Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az alapja az antiszemitizmu...

Mi az alapja az antiszemitizmusnak? Miért gyűlölik egyesek a zsidókat?

Figyelt kérdés
Régen azt hittem, csak Hitler verte a fejekbe a butaságokat, de töriből is tanultuk, hogy már a középkorban is utálták a megrögzött gondolkodásúak a zsidókat. De miért? Irigykedtek rájuk a pénzükért? De nem is nagyon tudtak más szakmát találni maguknak az üzleten kívül, mert a drága társadalom nem is vette fel őket dolgozni sehova...ÁÁÁ csak nem értem, semmi racionalitást nem látok a dologban...

2012. júl. 24. 22:34
 81/111 anonim ***** válasza:
78%

cionizmus = zsidó nácizmus


nácizmus és cionizmus - Amúgy egy időben és helyen a a huszadik század első évtizedeiben és a mi monarchiában születtek meg, és akkor még elhiszem jó ötletnek is tűntek. Szerintem még azt sem túlzás mondani édestestvérek.


A másik, hogy hál Istennek nem csak százezer magyar zsidó élte túl a Második Világ háborút, és kitudja jó-e vagy sem a többség asszimilálódott (ez vallási, társadalmi és talán etikai kérdés is). Viszont nyugodtan mondhatjuk, hogy egy zsidó nagyszülője sokkal több ma élő magyarnak van, mint négy. Viszont sajnos van egy-egy kisebbség aki elfelejti, hogy mi magyarok mentettük meg a legnagyobb arányban a német megszállás alatti országok közül a hazánk területén lévő (azért írom így mert volt itt magyar zsidó honfitársunk is, és például lengyel (magyarul nem is igazán tudó) menekült zsidó ember is), és mégis zsidó és Horthy hívő is aki ezt ellenségeskedésre használja fel.


Legyünk már tisztában azzal, hogy a magyarság nem volt részese a Holokausztnak! Volt részben kényszer toborzott ~1,5 nyilas, meg vidéki korrupt csendőrség. De az utolsó legitim magyar vezető Horthy, az utolsó percig védte hazánkban a zsidókat. És azért nem véletlen, hogy hazánkból vándorolt ki a legkisebb arányban a zsidóság. etc.


Szálasi aki még származásában is 3/4 részt német és valami egynegyed részt örmény vagy mi (de ez már tők mindegy is, egy bábnál), és az ő "nemzet testvér" bábkormánya hol magyar és legitim?


Az hogy a magyarok, katona korúak főleg ugye a fronton, szolgálatban. Mit tehet (volna akkor) a magyar? Azt amit ilyenkor szokott, mint a negyvennyolc-negyvenkilences megtorlásokkor, becsukta a spalettát, hogy ő ezt amit itt a németek csinálnak nem nézi végig.


Persze, hogy volt és van antiszemita magyar és van magyar gyűlölő vagy lenéző zsidó is, de aki itt bármelyik oldalról ír ezeket a kisebbségeket erősíti.


Más a anticionizmus és az antiszemitizmus, vegyük észre nem egy és ugyan az. - csak hát valamiért itt nem erről van szó, szerintem ez a baj.

2012. aug. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
49%

Hagyd rájuk! :) Én kifejezetten jól szórakozom rajtuk.

Vannak néha elszólásaik ("a palesztin támadások éppolyan elvetemültek,"), de őszintén az izraeli apartheid-rendszer bűneit a modern technikának köszönhetően már nem lehet eltitkolni.


Remélem Izrael állam hosszú életű lesz, gondolj bele, öt millió zsidó egyszer csak felkerekedne és ellepné Európát és Amerikát.

Nem hiányoznak, maradjanak csak ott azon a zsebkendőnyi területen, a sivatag közepén és birkózzanak a muszlimokkal. Megérdemlik egymást.


Long live Izrael! :-P

2012. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
62%

"hogy mivel per pillanat rasszista, faji törvények hatályosak Izrael államban,"


Akkor ezeket a szerinted faji törvényeket szépen sorold is fel konkrétan.

