...
2012. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt hitték hogy Orbán igazat mond és nincs szükség megszorításokra és mindenki jóljár, Sajnos kikell mondani hogy Orbán hazudott és szinte senki sem jár jól kivéve azt a pár gazdag családot akik minden kedvezményt igénybe tudnak venni.

Ennél jobban elbaltázni az Ország kormányzását talán senki nemtudta volna,

ezek felélték a tartalékokat nemtudták érdemben csökkenteni az Államadósságot és semmilyen végrehajtható gazdaságélénkítő tervet nemtudtak a mai napig összetákolni, a nyugdíjakat is csökkenteni akarják a korhatárt me emelik, adó adó hátán. Szerintem ezután se sok jóra számíthatunk.

2012. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom de én lépek külföldre nagyon sok honfitársammal együtt.

Nem várom meg míg elsüllyed ez a hajó,és odakint legalább lesz nyugdíjam és magamra is tudnék költeni nem kéne azon gürizni hogy miből fizessem be a számlákat.

2012. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne gondoljátok, hogy "nyugaton" hosszú távon jó lesz...


http://www.youtube.com/watch?v=V0Ny3epKCLU


Persze itt lesz a leghamarabb a legrosszabb...

2012. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!