Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mitől függ az, hogy egy...

Mitől függ az, hogy egy ország pénznemének van-e váltópénze, vagy nincs?

Figyelt kérdés

A magyar fillért, a forint váltópénzét, már rég kivonták a forgalomból. A Magyarországnál kicsit fejletlenebb Horvátországnak pedig a mai napig van váltópénze, a lipa. (kuna váltópénze)

Az eurónak is van váltópénze.

Sőt, a dollárnak 2 is....1 dollár az 100 cent, és 1 cent az 100 penny.


Mitől függ az, hogy egy ország pénzének van-e váltópénze, vagy sem?

A Magyarországnál jóval szegényebb Ukrajnának is van váltópénze, a hrivnya váltópénze a kopijka.


2012. aug. 1. 17:11
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy néha feleslegesek a kis pénzek, csak érdekelne.


Vagy az USA-ban a penny-nek mi értelme van?

2012. aug. 1. 17:12
 2/23 A kérdező kommentje:

Vagy ha a nyereséges-e akkor nem értem....itt az 1-2 forintos sem nyereséges (vagyis a gyártása) máshol meg a 10 lipás, meg 1 pennys gyártása is nyereséges? Hogy van ez?


Minden érdekelne...vagy mitől függ hogy van-e váltópénz?

2012. aug. 1. 17:17
 3/23 anonim ***** válasza:

Mert a forint annyira elértéktelenedett hogy felesleges lett a fillér.

Sőt már 1-2 forintos sincs.

Hála Matolcsynak, az infláció most is nagyon magas, ezért még jobban értéktelenedik a forint.

Lassan az lesz nekünk, mint a románoknál, hogy le kell vágnunk a forintból egy pár nullát.

2012. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Pár nullát levágni? Hogyan? Vagy arra mikor kerülhetne sor?

Hogy a 20ezres helyett pl 2ezres lesz a legnagyobb, vagy mi?

2012. aug. 1. 17:20
 5/23 A kérdező kommentje:
Ukrajnában 9%-os az infláció....van ott pedig kopijka ...
2012. aug. 1. 17:20
 6/23 anonim ***** válasza:

Valójában az érmék is váltópénzek! Csak kis pénzeink nincsenek, de 5.- Ft-os van még. Ennek sincs sok vásárló értéke.

Ha elhagynánk egy nullát a bankjegyekből,gazdaságilag nem jelentene semmit. Csak kisebb címletű bankjegyek lennének forgalomban.

2012. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Valóban sajnos a forint túl gyenge, én személy szerint azt viszont már túlzásnak tartom, hogy nincs 1 és 2 forintosunk! Ami felesleges az a 20.000 Ft mivel ha teszem azt kirabolnak akkor a fizetés után legkevesebb 20.000 Ft elveszett ha viszont nem lenne akkor csak 10.000 Ft veszne el ami még mindig sok viszont jóval kevesebb, mint a 20.000 Ft. A fillérrel viszont még mindig várnunk kell mivel az túl kicsi lenne jelenleg!
2012. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Pityeeesz ***** válasza:
Olyan országban van váltópénz ahol arra szükség van. Nálunk nincs mivel 1 forintért semmit nem lehet kapni, ráadásul az érmék előállítása rendkívül költséges.
2012. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Egyébként én nagy haza szeretetem ellenére úgy gondolom, hogy Magyarországon le kéne váltani a forintot de, NEM EURÓRA, hanem vagy a már egyszer megszűnt Magyar Koronát vagy egy új pénzt például: a "Magyar KUNA" vagy a Magyar márka".
2012. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Pittyesz!


Hozzátenném, hogy Horvátországban sem kapsz semmit 1 kunáért a legkisebb a 2 Kuna volt amit láttam (2 hete voltam 1 hétig ott!)

2012. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!