Ellenkező esetben még azt kéne mondanom, hogy hazudozol itt össze-vissza

2012. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
83%

"cionizmus = zsidó nácizmus "


Na ne már.

Cionizmus = a zsidó nemzeti mozgalom. Az a mozgalom, aminek célja egy zsidó állam megalapítása volt, most meg, hogy megvan, annak megtartása.


Ha cionizmus = nácizmus, akkor minden nemzeti mozgalom is pont ugyanúgy náci, legyen lengyel, amcsi vagy akár magyar.

Ez meg így elég abszurd


-------------------



"Viszont sajnos van egy-egy kisebbség aki elfelejti, hogy mi magyarok mentettük meg a legnagyobb arányban a német megszállás alatti országok közül a hazánk területén lévő (azért írom így mert volt itt magyar zsidó honfitársunk is, és például lengyel (magyarul nem is igazán tudó) menekült zsidó ember is),"


Ha nem vagy képben töriből, akkor ne jelentsél ki dolgokat töri témakörből.

Amit írtál, az nagyon nem igaz. A 41-44 közötti Magyarország területén lévő zsidók kb. 2/3a pusztult el, és ezt ráadásul az akkori magyar hatóságok hatékony munkájának köszönhető (a deportálások megszervezését és lebonyolítását, a zsidók összegyűjtését és bevagonírozását mindenképp, hiszen abban a németek gyakorlatilag nem vettek részt, hanem teljesen a magyar hatóságok csinálták).

Köztük voltak az általad emlegetett idemenekült lengyel zsidók is, hiszen őket Horthy "korát megelőzve" már 41ben összegyűjtette és deportáltatta a németekhez.


Szóval ez így egy nagyon csúnya "tévedés".

Főleg, hogy máshol viszont tényleg volt szervezett zsidómentés, pl. Dániában, ahol az ottani zsidókkal szembeni megkülönböztetés ellen még a német megszállás alatt is aktívan felléptek, és amikor már híre jött, hogy a németek bekeményítenek, akkor ott valóban ment a szervezett zsidómentés - az ottani zsidóság 99% túl is élte.


----------------------

"De az utolsó legitim magyar vezető Horthy, az utolsó percig védte hazánkban a zsidókat. És azért nem véletlen, hogy hazánkból vándorolt ki a legkisebb arányban a zsidóság. etc. "


Horthy utolsó percig védte a hazai zsidóságot??!!!

Horthy egy szó nélkül tűrte és nézte végig, hogy a teljes vidéki zsidóságot deportálja a saját államapparátusa. Sőt, ő személyesen hagyta jóvá a Magyarországra menekült zsidók összegyűjtését és deportálását - már 1941ben, szóval bőven a németek előtt. Ez volt a holokauszt első nagy deportálása és ezeknek a deportált zsidóknak a legéppuskázása volt a holokauszt első 5 számjegyű mészárlása.


Lehet Szálasival jönni, hogy ő volt a főgonosz, meg minden, de a történelmi tény az, hogy Szálasi rendszere töredék annyi magyarországi zsidó halálát okozta, mint Horthyé.

2012. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
A palesztin támadások szerinted miért nem elvetemültek, kuncogó 46%-os?
2012. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
47%

"Akkor ezeket a szerinted faji törvényeket szépen sorold is fel konkrétan.

Ellenkező esetben még azt kéne mondanom, hogy hazudozol itt össze-vissza."


Egyrészt nem őriztünk együtt libát.

Másrészt nem vagyok jogtár.

Harmadrészt google a barátod.



[link]


[link]

2012. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
77%

"Egyrészt nem őriztünk együtt libát.

Másrészt nem vagyok jogtár. "


ha nem vagy jogtár, akkor ne állíts dolgokat. Ha mégis állítasz, és kiderül, hogy megalapozatlanul, akkor meg jogosan mondják ki rólad az ítéletet, hogy hazudozol.

Talán azelőtt kellett volna azon töprengeni, hogy vajon meg tudom alapozni az állításomat, mielőtt beírtad - most már ott van leírva, szóval késő azzal jönni, hogy nem vagy jogtár.



És akkor lássuk a belinkelt cuccaidat.

