Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Emlékszik-e valaki, hogy mi...

Emlékszik-e valaki, hogy mi volt a három ártatlan életet is követelő Aranykéz utcai robbantás ugyancsak áldozatul esett célpontjának a valódi neve?

Figyelt kérdés

#robbantás #Aranykéz-utca
2012. júl. 18. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Valami "Óriás", de az csak a beceneve volt. Meg is halt.
2012. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Boros Tamás
2012. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
2012. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Boros József Károly (Boros Tamásként híresült el a médiában, de valójában ez az igazi neve).
2012. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2012-07-19 08:43-nak

BINGO!

A válasz tökéletes. Annyi kiegészítést tennék, hogy Boros Tamásként valóban a Médiában híresült el, az inspirációt az alvilági neve ad/hat/ta, az „Óriás Tamás”, ami valószínűleg testalkata, mackós megjelenése, járása miatt ragadhatott Rá.


Itt reagálok az első – 2012-07-18 22:47-es – kedves hozzászólónak is: A válasz egyébként, önmagában tökéletes volt, csak hiányzott a „helyes megfejtés”.


Az illető valódi nevét én 100 százalékig biztosan tudtam, mert a szinte napra pontosan 14 évvel ezelőtt, első híradásokat nagyon jól megjegyeztem.

A kérdésemet azért tettem fel, mert

- egyrészt kíváncsi voltam, hogy más is ugyanolyan jól megjegyezte-e, mert aki nem, az már csak a rossz beidegződéssé átalakult, elferdített hírekből tájékozódhatott.

- másrészt szerettem volna hangot adni a minden rendű és rangú sajtóval kapcsolatos elégedetlenségemnek, nemtetszésemnek:


Hogyan lett Boros József Károlyból Boros Tamás?


Ennyire pontatlanul dolgoznak azok az emberek, akikre a hiteles tájékoztatást bízták? Valaki elkövet/het/ett egy asszociáción alapuló hibát. A későbbiekben ez senkinek sem tűnt fel? Senki nem figyelmeztette a hírszerkesztőket?

Lehet, hogy még egy ilyen rejtélyes életű embernél is kegyeletsértésnek számít, ha kijelentem, hogy teljesen mindegy, hogy halála hogyan ferdítették el a valódi nevét. A pontosságot, a hitelességet mi, kevésbé rejtélyes emberek érdemelnénk meg. Ez a rossz „beidegződés” engem, mindenesetre nagyon zavar.

Mennyire hihetem el, hogy a többi, magyar vagy nemzetközi hír hiteles?


Természetesen nem a "borostamásozás" az egyetlen hiba, amit észreveszek, csak mivel a neve nemrég újra felmerült, gondoltam ez egy olyan példa, amelynek forrása mindenkiben megvan, és könnyebben a felhozott példát azonnal beazonosítani.


u.i.: Ha dr. FRAKK vette volna a fáradságot, hogy a parancssor beillesztése helyett begépel két szót, akkor is rossz választ adott volna, mert a forrás, amiből Ő is tájékozódott, igencsak téves.

2012. júl. 21. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!