Az első egy 2011es cikk, amiben egy arab nevű emberke riogat, hogy Izraelben milyen szerinte szörnyű rasszista törvények fognak mindjárt érvénybe lépni, mint pl. az arab nyelv nem lesz többé hivatalos nyelve Izraelnek vagy ezentúl nem lehet majd az Izraelben élő araboknak nemzeti gyásznapként megülniük Izrael állam megalapítását.

Azóta eltelt majd egy év, és ezeknek a nagy rettegett törvényeknek se hírük, se hamvuk. Magyarán kiderült, hogy ezek üres riogatások voltak, te meg a nagy büdös semmire hivatkozva mondod itt a baromságaidat.


Sőt, pont az derült ki, hogy jéé, Izraelben hivatalos nyelv az arab, sőt, még az is teljesen rendben van, hogy az ottani arabok gyászmegemlékezéseket tartanak a legnagyobb állami ünnep, az államalapítás napján - most akkor picit gondoljunk bele, hogy itt mi lenne, ha ilyen történne..


A második általad berakott linket meg nem is tudom, hogy olvastad-e, mert ott nem hogy semmilyen törvényről (rasszistáról meg végképp) nincs szó, hanem épp a min. elnök ítéli el mindenféle rasszista cselekedetet.


Szóval ez nagyon nem jött be.

Úgy hiszem levonhatjuk a szomorú következtetést, amit már fentebb is kilátásba helyeztem:

úgy hordasz össze mindenféle baromságokat, ráadásul igen súlyos vádakat, hogy azokat nem tudod alátámasztani.

Ezt lehet szépítgetni meg minden, csak nem nagyon érdemes, magyarul ezt úgy hívjuk, hogy te bizony ezt behazudtad, hátha nem kérdeznek rá. Peched volt, rákérdeztek, és lebuktál.

2012. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
31%

Egyre megmosolyogtatóbb, ahogy mosdatni kívánod Izrael államot. :)

Akár tetszik, akár nem, példának okért te magad vagy az egyik indoka az antiszemitizmusnak.

Tamási Áronnal élve: "Az igazságot is meg lehet szokni.":)


Én is mondhatnám, hogy mutass hitelesített videofelvételt a holokausztról az első perctől az utolsóig, különben csak hazudozol össze-vissza.

Ja, hogy ezért börtön jár.

A hasra ütésből származó hatmilliós mítosszal ugyanez a helyzet. Név szerint, fényképes igazolványokat (pontosan 6 milliót!) és holttesteket tessék bemutatni.


Várom a felvételeket! :)

2012. aug. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
83%

és a tipikus forgatókönyv, mint annyiszor ezekkel:

állított valamit, elhangzott egy konkrét vád, viszont amikor meg rákérdeztek, hogy akkor ezt most alá is kéne valamivel támasztani, ha már ilyen nagy volt a pofa, akkor az már nem megy, helyette viszont gyorsan megy a gyenge maszatolás, a kényszerű próbálkozás másra terelni a szót.


Szánalom.

Hiába erőlködsz, már nem fogod tudni lemosni, hogy bizony behazudtad és lebuktál.

Nem csak hazug vagy, de még szánalmas is.


de persze erről is azok a csúnnya zsidók / libsi-bolsik / stb. tehetnek, hogy rá mertek kérdezni, hogy ugyan, ha már ilyen kemény vádakkal jössz, akkori mégis mi a manóra alapozod... ez de egy szemét húzás, irtózik is tőle rendesen a "magad fajta", hogy talán alá is kéne támasztani a primitív kis rágalmaikat.

2012. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
75%

Véletlenül épp erre tévedtem. És azt látom , hogy az utolsó válaszoló kifogásolja, hogy nem volt holokauszt , ha én jól értelmezem.

Hát ez elképesztő lassan még a történelmet is el akarják ferditteni egyesek.

Nem vagyok zsidó, magyar vagyok ,de még engem is elképeszt az a szörnyüség amit a zsidokkal tettek a nácik.

És mint kivülálló mondom, hogy amit az előbbi válaszoló irt a zsidokról az már antiszemitizmus.

2012. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!